forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/)
-   -   Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/grupul-cele-3-speriat-kilogramele-plus-concursul-slabute-toamna-2011-a-9735.html)

Slabuta 18 iul 2011 04:39:01

Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Subiect de discutie pentru Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Membri:
  • Dydee21
  • mmm
  • redcris

Linkuri utile:
http://forum.slabute.ro/concurs-slab...amna-9678.html
Concurs Slabute la Toamna 2011 - Concurs.Slabute.ro
Pagina Grupului Cele 3 care au speriat kilogramele in plus !
Setare Ticker

Succes!

redcris 18 iul 2011 13:49:00

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna. Dydee21,am inceput aceeasi dieta ca si tine rina 90. Sper sa ne sustinem reciproc.:D

Dydee21 18 iul 2011 16:34:06

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Ciao redcris! Ma bucur mult ca ti aceeasi dieta ca si mine,e cea mai faina din punctul meu de vedere si da rezultate cu siguranta.
Chiar vroiam sa discutam despre asta aici.Despre ce dieta vrem sa tinem,ce sport vrem sa facem...eu am avut ceva probleme cu netul dar se pare ca s-au rezolvat..ce bine:)
Eu tin dieta Rina90 dupa cum ai vazut,azi mananc lactate pt ziua de proteine pt ca nu prea am chef de carne..o sa-mi scriu si meniul imediat.sport..ma gandeam sa incep slim in 6 pt 6 saptamanai iar apoi poate incep Px90,depinde de energia mea,sau tae-bo.
Voi?Cum stati cu motivatia?Eu pt inceput sunt foarte motivata si increzatoare si impreuna vom reusi!
Redcris,daca ai ceva intrebari despre dieta poti sa ma intrebi,eu am si cartile in format electronic daca le vrei,am vazut ca de pe site au fost scoase..Multa multa bafta si mai vorbim :)..o asteptam si pe Mmm

redcris 18 iul 2011 17:09:07

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Eu sunt entuziasmata si motivata in legatura cu dieta asta. Problema e ca in general sunt asa la inceput si apoi nu mai am vointa. Dar ma gandesc ca in trei o sa fie mai usor pentru ca o sa ne sustinem una pe alta.:)
Ar fi super daca ai putea sa imi trimiti cartile. Nu le-am gasit nicaieri pe net.

Dydee21 18 iul 2011 18:38:10

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Deci fetelor,vreau maxim de puncte de la noi,minim 1100 cal pe zi-max 1250 zic eu,sport 3 x pe saptamana nu mi se pare foarte dificil,trebuie sa invingem comoditatea ..sa vedem si cum o sa stam cu febra musculara (eu azi am facut 30 de min de sport,am facut si vreo 2 zile inainte de concurs,am avut febra si am scapat de ea,sa vedem maine cum o fi,e pt prima data cand fac exercitii si am transpirat si la picioare..deci sunt eficiente) iar kilogramele vor pleca de la sine..
Redcris,si eu sunt la fel,ma entuziasmez la inceput dar imi trece,de aia n-am reusit sa ma tin calumea de o dieta pana acum si regret enorm,am pierdut o gramada de timp si oportunitati si kilogramele s-au adunat..acum ma gandesc doar ca e posibil ce mi-am propus,depinde doar de mine..se poate..VOM REUSI!
Mmm,unde esti?te asteptam..sa iti actualizezi greutatea..!!

mmm 18 iul 2011 19:48:23

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
buna fetelor
chiar am intrat de dimineata si am fost un pic dezamagita cand am vazut ca n-a scris nimeni..:(
sa va zic despre mine...
am inceput acum 3 sapt sa tin dieta....iar :D
am inceput cu ce a tinut iuliana luciu 2 zile iaurt 4 carne, 2 iaurt, 4 peste etc, dar nu ma- tinut decat 2 sapt ca simteam nevoia de fructe....
sapt trecuta am incercat dieta iannei (de pe forum aici) o zi carbo, o zi fructe, proteine si legume dar mi se pare ca sunt prea multi carbo acolo si e cam dificil sa merg cu ele la facultate :(
acum incerc ceva de genul luni, miercuri, vineri fructe si legume, marti si joi proteine sambata carbo si pt duminica ma mai gandesc
aaa, la mine carbo inseamna ceva dulce :D
ideea e ca incerc sa controlez cat mananc, practic asta a fost la baza a ceea ce am tinut pana acum: in jur de 1000 cal si vad ca a mers am dat jos cam 5 kg; bine stiu ca la inceput e mai usor, dar sper sa ma mai tina
cred ca ma plictisesc cam repede de o dieta si oricum eu am zilnic ceva dulce :D
de sport.... ei asta nu-mi place dar....
oricum merg in fiecare zi pana la facultate 25 min dus 25 intors, daca mai dau si pe la magazin..... si la mine sunt numai dealuri; si urc si cobor ........

mmm 18 iul 2011 19:51:25

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de redcris (Post 727150)
Eu sunt entuziasmata si motivata in legatura cu dieta asta. Problema e ca in general sunt asa la inceput si apoi nu mai am vointa. Dar ma gandesc ca in trei o sa fie mai usor pentru ca o sa ne sustinem una pe alta.:)
Ar fi super daca ai putea sa imi trimiti cartile. Nu le-am gasit nicaieri pe net.

mi se pare ca sunt link-uri pt carti in forum la discutiile fetelor, partea VII pag 72 parca de acolo le-am luat eu, daca nu gasesti, vezi ca scrie in ultima parte unde una din fete ii spune alteia unde le gaseste...

Dydee21 18 iul 2011 21:00:51

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Hellow! din cate vad esti genul care se topeste dupa dulciuri.Dieta Rina iti permite sa mananci ceva dulce o data la 4 zile la alegere dintre inghetata,tort sau orice dulce dar nu o cantitate f mare + 4 patratele cioco neagra ..cred ca daca esti super pofticioasa poti manca ceva dulce in fiecare zi cu conditia sa nu fie mult pt ca au multe multe calorii.
Tu mergi la facultate si in perioada asta?Cand ai vacanta?La ce facultate esti?Adevarul e ca e cam dificil sa mergi cu mancarea la tine la fac,te inteleg..eu cand eram la facultate mancam dupa ce veneam acasa sau inainte sau imi luam fructe la mine...adevarul e ca nu mergeam la toate cursurile,doar la seminarii in mod special.
Cu sportul o sa inveti sa-l practici,depinde cat de mult si cat de bine iti doresti sa slabesti,e bun si mersul pe jos ..eu am descoperit ca sportul e cel mai important,mai important ca dieta si de aia incerc sa fac cat mai des,sa slabesc repede si frumos.
Nici eu nu is obisnuita cu sportul,de mica sunt sedentara ,cred ca din cauza competitiilor de la scoala,intrecerile de la ora de sport..mai mereu eram ultima si mi-a creat cevaurat in legatura cu sportul..asociam sportul cu un sentiment negativ..acum nu mai gandesc asa.
Uff..mai vb mai incolo,mai pe dimineata..va pup p amandoua si noapte buna! O zi a trecut...:D

Dydee21 18 iul 2011 21:08:05

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Apropo,tu vrei sa mananci 3 zile pe saptamana fructe si legume..nu iti vor da pofta de mancare?Nu te vor tenta sa mananci un pic de mancare de alt gen?Eu cand am zi de fructe abia rezist..gandeste-te ca dieta asta nu trebuie sa tina doar o perioada x de timp si apoi sa mananci normal,te vei ingrasa iar.Dieta pe care o alegi trebuie sa o respecti intr-o masura mai mica e adevarat si dupa ce ai slabit,trebuie sa fie un stil de viata..inainte sa te decizi informeaza-te despre toate dietele existente,gandeste-te care ti se potriveste,cu care vei rezista si apoi fi hotarata:) Dupa parerea mea vrei sa slabesti repede si de aceea ai ales dieta asta,toate vrem asta..oricum,felicitari pt cele 5 kg si spor la cat mai multe!![*128*]

mmm 18 iul 2011 21:23:59

Re: Grupul Cele 3 care au speriat kilogramele in plus ! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
incerc sa controlez cat dulce mananc, dar mananc cam in fiecare zi...:D
merg la fac ca eu fac doctoratul aici si nu am vacanta decat o sapt-doua la mica intelegere cu profu'
si eu sunt sedentara, si-mi e destul de greu sa mai fac ceva ca ajung seara pe la 17.30 (asta daca nu mai dau prin magazine) si pana fac un dus ceva de mancare se face deja 20.00; ei si acum sa fim seriosi, poate ar fi timp dar lenea.....la asta chiat trebuie sa lucrez
sper sa fie in privinta dietei, eu nu mananc mult oricum, la mine dulciurile sunt problema, asa m-am ingrasat; azi am mancat fructe la pranz si am fost ok pana seara, si oricum dimineata croissant si 4 bucatele de turta dulce, seara a mai scapat o magura...:D
acum sper sa nu va fac pofta si sa mancati si voi ca mine :D
maine o sa incerc sa mananc mai putine dulciuri ca e zi de proteine. nu vreau sa renunt de tot la ele ca sunt constienta ca o sa revin.... mai slabisem inainte de craciun tot cam pana la 74-75 kg dar am pus la loc tot din cauza dulciurilor
in fine, mai povestim aici si vedem....vad si eu cum e cu dieta
si daca reusesc sa slabesc....inseamna ca e ok


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:34:35.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO