forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01 (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/bleax-dulciuri-etapa-i-03-01-17-01-a-7611.html)

curly.light 03 ian 2011 20:52:57

Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Provocare : Doua saptamani fara dulciuri! ;;)

Regulament:
!Nu avem voie dulciuri de niciun fel!
!Scoatem complet din alimentatie zaharul,indulcitorii, dulciurile rafinate!
!Avem voie sa ne "stapanim poftele" cu fructe, dar sa nu facem abuz!

Rasplata:
La sfarsitul perioadei ,ne facem un "cadou" ..ceva ce ne dorim foarte mult ...o sedinta la cosmetica, o bijuterie,haine ...
Ca sa nu mai spunem de rasplata principala:
-minus pe cantar;
-mai putina celulita;
-o stare de spirit mai buna;
-prietene noi printre slabute;



Nu e greu ,si suntem un grup mare de fete care ne vom sprijini una pe alta! Nu vom calca stramb!
Si,bineinteles ,trebuie sa trecem pe aici in fiecare zi ..sa "dam raportul";;)

Suna bine provocarea?;;)
Va astept!


Bleaax dulciuri!>:D<

inadorabila 03 ian 2011 21:01:14

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Bleax Bleax Bleax Dulciuri! :-& :-&:-&
Yuhu! ... O zi de succes! ;;) Bifat pe ziua de azi!
Haide-ti fetele la raport! ;;)
>:D<

Plecatalaplaja 03 ian 2011 21:12:10

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Salut,

Ma bag si eu la aceste 2 saptamani. :) Si prietenul meu zice ca si el vrea, deci suntem doi. :) El deja ma intreaba care e recompensa. :))

Sper ca am postat bine acest mesaj, e primul pe care il pun.

Adriana

P.S. Am uitat sa mentionez ca azi nu am mancat dulciuri. Doar fructe. :)

curly.light 03 ian 2011 21:14:58

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Citat:

Anterior postat de Plecatalaplaja (Post 456936)
Salut,

Ma bag si eu la aceste 2 saptamani. :) Si prietenul meu zice ca si el vrea, deci suntem doi. :) El deja ma intreaba care e recompensa. :))

Sper ca am postat bine acest mesaj, e primul pe care il pun.

Adriana

Bine ai venit,Adriana!>:D<
Ai poastat foarte bine acest mesaj . Ne bucuram sa va avem printre noi pe tine si pe prietenul tau! Voi va puteti da cate o recompensa unul altiua!:))

Am vazut ca azi ai reusit sa duci provocarea la capat! Felicitari !>:D<

Multa bafta in continuare >:D< Te mai asteptam la "raport";;)

Cintya 03 ian 2011 21:15:19

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Este a 3 a zi in care nu mananc dulciuri :D Dar folosesc zaharina pentru cafea. As vrea sa ma inscriu si eu in concurs, dar nu pot renunta la zaharina pt ca mi se pare prea amara cafeaua.. Ma pot inscrie daca folosesc zaharina la cafea?;;)

inadorabila 03 ian 2011 21:37:44

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Citat:

Anterior postat de Plecatalaplaja (Post 456936)
Salut,

Ma bag si eu la aceste 2 saptamani. :) Si prietenul meu zice ca si el vrea, deci suntem doi. :) El deja ma intreaba care e recompensa. :))

Sper ca am postat bine acest mesaj, e primul pe care il pun.

Adriana

P.S. Am uitat sa mentionez ca azi nu am mancat dulciuri. Doar fructe. :)

Bravo Adriana!
Bine ai venit in grupul nostru!
Bun venit atat tie cat si prietenului tau! :D

Tina 03 ian 2011 21:41:53

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Gata! Ma bag! Deja am trecut proba de "6 luni fara", dar eu folosesc indulcitor naturali : stevioza si ocazional inulina ori fructoza in mici cantitati. Totusi am slabit. Eu merg pe principiul - si sanatos, nu doar util in dieta.

Eu mi-am lasat doar 3 zile in care sa mananc dulciuri cu zahar pe an. Dar la cat de bune sunt deserturile fara foc si dulciuri dietetice low carb...am sa renunt definitv!
M-am convins - e inutil si a fost cel mai mare dusman al siluetei mele, zaharul.

Spor si voua!>:D<

curly.light 03 ian 2011 21:44:05

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Citat:

Anterior postat de Cintya (Post 456943)
Este a 3 a zi in care nu mananc dulciuri :D Dar folosesc zaharina pentru cafea. As vrea sa ma inscriu si eu in concurs, dar nu pot renunta la zaharina pt ca mi se pare prea amara cafeaua.. Ma pot inscrie daca folosesc zaharina la cafea?;;)

Bine >:D< Daca nu poti ,asta e! Totusi ,zaharina se aude ca nu prea e sanatoasa :(Ar fi mai bine sa o inlocuiesti cu fructoza.
Felicitari pentru cele 3 zile fara dulciuri! Ne bucuram ca ni te-ai alaturat! Spor mai departe;;);;)

curly.light 03 ian 2011 21:46:01

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Citat:

Anterior postat de Tina (Post 456993)
Gata! Ma bag! Deja am trecut proba de "6 luni fara", dar eu folosesc indulcitor naturali : stevioza si ocazional inulina ori fructoza in mici cantitati. Totusi am slabit. Eu merg pe principiul - si sanatos, nu doar util in dieta.

Eu mi-am lasat doar 3 zile in care sa mananc dulciuri cu zahar pe an. Dar la cat de bune sunt deserturile fara foc si dulciuri dietetice low carb...am sa renunt definitv!
M-am convins - e inutil si a fost cel mai mare dusman al siluetei mele, zaharul.

Spor si voua!>:D<

Multumim ca ne-ai impartasit din experienta ta,Tina >:D<
Ai dreptate,zaharul e cel mai mare dusman al siluetei noastre. Si daca putem trai fara el ,atunci de ce sa continuam sa il consumam?
Totusi ,stiu ce greu e sa renunti definitiv la dulciuri ..asa ca nu pot decat sa te felicit pentru ambitie! Ai realizat ceva deosebit!
Molipseste-ne si pe noi cu putina ambitie de la tine,suntem abia la inceput de drum!>:D<

Cassy 03 ian 2011 21:52:04

Re: Bleax Dulciuri,Etapa I : 03.01-17.01
 
Heiiiiiiii>:D<>:D<!
Hop si eu ! Am venit !
Asa deciii :-? Azi am mancat oare ceva dulce? A da, am mancat:">. Deci incep de maine !:))
BLEAX DULCIURI:-&:-&:-&
Daca chiar mii se face pofta de dulce si numai pot de pofta voi lua o jumatate de lingurita de miere. DAR ATAT !
Bafta la toate slabutele !!!!:-*<:-P
STIM CA PUTEM ! DACA NU NOI, ATUNCI CINE ?


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:36:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO