forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-ne-pregatim-hainutele-primavara-luna-xi-1-februarie-1-martie-2515.html)

Slabuta 31 ian 2010 18:22:53

Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
Buna seara slabutelor >:D<

Deci, de maine dam startul la noul concurs :)

Va astept cu inscrieri :)

si regulamentul aici, daca mai aveti sugestii, va astept cu ele. :)

Regulament:
  1. Pot participa toti membrii inregistrati pe forumul "Slabute.ro".
  2. Daca vreti sa participati la concurs, anuntati-ma si va trec pe lista participantelor.
  3. Pentru inscriere, trebuie sa ne spuneti numarul de kg actual, numarul de kg propus pentru slabit timp de o luna (cat tine concursul), si urmatoarele dimensiuni (bust, talie, solduri)
  4. Castigatorii vor fi desemnati in urma unui sistem de punctare si castigatorul final va fi cel care isi va atinge targetul. :)
  5. Ne cantarim in fiecare zi de luni, nu mai des!!!!
  6. Meniul trebuie postat in formatul calculatorului de calorii, faceti copy/paste la meniu si il publicati aici :)


    Raportul zilnic sau la sfarsit de saptamana
    Nu trebuie sa depasiti numarul de kcalorii inscris la profilul vostru (langa ticker), cel care indica slabitul a 0,5 kg pe saptamana si nu trebuie sa mancati sub 1000 de kcal. Respectand aceste reguli primiti = 15 puncte/meniu (zi)
    Daca ati mancat sub 1000 de kcal sau ati depasit numarul de kcal pentru slabi 0,5 kg/saptamana, primiti = 9 puncte/meniu (zi)


    Pentru miscarea facuta
    (minim 30 de minute, orice tip de sport), primiti - 15 puncte. Pentru masaj anticelulitic, primiti - 5 puncte
    Pentru sauna, primiti - 5 puncte.

  1. Daca slabim atat cat ne-am propus primim 100 puncte
    Daca nu ne-am atins target-ul dar totusi am slabit, pentru fiecare kg pierdut primim 10 de puncte (de ex, eu mi-am propus sa slabesc 5 kg luna asta, daca slabesc 5 kg primesc 100 puncte, dar daca nu am slabit 5, ci numai 4 primesc cate 10 puncte pentru fiecare kg pierdut, in acest fel nimeni nu va fi suparat.
  2. Atentie!!! propuneti-va niste target-uri realiste!!! nu 20 kg intr-o luna. :D
  3. Nu cred ca e cazul sa spun ca nu trebuie sa trisam, e pe constiinta fiecareia dintre noi, daca vrem sa slabim, vom aborda serios problema. :)

PREMIU!!! Pe langa kg slabite veti raspunde la un interviu Slabute.ro care va fi posta pe prima pagina a portalului http://www.slabute.ro/

drama queen 31 ian 2010 18:43:12

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
vreau sa particip :D vin maine cu datele :D

Extasssy 31 ian 2010 18:48:39

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
I'm in...

Maine datele necesare...

ramy 31 ian 2010 21:44:23

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
as vrea sa ma inscriu,maine vin cu datele.. mi-am propus 5 kg pe luna......dar nu stiu cum trebuie sa postez meniul...bafta tuturor!

Liviutzza 31 ian 2010 21:50:30

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
Ma bag si eu in concurs:D Maine iti spun datele:P>:D<

drama queen 31 ian 2010 22:01:54

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
Citat:

Anterior postat de ramy (Post 75021)
as vrea sa ma inscriu,maine vin cu datele.. mi-am propus 5 kg pe luna......dar nu stiu cum trebuie sa postez meniul...bafta tuturor!

stii sa numeri intruduci ce ai papat la calculator?:Ddaca da e simplu atunci sub numele tau apare calorii meniuri dai clic pe el si iti pare un fel de calendar:) ei bine inainte sa faci toate bagi in calculator ce ai papat si apesi pe "adauga la meniu" asta inseamna ca ai salvat meniul:) in dreapta pe la mijloc iti apare alimentele care le-ai papat :) dupa ce ai aduaguta tot ce ai papat in ziua respectiva dai clic pe SALVEAZA MENIU , dupa aceea intri la meniul tau sub nik-ul tau apare cu verde exact asa calorii meniuri si intri pe ziua in care esti:) o sa iti apara un fel de tabel.. cu verde si mnai jos 3 casete care sunt albe cu mult scris in ele tu dai pe prima caseta dai copy la tot ce scrie acolo si dupa aceea aduagi la pagina de concurs prin paste:) sper sa te descurci nu tsiu daca nu intelegi mai ma intrebi succes:-*

andra_aly 31 ian 2010 22:06:02

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
slabuto si eu ma bag... de abia asteptam concursul:D inka nu se stie cine l-a castigat pe celalalt?;;)

sunshine 31 ian 2010 22:55:03

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
si eu intru. maine dimineata dau datele. i'm so excited!! :)

Slabuta 31 ian 2010 22:57:04

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 75032)
slabuto si eu ma bag... de abia asteptam concursul:D inka nu se stie cine l-a castigat pe celalalt?;;)

Abia maine voi calcula punctajul.

andra_aly 31 ian 2010 22:57:42

Re: Concurs "Ne pregatim pentru hainutele de primavara", Luna XI (1 februarie - 1 martie)
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 75047)
si eu intru. maine dimineata dau datele. i'm so excited!! :)

eu de abia asteptam:)) ca asa e motivatia si mai mare. sunt deja la un mini concurs(eu, moni boni, sabine si ada). mai avem o saptamana...:D
dar asta e concursul "oficial";))


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:49:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO