forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs "O luna fara dulciuri" (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/)
-   -   O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie) (http://forum.slabute.ro/concurs-luna-fara-dulciuri/luna-fara-dulciuri-partea-vi-start-18-octombrie-6745.html)

anqutz 03 mar 2010 10:18:21

O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
La sala una dintre antrenoarele de aerobic a deschis o provocare pe care o sa v-o impartasesc si voua: O LUNA FARA DULCIURI!

"Regulamentul" suna cam asa:

I. Avem voie:
-> orice fel de fruct (chiar si o banana mica daca murim de pofta, dar nu mai mult)
-> putine fructe uscate (cam 50 de grame)
-> o lingurita de miere, daca simtim ca cedam

II. Nu avem voie:
-> ideea e sa evitam dulciurile rafinate si cele artificiale
-> fast-food, junk-food sau sucuri de nici un fel

Rasplata: la finalul lunii ne rasplatim cu ceva ce ne doream mult si de fiecare data cand ne e greu ne uitam la obiectul respectiv si ne aducem aminte de sacrificiu.

Ce ziceti, va intereseaza provocarea?

Sabine_28 18 oct 2010 11:40:42

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
Gata, eu ma inscriu, azi e prima zi fara dulce.

Voi avea 20 de zile, apoi 2 pauza:D si apoi reiau.

Succes>:D<

nicoleta30 18 oct 2010 11:48:56

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
Gata am gasit

nicoleta30 18 oct 2010 11:49:27

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
Salut slabute.

kiki26 18 oct 2010 11:55:11

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
intru si eu, azi e prima zi fara dulce

rdogy 18 oct 2010 12:13:50

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 370288)
La sala una dintre antrenoarele de aerobic a deschis o provocare pe care o sa v-o impartasesc si voua: O LUNA FARA DULCIURI!

Anqutz trece-ma si pe mine pe lista! [*panda*]

nicoleta30 18 oct 2010 12:15:00

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 370385)
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 370288)
La sala una dintre antrenoarele de aerobic a deschis o provocare pe care o sa v-o impartasesc si voua: O LUNA FARA DULCIURI!

Anqutz trece-ma si pe mine pe lista! [*panda*]

Bine ai venit!!

rdogy 18 oct 2010 12:38:22

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
Cu toate ca o sa ma doara capul o sa folosesc aspartam; i-l am in geanta cu mine, asa ca in loc de zahar voi folosi indulcitor la cafea. Acum n-om crapa o luna!

nicoleta30 18 oct 2010 13:15:08

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
Citat:

Anterior postat de rdogy (Post 370432)
Cu toate ca o sa ma doara capul o sa folosesc aspartam; i-l am in geanta cu mine, asa ca in loc de zahar voi folosi indulcitor la cafea. Acum n-om crapa o luna!

Nu cred ca ni se intapla nimic sa incercam macar....eu m-am hotarat ca o beau fara nimic ...decat sa-mi fie rau de la aspartam mai bine mai natural asa ...doar cafea..o beau ca pe medicament!!

d347hL4dy 19 oct 2010 07:51:05

Re: O luna fara dulciuri!! Partea VI (start 18 octombrie)
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta30 (Post 370514)
Nu cred ca ni se intapla nimic sa incercam macar....eu m-am hotarat ca o beau fara nimic ...decat sa-mi fie rau de la aspartam mai bine mai natural asa ...doar cafea..o beau ca pe medicament!!

Hello fetelor!
De azi ma bag si eu :D
Adica deja am o saptamana si 2 zile fara dulce, da abia acum am gasit subiectul asta, asa ca ma bag si eu :D

Foarte bine ca vrei sa bei fara zahar, aspartamul nu e bun de nimic, mie mi se pare ca strica gustul cafelei :D Eu o beau cu mai mult lapte, chiar are gust foarte bun ;)

Spor :D


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:58:00.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO