Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #41 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 12:52:06
viovioleta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: rm sarat, Romania
Vârsta: 56
Dieta: nu am o dieta favorita și in general când incep una nu sunt apabila s-o duc pâna la capat
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

buna fetelor , ce mai face-ti ? vreau sa va întreb, voi cântăriți legumele prima ori după gătire? pwp
Răspuns cu citat
  #42 (permalink)  
Vechi 26 iul 2011, 14:18:33
anamariaff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2010
Locaţie: Vulcan, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 60kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Citat:
Anterior postat de viovioleta Vezi mesajul
buna fetelor , ce mai face-ti ? vreau sa va întreb, voi cântăriți legumele prima ori după gătire? pwp
Buna, draga mea
Eu dupa ce le gatesc le cantaresc, am un cantar mic de bucatarie si abia dupa.
__________________


http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rnal-9476.html
Încercarea de a găsi iubire în afara ta eşuează mereu, pentru că nu poţi primi de la altul ceva ce tu nu ţi-ai dat ţie însuţi. Când te privezi de iubire, îi atragi în viaţa ta pe alţii care fac acelaşi lucru. Experienţa iubirii necondiţionate începe în inima ta, nu în inima altcuiva!



Răspuns cu citat
  #43 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 06:33:35
Ayla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 160cm, 72kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Meh... febra musculara de mor xD si cu tot stretchingul se pare ca am cam exagerat m-am trezit in ultimele 2 zile la 6 sa-mi fac jumatatea de ora de sport si sunt tare mandra ca eu n-am fost niciodata o persoana matinala. Azi chiar aveam de gand sa ma culc la loc dar am zis ca daca tot sunt treaza ia sa mai vad ce au scris fetele (ca nu prea am timp ziua) si cand am vazut rezultatele din prima saptamana si ca suntem nr1 la kilograme pierdute mi-am gast motivatia xD si bine a fost ca e un inceput perfect de zi. Vio sa nu-ti faci sange rau de cele 400 g orice scadere e importanta si apoi toate o s avem saptamani mai bune si altele mai proaste fiecare gram de care scapam e bun scapat Mai conteaza si apa pe care am retinut-o inainte sa incepem si procentul (evident ca eu trebuie sa ridic stafeta si sa slabesc mai multe kg ca doar am de unde xD) si apoi a fost doar prima saptamana Ne adaptam acum in functie de rezultate mai adaugam niste exercitii mai inlocuim niste produse etc Eu oricum sunt foarte multumita de rezultatele noastre si asta e doar inceputul

Cu privire la legume din cate stiu trebuie cantarite dupa fierbere dar eu incerc sa mananc cat mai multe crude ca avem nevoie de vitamine si stiu ca se cam pierd prin gatit. Voi luati suplimente? Eu am inceput sa iau eurovita multivitamine si calciu

Va doresc inca o zi excelenta si success, vointa si santate fetelor
__________________
Ayla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2141 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1624 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 850 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #44 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 18:36:19
anamariaff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2010
Locaţie: Vulcan, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 60kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Citat:
Anterior postat de Ayla Vezi mesajul
Meh... febra musculara de mor xD si cu tot stretchingul se pare ca am cam exagerat m-am trezit in ultimele 2 zile la 6 sa-mi fac jumatatea de ora de sport si sunt tare mandra ca eu n-am fost niciodata o persoana matinala. Azi chiar aveam de gand sa ma culc la loc dar am zis ca daca tot sunt treaza ia sa mai vad ce au scris fetele (ca nu prea am timp ziua) si cand am vazut rezultatele din prima saptamana si ca suntem nr1 la kilograme pierdute mi-am gast motivatia xD si bine a fost ca e un inceput perfect de zi. Vio sa nu-ti faci sange rau de cele 400 g orice scadere e importanta si apoi toate o s avem saptamani mai bune si altele mai proaste fiecare gram de care scapam e bun scapat Mai conteaza si apa pe care am retinut-o inainte sa incepem si procentul (evident ca eu trebuie sa ridic stafeta si sa slabesc mai multe kg ca doar am de unde xD) si apoi a fost doar prima saptamana Ne adaptam acum in functie de rezultate mai adaugam niste exercitii mai inlocuim niste produse etc Eu oricum sunt foarte multumita de rezultatele noastre si asta e doar inceputul

Cu privire la legume din cate stiu trebuie cantarite dupa fierbere dar eu incerc sa mananc cat mai multe crude ca avem nevoie de vitamine si stiu ca se cam pierd prin gatit. Voi luati suplimente? Eu am inceput sa iau eurovita multivitamine si calciu

Va doresc inca o zi excelenta si success, vointa si santate fetelor
Buna, fetelor! Din pacate, am mari probleme cu reteaua de internet zilele acestea si nu pot intra in fiecare zi sa vorbesc cu voi.
Azi am avut o problema: dupa o perioada in care nu am mancat absolut deloc carne, m-a apucat dintr-o data o stare de slabiciune generala, de rau, cand am vazut ca sotul meu manca salam. Si vreau sa spun ca am scapat si eu la 50 de grame, ca nu am mai putut. Iar acum ma simt foarte rau la nivel psihic, ca nu am fost in stare sa ma abtin.
M-am tot uitat peste meniurile mele si mi-am dat seama ca nici nu sunt prea inventiva, ca mananc la nesfarsit aceleasi chestii si nu stiu cum sa fac sa diversific. Acum, ca tot am internet, caut retete cu mancaruri din legume... Sunt insa unele pe care nu le gasesc pe aici, ca is in fundul lumii, ca de exemplu rucola... se uita vanzatoarele la mine ca la felul 14. Cand le/am intrebat de lapte de soia, au pufnit in ras si sunt sigura ca m/au catalogat direct. Plus ca una dintre ele i/a atras sotului meu atentia la modul serios ca prea imi incarc cosul "numai cu iarba", fara sa iau si eu niste carne de porc, slanina ori costita afumata.
Dar eu nu ma las, ma tin de legumele si fructele mele, chiar daca prietenii, care au crezut la inceput ca am toane, acum fac glume pe seama mea si e greu sa mentii un astfel de mod de alimentatie, de la care eu am slabit si se si vede.
Sincera sa fiu, rasfoiesc forumul de fiecare data cand pot si chiar ii spuneam sotului meu ca ii multumesc lui Dumnezeu ca acest site exista, fiindca aici nimeni nu te pune la zid, nu te judeca si daca gresesti, te imbarbateaza sa mergi mai departe. Este o comunitate pe care o poti intelege numai in momentul in care esti in situatia de a dori din suflet sa faci ceva cu viata ta din punct de vedere al alimentatiei.
Am scris atat de mult fiindca am simtit, pe undeva, ca imi pierd din determinare, avand in vedere scepticismul celor care ma inconjoara si glumele pe seama mea. In plus, sotul meu, care a fost antrenor de alpinism si escalada toata viata, se tot chinuie sa imi explice ca pot sa mananc ce vreau, cat vreau, cand vreau, daca alerg cel putin 10 km pe zi si daca ma catar pe stanca cel putin doua/trei ore pe zi. Am incercat acum o luna si m/am trezit cu niste antebrate ca la testoasa Ninja, ca am facut prea mult efort dintr/o data. De alergat atata, mai ales cu el, nu poate fi vorba, ca eu il enervez pe el, iar el pe mine, ca mi se pare ca cere prea mult, ori eu nu intentionez sa fac performanta.
Mi/a zis ca sunt singura persoana din lumea asta pe care nu o poate invata escalada, alpinism, schi ori atletism, ca sunt indaratnica precum un catar.
Cam atat... acum ma apuc sa/mi editez meniurile de ieri si azi, ca am de adaugat la ele si mai rasfoiesc forumul, citindu.le pe doamnele si domnisoarele senzationale care isi lasa amprenta aici in fiecare zi.
V-am pupacit cu drag!
__________________


http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rnal-9476.html
Încercarea de a găsi iubire în afara ta eşuează mereu, pentru că nu poţi primi de la altul ceva ce tu nu ţi-ai dat ţie însuţi. Când te privezi de iubire, îi atragi în viaţa ta pe alţii care fac acelaşi lucru. Experienţa iubirii necondiţionate începe în inima ta, nu în inima altcuiva!



Răspuns cu citat
  #45 (permalink)  
Vechi 27 iul 2011, 23:31:26
viovioleta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: rm sarat, Romania
Vârsta: 56
Dieta: nu am o dieta favorita și in general când incep una nu sunt apabila s-o duc pâna la capat
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

ms pentru incurajare , per grup sunt mulțumita si eu per persona ,, asa si asa,, dar oricum nu ma las si înțeleg si de ce ,, datorita dietelor gresite ce le-am tinut intâi ,, mâncam foarte puțin dar nu făceam sport= rezultete ioc . Ana nu-ti face mustrari de conștiință c-ai mâncat putin salam , mănânci mai putin gras si carbohidrati, mâine sau faci sport cu cel putin 20 min mai mult. va pup
Răspuns cu citat
  #46 (permalink)  
Vechi 29 iul 2011, 21:42:10
Ayla's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 160cm, 72kg
Mesaje: 16
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Ana nu lasa faptul ca ti-ai facut o pofta sa te afecteze negativ din contra intotdeauna incearca sa te concentrezi la partea pozitiva ai luat cu masura 50de grame in calorii nici nu e mult. Concentreaza-te la faptul ca intr-un moment de slabiciune nu ai dat iama si-ai mancat tot ci ti-ai facut o pofta cu masura. Ceea ce e foarte sanatos. Ascultam o prezentare a unui american care a scris o carte de slabit si spunea ca atitudinea cea mai buna cand cineva iti ofera ceva de mancare atunci cand tii dieta e sa spui "multumesc arata foarte imbietor dar ma simt plina" pe locul doi e sa gusti si sa te bucuri de acea mica pofta sa gusti dar cu satisfactie pe trei sa nu iei dar sa lasi acel lucru sa te obsedeze si sa te gandesti mult timp la el (de acea atitudinea 2 e mai buna decat asta) iar 4 si cea mai rea e sa gusti si apoi sa-ti faci sange rau. De cand am auzit asta mi-am schimbat atitudinea fata de aceste mici "pacate". Adevarul e ca gandurile negative sunt pentru mine la baza mancatului gresit. Am o relatie foarte nesanatoasa cu mancarea.. 10 ani de bulimie au dus la asta. Nu stiu cum e pentru voi dar pt mine intotdeauna provocarea nu a fost dieta sau efortul fizic ci intotdeauna cum gandesc despre mancare si despre cura. Trebuie sa fi determinata si stricta desigur dar si relaxata si ingaduitoare cu tine. Pana la urma secretul sa tinem o cura pe termen lung e sa nu o transformam intr-o tortura

lapte de soia am gasit la mega image si in general la supermarketurile mari au un intreg stand de produse dietetice prin care poti sa te uiti. Cu privire la diversitate te sfatuiesc sa te gandestila ce mancaruri iti plac cel mai mult si sa modifici retetele sa fie dietetice(sfatul asta e de la un fost concurent de la The Biggest Looser). De exemplu mie intotdeauna mi-a placut ciocolata calda si acum am gasit de la Sly dietetica cu indulcitori si lapte degresat sau mi-a mai placut branza cu rosii acum am inlocuit branza grasa cu branza 0% de la angst care e chiar buna. Mi-au mai placut salatele mixte cu dressing dar acum am renuntat la porumb si pun rosii ton salata castraveti putina pastrama de pui si asa mai departe iar dressingul nu mai e cu maioneza ci il fac eu cu iaurt degresat. Mai nou m-am indragostit de supa de dovlecei fara nici un pic de ulei ca pe caldurile astea e chiar foarte buna. Fa combinatii si nu lasa dieta sa te plictiseasca.

Nu lasa oamenii din jurul tau sa te afecteze. Ai dreptate sa vi aici si sa cauti suport pentru ca sincer cine nu trece prin asta nu stie cum e (si nu ar trebui sa-si dea cu parerea). Am si eu problema asta cu prietenul meu care imi spune ca arat foarte bine si nu intelege de ce ma"cramponez" atat de slabit. Eu una cred ca il lasa vederea xD Ma rog.. stiu ca vrea sa fie dragut dar nu de asta am eu nevoie acum. Am nevoie sa vorbesc cu si sa citesc despre oameni care iau problemele de greutate la fel de serios ca si mine. Slabute

hai ca m-a chinuit talentul aici xD Ma opresc cu lectiile de viata si va doresc un weekend minunat

Pup
__________________
Ayla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2141 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1624 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 850 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #47 (permalink)  
Vechi 30 iul 2011, 22:23:50
viovioleta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: rm sarat, Romania
Vârsta: 56
Dieta: nu am o dieta favorita și in general când incep una nu sunt apabila s-o duc pâna la capat
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

buna fetelor ce mai face-ti ?
Răspuns cu citat
  #48 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 09:19:26
anamariaff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2010
Locaţie: Vulcan, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 60kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Citat:
Anterior postat de Ayla Vezi mesajul
Ana nu lasa faptul ca ti-ai facut o pofta sa te afecteze negativ din contra intotdeauna incearca sa te concentrezi la partea pozitiva ai luat cu masura 50de grame in calorii nici nu e mult. Concentreaza-te la faptul ca intr-un moment de slabiciune nu ai dat iama si-ai mancat tot ci ti-ai facut o pofta cu masura. Ceea ce e foarte sanatos. Ascultam o prezentare a unui american care a scris o carte de slabit si spunea ca atitudinea cea mai buna cand cineva iti ofera ceva de mancare atunci cand tii dieta e sa spui "multumesc arata foarte imbietor dar ma simt plina" pe locul doi e sa gusti si sa te bucuri de acea mica pofta sa gusti dar cu satisfactie pe trei sa nu iei dar sa lasi acel lucru sa te obsedeze si sa te gandesti mult timp la el (de acea atitudinea 2 e mai buna decat asta) iar 4 si cea mai rea e sa gusti si apoi sa-ti faci sange rau. De cand am auzit asta mi-am schimbat atitudinea fata de aceste mici "pacate". Adevarul e ca gandurile negative sunt pentru mine la baza mancatului gresit. Am o relatie foarte nesanatoasa cu mancarea.. 10 ani de bulimie au dus la asta. Nu stiu cum e pentru voi dar pt mine intotdeauna provocarea nu a fost dieta sau efortul fizic ci intotdeauna cum gandesc despre mancare si despre cura. Trebuie sa fi determinata si stricta desigur dar si relaxata si ingaduitoare cu tine. Pana la urma secretul sa tinem o cura pe termen lung e sa nu o transformam intr-o tortura

lapte de soia am gasit la mega image si in general la supermarketurile mari au un intreg stand de produse dietetice prin care poti sa te uiti. Cu privire la diversitate te sfatuiesc sa te gandestila ce mancaruri iti plac cel mai mult si sa modifici retetele sa fie dietetice(sfatul asta e de la un fost concurent de la The Biggest Looser). De exemplu mie intotdeauna mi-a placut ciocolata calda si acum am gasit de la Sly dietetica cu indulcitori si lapte degresat sau mi-a mai placut branza cu rosii acum am inlocuit branza grasa cu branza 0% de la angst care e chiar buna. Mi-au mai placut salatele mixte cu dressing dar acum am renuntat la porumb si pun rosii ton salata castraveti putina pastrama de pui si asa mai departe iar dressingul nu mai e cu maioneza ci il fac eu cu iaurt degresat. Mai nou m-am indragostit de supa de dovlecei fara nici un pic de ulei ca pe caldurile astea e chiar foarte buna. Fa combinatii si nu lasa dieta sa te plictiseasca.

Nu lasa oamenii din jurul tau sa te afecteze. Ai dreptate sa vi aici si sa cauti suport pentru ca sincer cine nu trece prin asta nu stie cum e (si nu ar trebui sa-si dea cu parerea). Am si eu problema asta cu prietenul meu care imi spune ca arat foarte bine si nu intelege de ce ma"cramponez" atat de slabit. Eu una cred ca il lasa vederea xD Ma rog.. stiu ca vrea sa fie dragut dar nu de asta am eu nevoie acum. Am nevoie sa vorbesc cu si sa citesc despre oameni care iau problemele de greutate la fel de serios ca si mine. Slabute

hai ca m-a chinuit talentul aici xD Ma opresc cu lectiile de viata si va doresc un weekend minunat

Pup
Uneori simt pur si simplu ca nu sunt suficient de puternica si port un imens razboi interior cu mine insami. Adica in viata am reusit tot timpul si acum nu sunt in stare sa tin un anumit regim de viata si un program strict. Si nedeterminarea asta a mea ma enerveaza si mai mult, ma face sa ma autocenzurez tot timpul.
Iar faptul ca nu am cu cine alerga ma opreste s/o fac. Stiu, e o tampenie, ca as putea face asta singura, dar inca nu am primit sutul necesar ca sa fac asta si oricum numai eu mi/l pot da. M/am hotarat sa scriu mai des aici, sa ma consult cu voi, ca altfel nu o voi scoate la capat cu mine.
Partea buna este ca ieri mi/am luat o rochie cu o marime mai mica... E de un crem foarte frumos si curge pe trup intr-un mare fel, deci imi subliniaza absolut toate defectele. Intentionat am luat/o, ptr ca imi evidentiaza problemele si e musai sa scap de ele, daca vreau s/o port.
__________________


http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rnal-9476.html
Încercarea de a găsi iubire în afara ta eşuează mereu, pentru că nu poţi primi de la altul ceva ce tu nu ţi-ai dat ţie însuţi. Când te privezi de iubire, îi atragi în viaţa ta pe alţii care fac acelaşi lucru. Experienţa iubirii necondiţionate începe în inima ta, nu în inima altcuiva!



Răspuns cu citat
  #49 (permalink)  
Vechi 31 iul 2011, 15:54:05
viovioleta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iul 2011
Locaţie: rm sarat, Romania
Vârsta: 56
Dieta: nu am o dieta favorita și in general când incep una nu sunt apabila s-o duc pâna la capat
Date: 155cm, 55kg
Mesaje: 39
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

nu înteleg de ce te descurejezi , ai slăbit 2.4 kg intr-o saptamâna ceea ce faci ,faci bine . gândeste pozitiv , ce te nemultumeste ? esti stresata draga mea , muncesti mult. i-ati ,,liber,, o zi sau doua si petrecele doar cu tine incearca să evaluezi tot ce ai realizat , ce te împiedică sa faci următorul pas , fă o plimbare lunga , la întoarcere un dus scoțian si un somn bun iar când te vei trezi o sa vezi altfel lucrurile. chestia cu rochita e super dar ai grija ca acest gest sa te determine in bine sau ai sa sfârsesti prin a umple sifonierul cu lucruri ce n-ai sa le îmbraci deloc. stiu ca toti suntem profesori in a da sfaturi dar suntem o echipa care am pornit la un drum si acel drum duce spre frumusete (si spre minunatele rochite din vitrine) iar tu si ayla ati facut pasi mari saptamâna trecuta. va pup si va doresc ,,incredere in voi,, sunte-ti tinere ce D-zeu
Răspuns cu citat
  #50 (permalink)  
Vechi 01 aug 2011, 11:21:53
anamariaff's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 21 oct 2010
Locaţie: Vulcan, Romania
Vârsta: 38
Date: 159cm, 60kg
Mesaje: 110
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Grupul SLABUTE FRUMOASE SI SANATOASE - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Neatza, fetelor.
M-am cantarit si am slabit numai 700 de grame, dar mi/am dat seama si unde am gresit, consultand meniurile de zilele trecute. Sunt anumite alimente pe care trebuie sa le elimin neaparat din alimentatia mea de tot, cum ar fi painea - chiar daca nu am consumat multa - si iesirile la terasa, unde comandam bere, ca in orice cura alcoolul e interzis, oricare ar fi el.
__________________


http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...rnal-9476.html
Încercarea de a găsi iubire în afara ta eşuează mereu, pentru că nu poţi primi de la altul ceva ce tu nu ţi-ai dat ţie însuţi. Când te privezi de iubire, îi atragi în viaţa ta pe alţii care fac acelaşi lucru. Experienţa iubirii necondiţionate începe în inima ta, nu în inima altcuiva!



Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
2011, calorii, concurs, concursul, dieta, frumoase, grupul, sanatoase, sanatos, slabit, slabute, toamna

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Grupul De 3x slabute - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 159 14 oct 2011 13:56:47
Grupul Slabute in actiune - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 622 12 oct 2011 14:20:33
Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 138 06 oct 2011 11:07:33
Grupul toamna slabutelor - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 3 20 iul 2011 08:59:34
Grupul Groupieeez - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 0 18 iul 2011 05:01:08

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole