forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara dulciuri!! Partea IV (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-dulciuri-partea-iv-5718.html)

anqutz 03 mar 2010 10:18:21

O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
La sala una dintre antrenoarele de aerobic a deschis o provocare pe care o sa v-o impartasesc si voua: O LUNA FARA DULCIURI!

"Regulamentul" suna cam asa:

I. Avem voie:
-> orice fel de fruct (chiar si o banana mica daca murim de pofta, dar nu mai mult)
-> putine fructe uscate (cam 50 de grame)
-> o lingurita de miere, daca simtim ca cedam

II. Nu avem voie:
-> ideea e sa evitam dulciurile rafinate si cele artificiale
-> fast-food, junk-food sau sucuri de nici un fel

Rasplata: la finalul lunii ne rasplatim cu ceva ce ne doream mult si de fiecare data cand ne e greu ne uitam la obiectul respectiv si ne aducem aminte de sacrificiu.

Ce ziceti, va intereseaza provocarea?

Slabuta 01 aug 2010 20:38:47

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
Fetelor, de maine 02.08 incepe a 4 luna fara dulciuri :)

Haideti aici sa ne luptam cu pofta noastra :)

Adella 01 aug 2010 20:49:59

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
Gata ..aici ma bag si eu ..poate asa ma ambitionez mai mult,am cam pierdut vointa pe drum:D

mvthebest 01 aug 2010 21:01:19

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
De maine sunt la datorie :) Sper sa pot rezista o luna fara dulciuri, in special inghetata:-s

mysterious girl 01 aug 2010 23:39:28

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
ma bag si eu de data aceasta. la fel ca si pe adella, si pe mine m-a cam lasat vointa undeva pe drum.
de azi, 02.08.2010 spun ADIO dulciuri. sper sa rezist, fiindca recunosc ca-mi este greu. cred ca cel mai mult ma va motiva faptul ca ma balonez de la ele:D

va doresc mult succes!:-*:-*:-*

amy0404 02 aug 2010 00:54:45

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
Gata fetele, am mutat casuta din 3 in 4, da la mie sper sa fie prima :))
Eu nu pot sa zic de azi, e inca 1 aug, asa ca de maine 2 aug
[*19*] Pa Pa Dulciuuuri!!!

Stephanie 02 aug 2010 07:23:30

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
Eu,pentru inceput si fiindca sunt mai mica si pofticioasa ,incep cu minim 2 saptamani fara dulciuri...Sa treaca alea 2 sapt si dupaia vad cat mai rezist:)Deja am inceput chestia asta de miercurea trecuta si am evitat dulciurile si painea(chiar si cea neagra) ...Cu sucurile junk foodul n-am probleme fiindca nu ma mai tenteaza:-j:)Succes si voua!Apropo....avem voie scortisoara?:)

ras_cristalin 02 aug 2010 07:38:55

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
Ma inscriu si eu pe lista ;;) eu o sa incerc sa iau si crom, la mine pofta de dulce a atins cote alarmante.
>:D< Impreuna putem, fetelor!

Un Pai Roz 02 aug 2010 08:18:36

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
Neatza fetelor! :-* >:D<
am vazut ca de azi incepeti o luna fara dulciuri si am venit si eu repede repede :D
pe 26 august e ziua prietenului meu, nu pot si nici nu cred ca vreau sa refuz tortul ( face mama soacra prajituri dementiale) asa ca eu o sa tin doar 24 de zile fara dulce :D

Mult spor tuturor si cat mai putine tentatii! >:D< :-*

MIRUTZA 02 aug 2010 08:26:22

Re: O luna fara dulciuri!! Partea IV
 
Buna dimineata, fetele.;;)
Ma bag si eu la 1 luna fara dulciuri...sunt curioasa daca rezist...dar merita sa incerc.
Deci vin si eu, la voi in grupa.:D


NU DULCIURILOR!!!!
[*interzis*][*60*][*126*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:23:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO