forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai) (http://forum.slabute.ro/concursuri/concurs-slabute-dupa-sarbatori-luna-xiii-6-aprilie-6-mai-3355.html)

Slabuta 06 apr 2010 09:22:14

Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
Buna dimineata slabutelor >:D<

Deci, de azi dam startul la noul concurs :)


Rog, daca va inscrieti, sa ramaneti in concurs pana la sfarsit, mi-e foarte greu sa calculez punctele pentru cateva saptamani si dupa sa constat ca deja nu mai vreti sa fiti in concurs.

Mai vedem cum va fi luna asta, si daca iar apar pe la sfarsit abandonari, probabil, masura pe viitor va fi sa va calculati singure punctajul sau sa propunem alt sistem de evaluare.

Va astept cu inscrieri :)

si regulamentul aici, daca mai aveti sugestii, va astept cu ele. :)

Regulament:
  1. Pot participa toti membrii inregistrati pe forumul "Slabute.ro".
  2. Daca vreti sa participati la concurs, anuntati-ma si va trec pe lista participantelor.
  3. Pentru inscriere, trebuie sa ne spuneti numarul de kg actual, numarul de kg propus pentru slabit timp de o luna (cat tine concursul), si urmatoarele dimensiuni (bust, talie, solduri)
  4. Castigatorii vor fi desemnati in urma unui sistem de punctare si castigatorul final va fi cel care isi va atinge targetul. :)
  5. Ne cantarim in fiecare zi de luni, nu mai des!!!!
  6. Meniul trebuie postat in formatul calculatorului de calorii, faceti copy/paste la meniu si il publicati aici :)


    Raportul zilnic sau la sfarsit de saptamana
    Nu trebuie sa depasiti numarul de kcalorii inscris la profilul vostru (langa ticker), cel care indica slabitul a 0,5 kg pe saptamana si nu trebuie sa mancati sub 1000 de kcal. Respectand aceste reguli primiti = 15 puncte/meniu (zi)
    Daca ati mancat sub 1000 de kcal sau ati depasit numarul de kcal pentru slabi 0,5 kg/saptamana, primiti = 9 puncte/meniu (zi)


    Pentru miscarea facuta
    (minim 30 de minute, orice tip de sport), primiti - 15 puncte. Pentru masaj anticelulitic, primiti - 5 puncte
    Pentru sauna, primiti - 5 puncte.

  1. Daca slabim atat cat ne-am propus primim 100 puncte
    Daca nu ne-am atins target-ul dar totusi am slabit, pentru fiecare kg pierdut primim 10 de puncte (de ex, eu mi-am propus sa slabesc 5 kg luna asta, daca slabesc 5 kg primesc 100 puncte, dar daca nu am slabit 5, ci numai 4 primesc cate 10 puncte pentru fiecare kg pierdut, in acest fel nimeni nu va fi suparat.
  2. Atentie!!! propuneti-va niste target-uri realiste!!! nu 20 kg intr-o luna. :D
  3. Nu cred ca e cazul sa spun ca nu trebuie sa trisam, e pe constiinta fiecareia dintre noi, daca vrem sa slabim, vom aborda serios problema. :)

PREMIU!!! Pe langa kg slabite veti raspunde la un interviu Slabute.ro care va fi postat aici Interviuri - Slabit

riky 06 apr 2010 09:47:39

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
uuu...concurs....vreau si eu sa ma inscriu, am tot vazut concursurile de pe Slabute.ro dar nu am avut curaj sa intru si eu...de dATA ASTA vreau sa incerc, sa imi pun la incercare ambitia...:):">

kore 06 apr 2010 09:52:15

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
si eu! si eu! si eu! :D
azi dimineata aveam 77,5
nu am apucat sa imi iau masurile pt ca am plecat dimineata de acasa si o sa fiu toata ziua pe drumuri. Se poate sa le postez diseara sau maine dimineata?

riky 06 apr 2010 09:53:39

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
am 53 kg....vreau sa ajung la 50
dimensiuni actuale:
bust: 90
talie: 67
sold: 91
coapse: 54
deasupa genunchi: 38,5
gamba: 33
brat: 25,5
sub buric: 88

Slabuta 06 apr 2010 09:56:10

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
Citat:

Anterior postat de kore (Post 138066)
si eu! si eu! si eu! :D
azi dimineata aveam 77,5
nu am apucat sa imi iau masurile pt ca am plecat dimineata de acasa si o sa fiu toata ziua pe drumuri. Se poate sa le postez diseara sau maine dimineata?

Da, se poate :)

drama queen 06 apr 2010 09:57:56

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
neata ~o)
si eu particip :D NR KG=63.5, TARGET=62,BUST=97,TALIE=77 , SOLDURI=96:D

riky 06 apr 2010 09:58:43

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 138069)
am 53 kg....vreau sa ajung la 50
dimensiuni actuale:
bust: 90
talie: 67
sold: 91
coapse: 54
deasupa genunchi: 38,5
gamba: 33
brat: 25,5
sub buric: 88

trebuia doar talie si bust, acum am vzut mai bine....scuze:">:">

OitaVesela 06 apr 2010 09:59:29

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
Si eu vreau la concurs ;;)
Am 52 kg, vreau sa ajung la 50.
Dimensiuni azi:

bust - 86
sub bust - 72
talie - 62
sub buric ( eu numeam asta solduri ca sunt cu pernite :">) - 82
sold in sine - 87
coapsa - 52
deasupra genunchi - 35
gamba - 34
brat - 25

Slabuta 06 apr 2010 09:59:44

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
Citat:

Anterior postat de riky (Post 138078)
trebuia doar talie si bust, acum am vzut mai bine....scuze:">:">

Nu e nici o problema :)
Pentru tine e important sa vezi evolutia peste tot :)

riky 06 apr 2010 10:07:48

Re: Concurs "Slabute dupa sarbatori", Luna XIII (6 aprilie - 6 mai)
 
am insa o nelamurire....meniul si sportul, masaj,etc, pot fi postate la sfarsitul zilei, nu:-s?


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:26:13.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO