Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #311 (permalink)  
Vechi 25 ian 2016, 09:47:11
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Luuuuuni, da, lunea viitoare e 1 februarie!
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui lidiuta:
anca2011 (28 ian 2016), costina89 (26 ian 2016), Laura (25 ian 2016), niculina04 (25 ian 2016), rozica1965 (27 ian 2016)
  #312 (permalink)  
Vechi 26 ian 2016, 22:22:24
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Citat:
Anterior postat de lidiuta Vezi mesajul
Luuuuuni, da, lunea viitoare e 1 februarie!

Din pacate pentru mine pentru ca a trecut o luna fara nici un progres pozitiv.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui costina89:
GCM (27 ian 2016), lidiuta (27 ian 2016)
  #313 (permalink)  
Vechi 27 ian 2016, 07:20:18
GCM's Avatar
GCM GCM este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 06 iun 2011
Locaţie: Undeva departe..., Romania
Dieta: Si eu cum pot!
Date: 162cm, 68kg
Mesaje: 7.723
Aprecieri acordate: 1.517
Am fost apreciat(a) de 4.936 ori in 2.670 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Din pacate pentru mine pentru ca a trecut o luna fara nici un progres pozitiv.
Important este sa nu renunti! Ai o viata inainte sa te izbesti de greutati mult mai mari! Asta e floare la ureche!

Am o termita in casa care seara isi ia cutia cu bomboane, biscuitii, chipsurile in pat...si mereu ma intreaba...nu vreeei?! Si zic nu, si s tare mandra!
Am 17 zile fara dulce faina si alte porcarii...ma simt waw psihic si nu am slabit decat 1-1.5 kg!!! Dar asa bine ma simt eu..ca nu as da starea asta pt nimic in lume. Primele sapt sunt grele...de ele sa treci! Bafta!
__________________
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...nte-10637.html

Greutatea ideală pentru înălţimea 162 cm este 56 kg. Pentru a ajunge la greutatea ideală, trebuie sa mai scazi 12 kg. Greutatea normală pentru înălţimea 162 cm trebuie să se află în intervalul 49-66 kg. Indicele de masă corporală are valoarea 25.9 şi este considerat supraponderal
GCM, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1819 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1562 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui GCM:
costina89 (27 ian 2016), Laura (27 ian 2016), lidiuta (27 ian 2016), mihaela2011 (27 ian 2016), rozica1965 (27 ian 2016), Zoe (28 ian 2016)
  #314 (permalink)  
Vechi 27 ian 2016, 10:45:22
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul


Important este sa nu renunti! Ai o viata inainte sa te izbesti de greutati mult mai mari! Asta e floare la ureche!

Am o termita in casa care seara isi ia cutia cu bomboane, biscuitii, chipsurile in pat...si mereu ma intreaba...nu vreeei?! Si zic nu, si s tare mandra!
Am 17 zile fara dulce faina si alte porcarii...ma simt waw psihic si nu am slabit decat 1-1.5 kg!!! Dar asa bine ma simt eu..ca nu as da starea asta pt nimic in lume. Primele sapt sunt grele...de ele sa treci! Bafta!

sa zicem ca am facut o pauza de o luna
Termita la noi in casa sunt eu...deci....
M-am ingrasat asa rau ca se simte la haine,am impresia ca nu ma pot opri din mancat,primul lucru care il fac dmineata cand ma scol e sa mananc ceva dulce,a devenit asa ca tigara...fumatorii isi aprind o tigara eu mai bag o bucata de ciocolata,cozonac,miere....ce e la indemana in mometul ala.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui costina89:
Michelina (27 ian 2016)
  #315 (permalink)  
Vechi 27 ian 2016, 15:17:29
Michelina's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 18 apr 2011
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 56
Dieta: Intuitive eating
Date: 163cm, 65.5kg
Mesaje: 9.475
Aprecieri acordate: 6.794
Am fost apreciat(a) de 14.587 ori in 6.581 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
sa zicem ca am facut o pauza de o luna
Termita la noi in casa sunt eu...deci....
M-am ingrasat asa rau ca se simte la haine,am impresia ca nu ma pot opri din mancat,primul lucru care il fac dmineata cand ma scol e sa mananc ceva dulce,a devenit asa ca tigara...fumatorii isi aprind o tigara eu mai bag o bucata de ciocolata,cozonac,miere....ce e la indemana in mometul ala.
Esti stresata - incearca sa gasesti o metoda sa te calmezi.

Mâncatul Emoțional
01/26/2016
Dacă ar fi să găsim “capul răutăţilor” în slăbit, cuiul lui Pepelea, furcile caudine ale slăbitului şi rădăcina multor probleme, acestea ar fi cu siguranţă mâncatul emoţional.

Toate planificările, toate impulsurile de moment de a face lucrurile bine, toate vizualizările din categoria “Gata, de acum încolo mă apuc de treabă”, sunt spulberate de momentul în care vrei să uiţi de toate de pe lumea asta şi alegi să faci asta mâncând. Păcat că momentul acela în care, în timp ce mănânci, te simţi bine, nu poate dura la infinit.

Pentru că, imediat ce ai terminat răsfăţul, inevitabil apar vina, mustrările de conştiinţă şi dezamăgirea de sine.

Iar trebuie să amâni ceea ce ştii că e bine pentru tine, aşa că mai bine nu te mai gândeşti acum. Tot ai comis-o. Mai este şi mâine o zi.

Acest cerc vicios poate dura o viaţă întreagă. Mereu ai impresia că de mâine va fi altfel, că după 1 Ianuarie va fi altfel, că până la ziua ta tu vei fi altfel.

Dar cum poate fi altfel ceva ce întreţii zilnic prin acelaşi comportament?

Ştii unde greşeşti? Aştepţi şi chiar crezi că va veni ziua în care vei avea o voinţă care să te treacă de orice tentaţie, de orice emoţie care te împinge să te anesteziezi cu mâncare. Că într-o zi vei fi subit pregătit să le rezolvi pe toate şi că nimic nu te va mai putea deraia de la drumul tău.

​Este ca şi când, nealergând vreodată, crezi că într-o zi vei putea alerga un maraton fără antrenament.

​Nu este fizic posibil.

Înainte de a continua să te critici pentru acest comportament pe care îl menţii de ani de zile, pentru lipsa ta de voinţă, trebuie să înţelegi un lucru.

Este normal ca voinţa ta să se ducă în cap când eşti stresat şi este normal să cedezi tentaţiilor. Normal nu înseamnă şi bine. Iar acest normal este corectabil, este rezolvabil.

Ai nevoie să înțelegi de ce se întâmplă aceste lucruri, pentru a le putea rezolva.

În spatele mâncatului emoţional se află stresul, de orice natură ar fi el. Nimic nou până aici.

Însă stresul emoţional declanşează în corpul tău mecanisme de autosupravieţuire. Când eşti stresat, corpul nu ştie că eşti stresat pentru că te-ai îngrăşat, pentru că locul de muncă este solicitant sau pentru că te aleargă lupul prin pădure.

Pentru corpul tău, stresul este declanşatorul reacţiilor automate, ce ţin de mecanismele de supravieţuire.

Sistemul nervos simpatic (parte a sistemului tau nervos autonom, care funcţionează fără să fii tu conştient de el) este responsabil cu comportamentul tău în situaţii de stres, din categoria luptă sau fugi.

Voinţa în momentele de stres este “suprascrisă”, este anulată. Pentru că voinţa ține de Conştient, ţine de Sistemul Nervos Central. Iar corpul tău nu îşi permite ca tu să calculezi şi să raţionezi când eşti într-o situaţie de “luptă sau fugi”.

Oare să o iau în stânga sau în dreapta când mă aleargă lupul? Să ridic genunchii mai sus când alerg sau să-i țin mai jos? Oare să lovesc cu piciorul drept sau cu piciorul stâng, care o fi mai eficient?

Orice gând care ţine de raţional, de conştient, este înlocuit cu reacţii involuntare, mai rapide, care măresc şansele de supravieţuire.

Pentru că, într-o situatie de criză, nu mai e timp de gândit, e timp doar de acţionat, şi de acţionat repede.

Faptul că atunci când eşti stresat, voinţa ta se duce pe apa sâmbetei, este un comportament normal, iar nu încă o slăbiciune de-a ta, încă un lucru pentru care să te critici.

​Când eşti stresat, când eşti obosit, corpul tău preia controlul, încercând să rezolve situaţia.

​Nevoia de glucoză creşte, pentru că, în situaţie de stres, corpul se pregăteşte să lupte, să fugă, iar muşchii tăi au nevoie de hrană rapidă.

Iar cum celulele tale consumă zahăr simplu şi oxigen, ghici ce îţi face cu ochiul în aceste situaţii. Dulciurile, alimentele procesate, cu carbohidraţi rapizi gen biscuiţi, ciocolată şi altele dens calorice.

Pentru că organismul tău ţi-a suprascris voinţa din motive de stres şi încearcă să te apere, să te îngrijească, să supravietuiască.

Problema, aşadar, nu este la faptul că cedezi, ci la faptul că din start trimiţi semnale greşite corpului tău şi că întreţii acest cerc vicios.

Ce poți face?

În primul rând, poţi umbla la sursa stresului. Nu poţi elimina toate sursele de stres, dar îţi spun cea mai mare sursă la care poţi si trebuie să renunţi: autocritica!

De ce? Pentru că ea este motivul principal pentru care mănânci, mai mult decât toate celelalte motive la un loc.

Te autocritici, pentru orice faci, pentru faptul că nu eşti perfect aşa cum ai fi vrut şi cum ai fi putut, pentru că persişti într-o situaţie imperfectă, nemulţumitoare şi simţi că te iroseşti ca om.

Frumoase cuvinte îţi mai spui!

Este oare de mirare că sufletul tău va dori să “scape” de gura ta, fie şi temporar? Aşa că te anesteziezi cu mâncare.

Ştii care este cel mai mare sabotor al oricărei cure de slăbire? Autocritica! Pentru că ea îţi fură liniştea zilei de azi şi îţi îngenunchează de cele mai multe ori voinţa.

Mâncarea este un simplu pansament sufletesc pentru rănile emoționale pe care ţi le autoinduci zilnic, din obisnuinţă. Pentru că mâncarea declanşează endorfine şi plăcere în corp şi face mintea să tacă.

Iar sufletul tău vrea ca mintea să tacă, să aibă şi el loc să respire.

​Indiferent că începi o cură de slăbire, că vrei să schimbi ceva la tine în bine, dizolvă autocritica şi transform-o în autoînţelegere, în răbdare, în acceptare personală.

​Da, te vei împiedica. Da, vei greşi. Da, va dura până te schimbi. Da, va fi obositor. Da, vei avea momente când vei vrea să renunţi. Şi ce dacă? Insistă, nici Roma nu a fost construită într-o zi!

Dacă vrei să reuşeşti, atunci trebuie ca orice gând critic să îl transformi într-un gând de acceptare de sine, de blândeţe. Acceptă orice greşeală faci şi doar continuă! Doar continuă! Fără critici!

Abia atunci stresul care te însoţeşte zilnic se va disipa şi va face loc…. liniştii.

Slăbitul este o provocare sufletească, nu fizică. În spatele tău trebuie să rămână autocritica şi nerăbdarea, dacă vrei ca în faţa ta să se găsească mulţumirea de sine si reuşita.

Viaţa fără autocritică este o viaţă fără mâncat emoţional. Pentru că unde nu mai există rana, nu mai e nevoie de pansament.
__________________
[/URL]
"Pentru a fi fericit este esenţial să ai ceva de iubit, ceva de făcut şi ceva spre care să năzuieşti." - William Blake
Michelina, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Michelina, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1701 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1184 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1185 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 7 membri au apreciat mesajul lui Michelina:
anca2011 (28 ian 2016), Anca22 (27 ian 2016), Aness (27 ian 2016), costina89 (27 ian 2016), danyella2008 (27 ian 2016), IVIS (24 feb 2016), Narawen (27 ian 2016)
  #316 (permalink)  
Vechi 27 ian 2016, 15:26:23
Narawen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Haideti, mai e aproape o saptamana!

Eu m-am redresat, si voi puteti!
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
lidiuta (27 ian 2016), Michelina (27 ian 2016)
  #317 (permalink)  
Vechi 27 ian 2016, 15:47:12
lidiuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iul 2010
Locaţie: Buzau, Romania
Dieta: alimentatie sanatoasa si miscare
Date: 167cm, 82.4kg
Mesaje: 11.668
Aprecieri acordate: 14.373
Am fost apreciat(a) de 13.775 ori in 7.872 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Si eu zic ca se poate! Nu trebuie sa fim amarate sau disperate din cauza kilogramelor. Important e sa gasim solutii si sa le aplicam, chiar daca mai gresim.
__________________
"Când sunt slab, atunci sunt tare".

14.01.22 84.7; 18.01 83.7 4.02 84.2
lidiuta, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui lidiuta:
Michelina (27 ian 2016)
  #318 (permalink)  
Vechi 27 ian 2016, 21:06:07
Narawen's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 mar 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Vegană, fără alimente procesate și/sau cu aditivi
Date: 171cm, 71.4kg
Mesaje: 932
Aprecieri acordate: 122
Am fost apreciat(a) de 657 ori in 346 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Buna seara!

Va deranjez cu o rugaminte.

Aceasta este rochia de mireasa pe care am ales-o. Sunt foarte incantata de ea ^^. A fost dragoste la prima vedere.

http://forum.slabute.ro/slabuta/nara...gini-5193.html

In afara de faptul ca mai am de slabit si de muncit la brate, mi-ati putea face sugestii de imbunatatire? Pe ce ar trebui sa ma axez? Rochia are corset la spate si pot sa pierd inca 10 cm din talie. Vreau ca viitorul sot sa ramana WoW cand ma vede. Multumesc mult

As aprecia orice sfaturi din partea doamnelor care au trecut deja prin ceremonia nuntii in ceea ce priveste orice detalii legate de organizare care, din lipsa de experienta, mie mi-ar scapa.

Va multumesc!
__________________
Greutate de început 2 - 69 kilograme
Greutate finală dorită - 62 kilograme (31.12.2022)
Narawen, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Narawen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2246 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1729 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui Narawen:
GCM (28 ian 2016), lidiuta (28 ian 2016), mihaela2011 (28 ian 2016)
  #319 (permalink)  
Vechi 27 ian 2016, 21:26:21
costina89's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 05 mai 2011
Locaţie: ....., Romania
Vârsta: 34
Date: 164cm, 99.3kg
Mesaje: 2.646
Aprecieri acordate: 1.424
Am fost apreciat(a) de 1.602 ori in 1.090 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Citat:
Anterior postat de Michelina Vezi mesajul


Esti stresata - incearca sa gasesti o metoda sa te calmezi.

Mâncatul Emoțional
01/26/2016
..................

Slăbitul este o provocare sufletească, nu fizică. În spatele tău trebuie să rămână autocritica şi nerăbdarea, dacă vrei ca în faţa ta să se găsească mulţumirea de sine si reuşita.

Viaţa fără autocritică este o viaţă fără mâncat emoţional. Pentru că unde nu mai există rana, nu mai e nevoie de pansament.
multumesc Micheesti minunata
Răspuns cu citat
  #320 (permalink)  
Vechi 28 ian 2016, 09:35:03
anca2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 41
Dieta: south beath faza 2
Date: 163cm, 62.9kg
Mesaje: 626
Aprecieri acordate: 78
Am fost apreciat(a) de 113 ori in 76 mesaje
Implicit Re: Concurs inedit: 1 noiembrie 2015-1 octombrie 2016

Citat:
Anterior postat de costina89 Vezi mesajul
Din pacate pentru mine pentru ca a trecut o luna fara nici un progres pozitiv.
nu trebuie sa te descurajezi , si sa mergi inaite chiar daca ocazional mai faci cate o mica greseala .
eu luna asta am slabit foare putin un kg dar nu conteaza am mai slabit un pic , nu ma descuraj pentru lucrul acesta .
plus ca eu imi facusem un plan de slabit sa slabesc cate 4 kg pe luna acest lucru nu s-a intamplat .
dar nu conteaza merg inaite pentru ca doar asa o resusesc sa slabesc cat imi doresc .
plus ca acum nu mai sunt asa stesata cu mancare corpul meu dupa 3-4 luni de dieta s-a obisuit cu mai putina mancare , nu mai manac cantitati imense de mancare , ma simt mult mai bine si mai active .

ps
trebuie sa gasesti o dieta care sa se portiveasca cu stilul tau alimentar sa iti fie usor sa o tii pe termen lung.
pana am gasit dieta de acum am incercat o gramda de diete .acum ma simt confortabil, mi se potriveste dieta asta si pot sa o mai tin un termen lung de acum incolo
anca2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1542 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1025 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 509 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de anca2011; 28 ian 2016 at 09:38:28.
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui anca2011:
costina89 (28 ian 2016), lidiuta (28 ian 2016), Narawen (28 ian 2016)
Răspunde

Informatii despre slabit
1, 2015, 2016, calorii, concurs, concursuri, dieta, inedit, noiembrie, octombrie, sanatos, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Frumoase in costum de baie - Concurs de slabit si mancat sanatos iunie-iulie 2015 Mihaela1006 Concursuri 406 31 aug 2015 15:08:56
concurs de slabit vara 2015 butterfly30 Concursuri 1196 10 iun 2015 16:48:57
Concurs "Slabute de Craciun si Revelion", Luna VIII (16 noiembrie - 14 decembrie) Slabuta Concursuri 207 04 ian 2010 13:47:27
Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna VII (12 octombrie - 9 noiembrie) Slabuta Concursuri 83 16 nov 2009 20:11:47
Concurs "Toamna Slabutele numara kilogramele", Luna VI (14 septembrie - 12 octombrie) Slabuta Concursuri 287 12 oct 2009 19:00:11

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole