forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/)
-   -   Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/grupul-slabute-actiune-concursul-slabute-toamna-2011-a-9738.html)

Slabuta 18 iul 2011 04:44:32

Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Subiect de discutie pentru Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Membri:
  • Animis23
  • monamaria
  • duticalumi

Linkuri utile:
http://forum.slabute.ro/concurs-slab...amna-9678.html
Concurs Slabute la Toamna 2011 - Concurs.Slabute.ro
Pagina Grupului Slabute in actiune
Setare Ticker

Succes!

Animis23 18 iul 2011 05:37:09

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Multumim, slabuta, pentru crearea grupurilor!

Cred ca sistemul asta e mult mai bun. Tuturor cred ca ne e mai accesibil stilul asta ca in forum, decat in grupurile de la concursul trecut!

Bafta la toata lumea!

monamaria 18 iul 2011 07:24:44

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Neata Simina!...multa bafta si sa cistigam....:-*

Animis23 18 iul 2011 07:28:58

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 726246)
Neata Simina!...multa bafta si sa cistigam....:-*

Neata! Ce frumos ca avem si noi casuta noastra :D:D:D
Asa e,mult succes si sa castigam!
Sper sa nu uite Lumi sa isi seteze greutatea azi.
Imi cer scuze ca sunt stresanta, dar trebuie sa va obisnuiti.
O sa verific tot timpul meniurile, si sa aveti destule zile de miscare trecute, ca la concursul trecut mi s-a intamplat sa salvez un meniu dupa 12 noaptea, si mi se salvase pe ziua urmatoare, asa ca era sa pierd un punct degeaba. Deci o sa va stresez :))

monamaria 18 iul 2011 07:38:30

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Nu-i nici un stress...stai linistita...si eu sunt la fel cind e vorba de competitii;))....doar ti-am spus ca nu am picat nici un examen in viata mea(si am dat destule)....si pe toate le-am trecut onorabil...asa ca nu am de gind sa incep acum....sport fac 5-6 zile pe sapt....dar momentan numai cite jumatate de ora de start walking...asta inca doua saptamini...apoi cresc la 45 minute....tu ce faci?

Animis23 18 iul 2011 07:41:16

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 726260)
Nu-i nici un stress...stai linistita...si eu sunt la fel cind e vorba de competitii;))....doar ti-am spus ca nu am picat nici un examen in viata mea(si am dat destule)....si pe toate le-am trecut onorabil...asa ca nu am de gind sa incep acum....sport fac 5-6 zile pe sapt....dar momentan numai cite jumatate de ora de start walking...asta inca doua saptamini...apoi cresc la 45 minute....tu ce faci?

Eu fac zumba de 4 ori pe saptamana, cate o ora. Teoretic, e destul. Dar, in functie de cum ma simt, mai fac un aerobic, mai fac zumba acasa...mai incerc diverse.
Start walking am facut cand tocmai ma operasem, acum ma plictiseste.
Nu prea imi place sa fac nimic singura acasa, nu se compara cu atmosfera de la sala...

monamaria 18 iul 2011 07:55:39

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Momentan chiar nu am cum sa merg la sala...in plus eu stau intr-un oras mic...exista o singura sala si numai de aerobic...insa din cauza faptului ca mie imi creste tensiunea foarte repede am inceput cu start walking pt ca e mai usor...am sa caut si eu pe net alte exercitii luna viitoare...dar am vazut ca se considera sport si atrt walking-ul

Animis23 18 iul 2011 07:57:56

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 726274)
Momentan chiar nu am cum sa merg la sala...in plus eu stau intr-un oras mic...exista o singura sala si numai de aerobic...insa din cauza faptului ca mie imi creste tensiunea foarte repede am inceput cu start walking pt ca e mai usor...am sa caut si eu pe net alte exercitii luna viitoare...dar am vazut ca se considera sport si atrt walking-ul

Evident ca se considera sport! Si e foarte bun! Iti antreneaza rezistenta si inima( ceea ce e ideal pentru tine, din ce ai scris acolo) si te dezmorteste, si nu e nici greu - nu necesita prea multa coordonare.
Chiar e un sport bun, numai ca eu ma plictisesc super-repede. Si cum dupa operatie stransesem deja 9 luni de cand nu facusem nimic altceva decat sa schiopatez, start walking a fost doar o tranzitie catre normal, am sarit repede peste el. Imi plac sporturile astea antrenante, cu muzica data tare :P

monamaria 18 iul 2011 08:22:00

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Asa m-am gindit si eu...tinind cont si de atecedentele mele familiale in bolile vasculare...si cum eu am mostenit tot ce a fost mai rau in materie de sanatate prefer sa nu risc....asa ca am sa cresc timpul treptat si poate imi recomanzi ceva de pe net...sa pot face acasa...miercuri lipsesc toata ziua...plec la cluj la medic cu fetita si nu stiu cind ma intorc...am sa imi iau mincare de acasa(gratare,branzica) sa nu cumpar porcarii de pe drum...si am sa trec meniul dim la 5:30 inainte de a pleca

Animis23 18 iul 2011 08:27:26

Re: Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de monamaria (Post 726314)
Asa m-am gindit si eu...tinind cont si de atecedentele mele familiale in bolile vasculare...si cum eu am mostenit tot ce a fost mai rau in materie de sanatate prefer sa nu risc....asa ca am sa cresc timpul treptat si poate imi recomanzi ceva de pe net...sa pot face acasa...miercuri lipsesc toata ziua...plec la cluj la medic cu fetita si nu stiu cind ma intorc...am sa imi iau mincare de acasa(gratare,branzica) sa nu cumpar porcarii de pe drum...si am sa trec meniul dim la 5:30 inainte de a pleca

Meiurile le poti trece si duminica, la sfarsitul saptamanii daca nu apuci in rest.
A patit ceva fetita, sau e un control de rutina?
Ai putea sa mai incerci pilates - e foarte linistit, dar foarte bun. Gasesti o multime de variante pe internet


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:00:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO