forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/)
-   -   Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011 (http://forum.slabute.ro/concurs-slabit-sanatos-slabute-toamna/grupul-toamna-se-numara-kg-pierdute-concursul-slabute-toamna-2011-a-9749.html)

Slabuta 18 iul 2011 05:00:38

Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Subiect de discutie pentru Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011

Membri:
  • loralin
  • cosmina16
  • Annk

Linkuri utile:
http://forum.slabute.ro/concurs-slab...amna-9678.html
Concurs Slabute la Toamna 2011 - Concurs.Slabute.ro
Pagina Grupului toamna se numara...kg pierdute!
Setare Ticker

Succes!

loralin 18 iul 2011 07:39:36

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna dimineata>:D<:-*!Multumim,Slabuta pentru "micul laborator"...unde ne vom transforma visul de a fi slabute in realitate>:D<>:D<>:D<>:D<:-*:-*!

Succes tuturor slabutelor,din toate grupurile!!!!!In acest concurs e imposibil sa piarda vreuna....toate vom fi castigatoare...caci indiferent de rezultat kg vor fi vizibil modificate dupa asa o perioada de lunga!

loralin 18 iul 2011 07:47:54

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Fetelor (referitor la cele din grupa mea),va astept sa fiti cat mai active in cadrul grupului,sa ne sfatuim in ceea ce priveste meniul zilnic si sa corectam acolo unde este cazul,si asta nu numai de dragul concursului..sa nu uitam ca suntem in acest concurs pentru a deveni slabutele ce deocamdata nu numai noi ni le imaginam...haideti la toamna sa le aratam lumii intregi !!!!>:D<
Eu intru in concurs cu greutatea de 78 de kg....am avut ieri o zi plina cu de toate si deja ma simt ca un hipopotam.Imi incep programul de aerobic pe care il voi face zilnic doar cu diferenta orara ...natura serviciului nu imi permite o ora fixa,insa va fi de cele mai multe ori dimineata ...ori inainte de mic dejun ....ori dupa .Duminica nu fac aerobic ci aquagim combinata cu innot .

loralin 18 iul 2011 08:01:52

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Cosmina seteaza-ti tikerul cu greutatea!!!!Doar azi poti sa o faci!

Annk 18 iul 2011 11:53:08

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Buna :) sunt incepatoare dar nu vreau sa dezamagesc pe nimeni si am sa incerc sa slabesc fara infometare >:D< MUlt succes fetelor toate vom ajunge slabute la linia de finish :)
Ce vroiam sa va intreb, voi in ce limita de calorii va incadrati pe zi asa? eu am ales 1200 cal .

loralin 18 iul 2011 11:59:54

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de Annk (Post 726676)
Buna :) sunt incepatoare dar nu vreau sa dezamagesc pe nimeni si am sa incerc sa slabesc fara infometare >:D< MUlt succes fetelor toate vom ajunge slabute la linia de finish :)
Ce vroiam sa va intreb, voi in ce limita de calorii va incadrati pe zi asa? eu am ales 1200 cal .

Buna>:D<:-*!Eu azi am trecut de 1300 as putea spune ca ajung la 1400 cu tot cu cafea...dar nu imi fac griji pt ca stiu ca organismul meu are nevoie de alimentatie sanatoasa ..muncesc de dimineata pana searaplus sportul...se ard mult mai multe calorii.Vad ca cealalata coechipiera nu da nici un semn ...sper sa raspunda pana la sfarsitul zilei..sa isi seteze greutatea si sa isi posteze si meniul plus sportul facut .Eu o s ale postez zilnic la sfarsitul zilei..in caz de modific ceva in alimentatie.

loralin 18 iul 2011 12:39:38

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Pentru ca astazi am f multa treaba o sa postez meniul acum...e aproape perfect in ceea ce priveste indicii ...mai putin carbo dar ..se poate trai si cu un minus la ei:D.
CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:50
Lapte Zymil, Parmalat, 350ml - 161 calorii
Briose, simple, preparate dupa reteta, cu lapte semidegresat (2% grasime), 114g - 338 calorii
Gustare 1, ora 10:03
Pepene rosu, 300g - 90 calorii
Prânz, ora 09:57
Salata verde, 100g - 17 calorii
Rosii, coapte, 200g - 36 calorii
Ton bucati in suc propriu, 365, 160g - 127 calorii
Ulei extravirgin de masline, Monini, 7ml - 58 calorii
Focaccia, 50g - 160 calorii
Gustare 2, ora 10:03
Pepene rosu, 300g - 90 calorii
Cina, ora 10:00
Pui la gratar, 250g - 255 calorii
Fasole pastai verde, D'Aucy, 200g - 46 calorii
Ulei extravirgin de masline, Monini, 5ml - 42 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 1420 calorii
ACTIVITATI FIZICE
Aerobica, impact minim, 30min - 195 calorii
Dans, 20min - 116 calorii
Activitati casnice, 240min - 973 calorii
Curatenie, intens, 30min - 153 calorii
Metabolism bazal - 1489 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 2926 calorii

cosmina16 18 iul 2011 12:50:57

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Hei sunt prezentaaa!!! Cam pe la ora asta o sa ajung acasa cam toata saptamana si o sa va raspund pentru ca dimineata de la 9 jumate la 11-12 ma duc la sala si dupa o ora la plaja sa ma bronzez:x

Gata am setat kilogramele. Incep cu 73 :(. Sper sa sfarsesc cu 60 :X.

Dimineta am mancat o banana, acum mananc piept de pui, si o sa mai mananc toata ziua pepene:x si diseara cred ca niste salata. Pana acum am baut 1,5 l de apa si am facut 1 ora jumate de fitness.

In fiecare seara o sa-mi salvez meniul :*.

Mult succes si voua :x impreuna vom reusi:X

cosmina16 18 iul 2011 12:52:43

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Am observat ca toate avem peste 70 kg:(. Sunt sigura ca la sfarsitul concursului nu o sa mai vedem "7" pe cantar :X

cosmina16 18 iul 2011 12:55:29

Re: Grupul toamna se numara...kg pierdute! - Concursul Slabute la Toamna, 2011
 
Citat:

Anterior postat de Annk (Post 726676)
Buna :) sunt incepatoare dar nu vreau sa dezamagesc pe nimeni si am sa incerc sa slabesc fara infometare >:D< MUlt succes fetelor toate vom ajunge slabute la linia de finish :)
Ce vroiam sa va intreb, voi in ce limita de calorii va incadrati pe zi asa? eu am ales 1200 cal .

Eu tot in 1200 kcal o sa ma incadrez. Doar in weekend o sa depasesc cu f putin.

Am uitat sa va spun ca merg zilnic la sala(duminica pauza) unde fac aerobic +fintess.
In fiecare seara imi fac masaje anticelulitice ca sa scap de picioarele astea urate:(


Ora este GMT +2. Ora este acum 01:53:12.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO