forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Concursuri (http://forum.slabute.ro/concursuri/)
-   -   Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014 (http://forum.slabute.ro/concursuri/ne-pregatim-costumul-baie-concurs-slabit-vara-2014-a-12532.html)

Kclaudyia 25 apr 2014 14:31:27

Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Not another weight loss contest :D
Fetelor, asta ati vrut asta aveti: Un nou concurs de slabit pentru vara aceasta!

Sa ne pregatim pentru costumul de baie si nu in ultimul rand sa fim SANATOASE!

Acestea fiind spuse, postez REGULEMENTUL, care este acelasi cu cel de la concursurile anterioare.



Daca stiti ca nu functionati cu reguli stricte, impuse, daca acest lucru va frustreaza si veti renunta dupa primele saptamani, chiar o luna, va rog sa nu participati.


Regulamentul concursului:

Concursul incepe in data de 28 Mai 2014 (luni) si va tine 9 saptamani, data finala fiind 30 Iunie 2014.

In perioada pregatitoare, scurta ce-i drept, 25 - 28 Mai se vor decide participatii la concurs si se va realiza tabelul cu acestia si datele relevante ptr concurs : greutate sau centimetri, meniuri, minute sport.

Data limita de inscriere la concurs este 28 mai 2014.

Marti 28 Mai se va afisa tabelul cu numele tuturor participantilor si datele acestora de start.

Este obligatoriu salvarea meniurilor zilnice fie in calculatorul de calorii, fie in jurnal sau direct la subiectul concursului.
Raportul se va da in fiecare LUNI.
Ca si exceptie, daca apare ceva neprevazut si una din concurente nu poate da raportul luni, se considera acceptat raportul dat cel tarziu miercuri.


PUNCTAJ:

Kilograme/Centimetri slabite:
Ptr fiecare kg/cm slabit se vor acorda 3 puncte
Ptr fiecare kg/cm in plus se vor acorda – 3 puncte
Ptr mentinerea la aceeasi greutate/cm se vor acorda 0 puncte


*La centimetri se va lua in considerare doar o anumita zona, spre ex, talia SAU coapsele SAU burta, etc.
** Punctajul ptr greutate nu se rotunjeste in cazul sutelor de grame, ci se va face report pe sapt viitoare, astfel: Slabuta X a slabit sapt aceasta 1.2 kg.. se va puncta cu 3 pcte iar restul de 0.2 kg se reporteaza pe sapt viitoare, iar sapt viitoare daca slabuta X va slabit 0.800 kg, se vor lua in calcul si cele -.2 kg de sapt trecute, astfel va mai primi 3 pcte.


MENIURI:
Pentru un meniu conform, in limtele calorice stabilite mai jos se vor acorda 2 puncte.
Pentru un meniu 20% neconform, dar raportat se vor acorda 0 puncte. Asadar, in cazul in care peste 20% din meniu/calorii e format din alimente nesanatoase se vor acorda -2 pcte. ATENTIE!!! Daca ati gustat 10 g de prajitura nu cred ca e cazul sa se considere meniu de 0 puncte.. Corectati-ma daca gresesc :D

EXCEPTIE vom face pentru slabuta butterfly, care este insarcinata si doreste sa participe si ea la concurs, pentru ea limita va fi 30% ;)
Pentru un meniu neraportat sau mai mult de 20% neconform se vor acorda -2 pcte.

*Se considera meniu neconform orice contine produse junk food, fast food, dulciuri cu zahar, sucuri acidulate si neacidulate din comert. Se accepta 2 lingurite de miere, paine integrala, paste, orez integral, etc.. Dar cred ca deja stiti si voi ce inseamna un meniu sanatos si echilibrat..
Pentru slabutele incepatoare, noi cele cu vechime va vom sta la dispozitie pentru orice intrebare!
** De asemenea aportul de calorii minim este de 1200 de calorii.
*** Se accepta un singur cheat meal pe saptamana.. Meal, nu day, adica o singura masa pe saptamana cand putem manca ce ne pofteste inimioara :D (fel principal + desert)



SPORT:
Pentru minim 130 de min de sport se vor acorda 5 pcte
Pentru fiecare 30 de min in plus fata de minimul de 130 de min se va acorda 1 punct.
Pentru mai putin de 130 de min de sport se vor acorda -5 puncte

ATENTIE!!!!
Participantele care nu vor da raportul saptamanal la timp sau nu sunt corecte vor fi DESCALIFICATE

Va rog sa citi bine regulamentul inainte de a va decide daca vreti sa participati la concurs si sa va ganditi daca puteti merge pana la capat... !!!!!!! Nu tuturor li se potriveste genul de concurs cu reguli stricte.

Pentru orice nelamurire referitoare la regulament va rog sa intrebati pana la data de incepere a concursului.

Ma bazezx pe corectitudinea si fair-paly-ul fiecaruia, pentru ca la urma urmei toate avem acelasi scop: sa fim sanatoase si slabute!

SUCCES!!!

P.S. Cine se ofera sa ajute cu tabelul si cu verificarea meniurilor? :D V-as ramane profund indatorata, pentru ca eu nu voi avea mereu timp :-s


lidiuta 25 apr 2014 14:51:40

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Concursul începe pe 28 mai sau 28 aprilie?

Kclaudyia 25 apr 2014 14:56:10

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Citat:

Anterior postat de lidiuta (Post 1348512)
Concursul începe pe 28 mai sau 28 aprilie?

Aprilie :))) Mersi ca m-ai corectat!

Kclaudyia 25 apr 2014 14:57:00

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
L.E. Data de incepere a concursului este 28 APRILIE!!!!!

Prapadeala 25 apr 2014 14:59:20

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Asa cum iti ziceam si la tine in jurnal, maine dimineata zic ce fac. Daca intru in concurs, fac eu tabelul, doar intr-o sapt as avea nevoie de ajutor ca as fi plecata

diana87 25 apr 2014 15:56:54

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Claudia daca nu va avea cine sa te ajute cu tabelul poate as putea sa te ajut eu..dispun de timp..deja ast sa incepem concursul

Anca22 25 apr 2014 15:58:45

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Particip[*mainilesus*]
Ma ofer sa actualizez tabelul cand este nevoie.

AnDrAdAxl 25 apr 2014 15:59:10

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Eu si acum dupa ce am citit regulamentul bine VREAU sa particip! ;;) Raportul il dau luni dimi si luni seara o sa iti zic daca pot ajuta la calcule si ce mai e nevoie . Abia astept! Eu una chiar am nevoie de disciplina la meniuri x-( !

Michelina 25 apr 2014 16:06:16

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Intru si eu in concurs!!
Greutate 57.5 kg

Michelina 25 apr 2014 16:09:28

Re: Sa ne pregatim pentru costumul de baie - concurs de slabit vara 2014
 
Citat:

Anterior postat de AnDrAdAxl (Post 1348534)
Eu si acum dupa ce am citit regulamentul bine VREAU sa particip! ;;) Raportul il dau luni dimi si luni seara o sa iti zic daca pot ajuta la calcule si ce mai e nevoie . Abia astept! Eu una chiar am nevoie de disciplina la meniuri x-( !


Si eu am nevoie de disciplinare!! Si motivare sa adun minute de sport! Ca am tot zis ca ba fac greutati, ba cardio, nu ma hotarasc care e mai bun asa ca momentan fac pauza pana ma hotarasc. Asa cu concursul asta - vrand nevrand ma apuc de facut ceva - oricum orice e mai bun decat pauza totala in care am intrat de 2 saptamani.


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:36:36.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO