forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   O luna fara paine! (http://forum.slabute.ro/concursuri/luna-fara-paine-3802.html)

Un Pai Roz 11 mai 2010 08:37:05

O luna fara paine!
 
Eu ma declar dependenta de paine. Observ ca foarte multe slabute de aici nu mai mananca paine, sau incearca sa o limiteze si au rezultate bune.
La mine nu prea merge tehnica limitarii asa ca am decis sa nu mai mananc deloc. si cum sunt dependenta, trebuie sa numar zilele precum alcoolici :)) ( asa cum am facut si la dulciuri la inceput).
precizez ca am mai avut o data o perioada de 1 an de zile in care am eliminat painea si m am simtit excelent, ba chiar pot sa zic ca nu m-am ingrasat un gram, desi in rest mancam cam tot ce imi doream.
DECI DE ASTAZI ELIMIN URMATOARELE: PAINE, COVRIGEI, SARATELE, ETC...IN GENERAL CAM TOT CE CONTINE ALUAT.
Mai este cineva in aceeasi situatie? :-* >:D<

Sabine_28 11 mai 2010 08:41:09

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de Un Pai Roz (Post 183217)
Eu ma declar dependenta de paine. Observ ca foarte multe slabute de aici nu mai mananca paine, sau incearca sa o limiteze si au rezultate bune.
La mine nu prea merge tehnica limitarii asa ca am decis sa nu mai mananc deloc. si cum sunt dependenta, trebuie sa numar zilele precum alcoolici :)) ( asa cum am facut si la dulciuri la inceput).
precizez ca am mai avut o data o perioada de 1 an de zile in care am eliminat painea si m am simtit excelent, ba chiar pot sa zic ca nu m-am ingrasat un gram, desi in rest mancam cam tot ce imi doream.
DECI DE ASTAZI ELIMIN URMATOARELE: PAINE, COVRIGEI, SARATELE, ETC...IN GENERAL CAM TOT CE CONTINE ALUAT.
Mai este cineva in aceeasi situatie? :-* >:D<

Buna Alexandra,
Si eu am trecut prin asta, si intr-adevar , cea mai buna metoda, daca vrei sa slabesti, este s-o elimini de tot!:D Prima saptamana va fi mai greu, apoi te obisnuiesti.
Multa bafta!
>:D<

Un Pai Roz 11 mai 2010 08:43:27

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de Sabine_28 (Post 183222)
Buna Alexandra,
Si eu am trecut prin asta, si intr-adevar , cea mai buna metoda, daca vrei sa slabesti, este s-o elimini de tot!:D Prima saptamana va fi mai greu, apoi te obisnuiesti.
Multa bafta!
>:D<

Multumesc frumos de sustinere Sabine! :-* >:D<>:D<>:D<
M am gandit sa o elimin de tot fiindca asa imi va fi mai bine in dieta.... plus ca asa nu o sa mai pap alte prostii ce mergeau acompaniate de paine.
sper sa reusesc si sa ma las de paine, acesta fiind problema numarul 1 in dieta mea.

deea9 11 mai 2010 08:43:30

Re: O luna fara paine!
 
mda... si mie imi place painea :( si,categoric,pana acum vreo luna declaram ca nu pot sa mananc fara paine! asta se intampla pana am observat ca de la lasatul de fumat incepusem sa iau proportii! si-atunci am incercat sa las deoparte produsele de panificatie! ce crezi? ziua era usurel,desi mi se parea ciudat sa nu mestec paine ?! dar seara ma invarteam ca un pisic in calduri :( iar noaptea? ma trezeam,adica ma ridicam din pat,imi luam un pumn de bazzaconi sau ceva de genul asta si rontaiam x-(
masuri : de cateva zile n-am mai avut saratele in casa ... si-am trecut pe biscuiti x-(

Un Pai Roz 11 mai 2010 08:45:25

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de deea9 (Post 183227)
mda... si mie imi place painea :( si,categoric,pana acum vreo luna declaram ca nu pot sa mananc fara paine! asta se intampla pana am observat ca de la lasatul de fumat incepusem sa iau proportii! si-atunci am incercat sa las deoparte produsele de panificatie! ce crezi? ziua era usurel,desi mi se parea ciudat sa nu mestec paine ?! dar seara ma invarteam ca un pisic in calduri :( iar noaptea? ma trezeam,adica ma ridicam din pat,imi luam un pumn de bazzaconi sau ceva de genul asta si rontaiam x-(
masuri : de cateva zile n-am mai avut saratele in casa ... si-am trecut pe biscuiti x-(

ehe, pai nici biscuiti nu sunt buni! :-s
eu de la covrigei si saratele am luat proportii mari ...mancam cate o punga ( tot seara, ca si tine) si apoi ma culcam fericita si cu burtica plina. si burtica aceea s-a transformat intr-o burtoaie plina cu grasime din cauza asta...
ce zici, incerci de azi sa nu mai mananci? declari ca si mine ziua 1? :D

bebelusha 11 mai 2010 08:49:54

Re: O luna fara paine!
 
[*103*][*103*][*103*][*103*][*105*][*105*][*105*][*66*][*66*][*66*][*10*][*10*]bv alex mic..ma abonez si eu sa te sustin...haide alex, haide alex!!!!!!!!!!!!! :D

Un Pai Roz 11 mai 2010 08:53:19

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de bebelusha (Post 183237)
[*103*][*103*][*103*][*103*][*105*][*105*][*105*][*66*][*66*][*66*][*10*][*10*]bv alex mic..ma abonez si eu sa te sustin...haide alex, haide alex!!!!!!!!!!!!! :D

:)) :)) :))

multumesc Bebe mic, esti o scumpa!

[*21*][*21*][*21*] [*128*][*128*][*128*]

andra_aly 11 mai 2010 09:03:43

Re: O luna fara paine!
 
Buna ale>:D< intradevar si eu am aceeasi problema. dar am obserat ca nu tine sa elimin de tot ceva. pentru ca altfel ma dau la altele. eu sunt aici si te sustin si in paralel cu tine, o sa incerc sa ma limitez la paine pana ajung sa nu mai pap deloc.
este tare greu, sunt moarta dupa painea proaspata:x
mai bine stau fara dulciuri sau altele decat fara paine

Un Pai Roz 11 mai 2010 09:08:27

Re: O luna fara paine!
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 183264)
Buna ale>:D< intradevar si eu am aceeasi problema. dar am obserat ca nu tine sa elimin de tot ceva. pentru ca altfel ma dau la altele. eu sunt aici si te sustin si in paralel cu tine, o sa incerc sa ma limitez la paine pana ajung sa nu mai pap deloc.
este tare greu, sunt moarta dupa painea proaspata:x
mai bine stau fara dulciuri sau altele decat fara paine

Multumesc Andra! :-*
si eu sunt cam la fel, innebunesc cand vad paine, de aceea imi este foarte greu sa renunt. dar acum sunt decisa, ca altfel nu mai castig lupta cu kg in vecii vecilor
te astept si pe tine pe aici sa imi zici la cate felii te limitezi pe zi :-* poate reusesti in timp sa nu mai papi deloc sau mcar 1-2 felii pe zi :D
eu am vrut sa renunt de tot fiindca nu am limita, fiecare persoana e diferita, daca tu poti sa limitezi e super! >:D< >:D<>:D<

andra_aly 11 mai 2010 09:11:57

Re: O luna fara paine!
 
Intradevar inainte, adica cand nu mergeam la munca si eram acasa reuseam ssa pap cam 2 feliute pe zi:) acum de cand merg la munca e putin mai greu ca :):)em paine proaspata si dau nas in nas cu ea la fiecare pasx-( si nu ma pot abtine ca inainte. mai ales ca e asa buna:-s
dar trebuie sa reusesc macar ca inainte sa fac;)
>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 14:41:53.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO