Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1181 (permalink)  
Vechi 28 iul 2013, 18:46:39
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Buna fetelor,

Sper ca mai intra cineva pe aici.

Sa va spun cum a decurs dieta mea saptamana asta? Nu prea bine...Sunt in vacanta, deci multa mancare,multe bauturi, multe delicii dulci, sport putin...intr-un cuvant nu prea bine pt silueta. Se vede ca am mai pus pe mine. Dar imi place ca primesc multe complimente pt formele voluptoase...deci , nu e chiar asa grav. Ca si calorii, am consumat in jur de 2500-3000 kcal pe zi.O dieta high carb cu multe fructe,fainoase,dulciuri, inghetata etc Deci ,un pic peste caloriile de mentinere.
Saptamana viitoare sper sa ma rezum la 2000-2500 kcal cu toate ca miercuri plec in Italia. Si sper sa ies la alergat in fiecare dimineata macar 30 minute cat stau acolo.

Nu stiu exact motivul, dar parca mi-am mai pierdut din dorinta de a slabi.Ma simt bine in pielea mea asa cum sunt....Cred ca asta e cel mai important...Am avut momente cand eram mult mai slaba decat acum si tot nemultumita.Oricum, sunt constienta ca nu o sa pot sa mananc mereu 3000 kcal pe zi si sa raman la fel de multumita de silueta.

Voi ce faceti? Cum stati cu meniurile?mi-e dor sa va citesc
Buna, Mara
Ma bucur mult ca ai scris, ca ai spart gheata printre noi.
Cel mai important e sa fii tu multumita de tine insati si sa ai o greutate care sa nu.ti aduca probleme de sanatate ( ceea ce nu se aplica in cazul tau), pentru ca pe altii nu.i vom putea multumi niciodata Chiar astazi vorbeam cu o prietena de astfel de lucruri.
Cand eram prea slaba, nu ma " inghiteau" cei din jur; acum ca sunt prea grasa pentru gusturile mele, nu ma plac eu. Si bineinteles ca a doua situatie e mai inconfortabila.
Saptamana mea a fost ok...Am facut sport tot ca si pana acum, doar in weekend ce am mancat mai mult dpdv caloric, dar sanatos. Am tot experimentat saptamana asta retete de dukan pancakes ( ca sa fie sanatoase, nu ca as tine dieta asta) pana cand am gasit una care sa imi placa: 1 ou, 3/2 lingura de iaurt natural si 3/2 lingura de tarate de ovaz( eu am folosit fulgi de ovaz dati prin rasnita). Am cautat una care sa fie mai simpla si de doua zile imi fac portie dubla in fiecare dimineata si pap cu miere
Sper sa mai scrie si celelalte fete. Poate maine vor veni la raport
Te pup si iti urez o vacanta cat mai frumoasa si in Italia Uite aici cateva sfaturi, zic eu, foarte utile: http://forum.slabute.ro/sfat32-1283592.html
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Adina14:
mara_merkel (29 iul 2013)
  #1182 (permalink)  
Vechi 29 iul 2013, 21:09:56
ADINAadinutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 mar 2011
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 32
Dieta: personalizata
Date: 163cm, 52.5kg
Mesaje: 344
Aprecieri acordate: 158
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

buna fetelor :*

La mine merge ok cu mentinerea, azi am fost la strand si persoanele cu care am fost chiar m'au laudat plus privirile furate de la altii din exterior. as mai vrea sa slabesc, dar deocamdata nu am vointa necesara. sper sa pot stagna o vreme asa cum sunt va pup gagici :*
__________________
Jurnal- Ein neues Leben http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ben-12741.html
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui ADINAadinutza:
Adina14 (29 iul 2013), mara_merkel (29 iul 2013)
  #1183 (permalink)  
Vechi 29 iul 2013, 21:24:15
mara_merkel's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Buna, Mara
Ma bucur mult ca ai scris, ca ai spart gheata printre noi.
Cel mai important e sa fii tu multumita de tine insati si sa ai o greutate care sa nu.ti aduca probleme de sanatate ( ceea ce nu se aplica in cazul tau), pentru ca pe altii nu.i vom putea multumi niciodata Chiar astazi vorbeam cu o prietena de astfel de lucruri.
Cand eram prea slaba, nu ma " inghiteau" cei din jur; acum ca sunt prea grasa pentru gusturile mele, nu ma plac eu. Si bineinteles ca a doua situatie e mai inconfortabila.
Saptamana mea a fost ok...Am facut sport tot ca si pana acum, doar in weekend ce am mancat mai mult dpdv caloric, dar sanatos. Am tot experimentat saptamana asta retete de dukan pancakes ( ca sa fie sanatoase, nu ca as tine dieta asta) pana cand am gasit una care sa imi placa: 1 ou, 3/2 lingura de iaurt natural si 3/2 lingura de tarate de ovaz( eu am folosit fulgi de ovaz dati prin rasnita). Am cautat una care sa fie mai simpla si de doua zile imi fac portie dubla in fiecare dimineata si pap cu miere
Sper sa mai scrie si celelalte fete. Poate maine vor veni la raport
Te pup si iti urez o vacanta cat mai frumoasa si in Italia Uite aici cateva sfaturi, zic eu, foarte utile: http://forum.slabute.ro/sfat32-1283592.html
Buna Adina,

Iti multumesc pentru raspuns.
Si eu sunt mare consumatoare de clatite. La fel ca si tine, le fac din tot felul de faine gen ovaz, secara, fasole,seminte etc etc
Bine ca te-ai tinut de sport. Daca faci sport e mult mai greu sa te ingrasi chiar daca mananci mult... Exemplul viu sunt eu, mananc cat un elefant si totusi nu am 100 kg.

Cat despre silueta...Cred ca noua ne-ar prinde bine sa scapam de obsesia de a avea un anumit nr de Kg.
Eu m-am cam saturat sa ma gandesc mereu la ce trebuie sa mananc, daca e sanatos sau nu,daca e mult sau putin...Cred ca faptul ca sunt mereu la dieta ma face sa ma gandesc prea mult la mancare si implicit sa iau mai multe mese.As vrea sa reusesc sa mananc spontan, cele 3 mese principale ale zilei fara gustari intre...Sa mananc si eu ca un om normal , fara sa cred ca ma ingras cu fiecare imbucatura de prajitura sau mancare mai neconforma
Nu vreau sa sufar de binge eating,night eating, bulimie, anorexie sau toate la un loc... Le-am simtit pe pielea mea pe toate si inca le mai simt pe unele...Vreau sa scot cuvantul dieta din vocabularul meu si din subconstientul meu.Defapt, cred ca trebuie sa ma conving pe mine insumi ca nu am nevoie sa slabesc ,ca sa pot termina cu tot cercul asta vicios ... In cazul meu, cred ca nu merita sa imi aloc toata energia fizica si mentala pentru a slabi cateva kg amarate.M-am saturat sa incerc sa slabesc mereu aceleasi kg . Cred ca e timpul sa ma accept asa cum sunt si sa ma bucur de viata...

Multumesc pt urari , draga mea
Am citit si sfaturile, sunt foarte utile

O saptamana frumoasa!
__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui mara_merkel:
Adina14 (29 iul 2013), Kclaudyia (01 aug 2013), miris (12 aug 2013)
  #1184 (permalink)  
Vechi 30 iul 2013, 01:43:00
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Buna fetelor! In sfarsit am mai avut si eu timp sa mai intru pe aici (am avut un eveniment neplacut in familiei). Felicitari tuturor care am ajuns pana la final.Sa ne mai "auzim" cu bine. Va pup pe toate!
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Anne10:
mara_merkel (01 aug 2013)
  #1185 (permalink)  
Vechi 30 iul 2013, 10:27:40
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Buna Adina,

Iti multumesc pentru raspuns.
Si eu sunt mare consumatoare de clatite. La fel ca si tine, le fac din tot felul de faine gen ovaz, secara, fasole,seminte etc etc
Bine ca te-ai tinut de sport. Daca faci sport e mult mai greu sa te ingrasi chiar daca mananci mult... Exemplul viu sunt eu, mananc cat un elefant si totusi nu am 100 kg.

Cat despre silueta...Cred ca noua ne-ar prinde bine sa scapam de obsesia de a avea un anumit nr de Kg.
Eu m-am cam saturat sa ma gandesc mereu la ce trebuie sa mananc, daca e sanatos sau nu,daca e mult sau putin...Cred ca faptul ca sunt mereu la dieta ma face sa ma gandesc prea mult la mancare si implicit sa iau mai multe mese.As vrea sa reusesc sa mananc spontan, cele 3 mese principale ale zilei fara gustari intre...Sa mananc si eu ca un om normal , fara sa cred ca ma ingras cu fiecare imbucatura de prajitura sau mancare mai neconforma
Nu vreau sa sufar de binge eating,night eating, bulimie, anorexie sau toate la un loc... Le-am simtit pe pielea mea pe toate si inca le mai simt pe unele...Vreau sa scot cuvantul dieta din vocabularul meu si din subconstientul meu.Defapt, cred ca trebuie sa ma conving pe mine insumi ca nu am nevoie sa slabesc ,ca sa pot termina cu tot cercul asta vicios ... In cazul meu, cred ca nu merita sa imi aloc toata energia fizica si mentala pentru a slabi cateva kg amarate.M-am saturat sa incerc sa slabesc mereu aceleasi kg . Cred ca e timpul sa ma accept asa cum sunt si sa ma bucur de viata...

Multumesc pt urari , draga mea
Am citit si sfaturile, sunt foarte utile

O saptamana frumoasa!
Mi.a placut mult mesajul tau...Cam asa se intampla: toate grijile astea din urma ne ajung, ne sufoca la un moment dat. Si acceptarea de sine, da, e mult mai importanta decat nr kg. Nu vreau sa crezi ca sunt fixista pe cifre si conteaza mai mult pentru mine decat alte valori, pentru ca am fost si mai slaba si atunci nu ma simteam....pe deplin fericita. Intotdeauna cerem mai mult de la noi si pe deoparte e un lucru bun, dar ar trebui sa fim si multumite cand realizam ceea ce ne propunem. In momentul de fata, eu nu fac lucrul asta.

Citat:
Anterior postat de Anne10 Vezi mesajul
Buna fetelor! In sfarsit am mai avut si eu timp sa mai intru pe aici (am avut un eveniment neplacut in familiei). Felicitari tuturor care am ajuns pana la final.Sa ne mai "auzim" cu bine. Va pup pe toate!
Sper sa fie totul bine, Anne! Poate o sa ai timp intr.o zi sa ne povestesti mai multe, daca poti.
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Adina14:
Kclaudyia (01 aug 2013), mara_merkel (01 aug 2013)
  #1186 (permalink)  
Vechi 30 iul 2013, 10:28:24
Adina14's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
buna fetelor :*

La mine merge ok cu mentinerea, azi am fost la strand si persoanele cu care am fost chiar m'au laudat plus privirile furate de la altii din exterior. as mai vrea sa slabesc, dar deocamdata nu am vointa necesara. sper sa pot stagna o vreme asa cum sunt va pup gagici :*
Felicitari
Răspuns cu citat
  #1187 (permalink)  
Vechi 31 iul 2013, 10:13:57
Anne10's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 01 apr 2013
Locaţie: Ploiesti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Personala!
Date: 159cm, 68.9kg
Mesaje: 793
Aprecieri acordate: 195
Am fost apreciat(a) de 472 ori in 350 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Sper sa fie totul bine, Anne! Poate o sa ai timp intr.o zi sa ne povestesti mai multe, daca poti.
Buna! E vorba de socrul meu ; acum vro doi ani sa imbolnavit si a stat pe picioare mai mult cu pastile si tot felul de tratamente (cate o dat era mai bine, isi mai revenea; cateodata era din ce in ce mai rau); in ultimele 3 luni a stat mai mult in spital, si pe urma ne-a spus doctori sa il tinem acasa (a stat cu soacra si sora sotului meu si sotul acesteia si fetita lor de 11 ani) pentru ca nu are ce sa ii mai faca. Eu am luat-o pe nepoata la mine ca sa nu vada be bunicul ei (la care tinea foarte mult) cum se chinuie; iar barbatul meu si fratele lui si nevasta acestuia au stat mai mult acolo la ei (asta a durat vro 2 saptamani). Iar vineri spre sambata (asta) sa stins din viata; sau cum i-am spus noi nepoatei (care pentru varsta ei e foarte desteapta si dezvoltata; dar tot trebuia sa o linistim) "ca bunicul sa dus la Dumnezeu si ne vede de acolo; chiar daca noi nu il vedem pe el, si ca cum e bine si nu mai sufera"; fetita mea e prea mica (2 ani si 7 luni) sa inteleaga de ce e vorba.Eu si fetele nu am fost la mormantare si pomana (nu e ceva care sa vad un copil de 11 si 2 ani). Anul asta facea 76 sau 77 de ani, Dumnezeu sa-l odihneasca in pace; din cate l-am cunoscut eu a fost un om cum se cade.
Dar cu toti (familia) trebuie sa ne adunam si sa mergem mai departe.
__________________
Jurnalul Anne10
Anne10, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1835 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1318 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #1188 (permalink)  
Vechi 01 aug 2013, 12:31:14
Kclaudyia's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Buna Adina,

Iti multumesc pentru raspuns.
Si eu sunt mare consumatoare de clatite. La fel ca si tine, le fac din tot felul de faine gen ovaz, secara, fasole,seminte etc etc
Bine ca te-ai tinut de sport. Daca faci sport e mult mai greu sa te ingrasi chiar daca mananci mult... Exemplul viu sunt eu, mananc cat un elefant si totusi nu am 100 kg.

Cat despre silueta...Cred ca noua ne-ar prinde bine sa scapam de obsesia de a avea un anumit nr de Kg.
Eu m-am cam saturat sa ma gandesc mereu la ce trebuie sa mananc, daca e sanatos sau nu,daca e mult sau putin...Cred ca faptul ca sunt mereu la dieta ma face sa ma gandesc prea mult la mancare si implicit sa iau mai multe mese.As vrea sa reusesc sa mananc spontan, cele 3 mese principale ale zilei fara gustari intre...Sa mananc si eu ca un om normal , fara sa cred ca ma ingras cu fiecare imbucatura de prajitura sau mancare mai neconforma
Nu vreau sa sufar de binge eating,night eating, bulimie, anorexie sau toate la un loc... Le-am simtit pe pielea mea pe toate si inca le mai simt pe unele...Vreau sa scot cuvantul dieta din vocabularul meu si din subconstientul meu.Defapt, cred ca trebuie sa ma conving pe mine insumi ca nu am nevoie sa slabesc ,ca sa pot termina cu tot cercul asta vicios ... In cazul meu, cred ca nu merita sa imi aloc toata energia fizica si mentala pentru a slabi cateva kg amarate.M-am saturat sa incerc sa slabesc mereu aceleasi kg . Cred ca e timpul sa ma accept asa cum sunt si sa ma bucur de viata...

Multumesc pt urari , draga mea
Am citit si sfaturile, sunt foarte utile

O saptamana frumoasa!
Am marcat cu rosu ceea ce ai spus ptr ca ma regasesc f tare... din pacate am aceeasi problema.. niciodata nu cred ca voi fi pe deplin multumita de mine.. ba sunt prea slaba, ba am cateva sunculite.. si eu m-am saturat sa ma gandesc mereu la ce bag in gura, sa ma gandesc ca aia ingrasa, ca ma balonez si se vede urat burta..
Cel mai important lucru e sa fim sanatoase si sa ne iubim asa cum suntem....
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui Kclaudyia:
mara_merkel (01 aug 2013), miris (12 aug 2013)
  #1189 (permalink)  
Vechi 12 aug 2013, 09:54:49
miris's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 aug 2012
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 77kg
Mesaje: 1.003
Aprecieri acordate: 752
Am fost apreciat(a) de 422 ori in 335 mesaje
Implicit Re: Sexy si skinkky in bikini - Concurs de slabit 27.05 - 22.07.2013

Citat:
Anterior postat de Kclaudyia Vezi mesajul
Am marcat cu rosu ceea ce ai spus ptr ca ma regasesc f tare... din pacate am aceeasi problema.. niciodata nu cred ca voi fi pe deplin multumita de mine.. ba sunt prea slaba, ba am cateva sunculite.. si eu m-am saturat sa ma gandesc mereu la ce bag in gura, sa ma gandesc ca aia ingrasa, ca ma balonez si se vede urat burta..
Cel mai important lucru e sa fim sanatoase si sa ne iubim asa cum suntem....

Clau, e o problema sa nu fii multumit pe deplin cu felul in care arati. Asta nu tine nici de modul in care mananci, nici de prajiturile, berea, clatitele cu care eventual ai simtit ca pacatuiesti... Are legatura cu o multumire interioara, cu o pace cu tine insati, pe care trebuie sa o faci ca sa fii fericita, pana la urma.
Mai ales ca esti ata de frumoasa! Accepta asta de la toti cei care ti-o spun, si sunt sigura ca sunt destui in jurul tau in viata reala si aici, pe forum.
Intotdeauna cei care ne iubesc ne vad mai frumosi decat poate suntem. Si, la urma urmei, iubirea lor e telul nostru final, iubirea lor o cautam, iubirea lor ne face fericiti. Asadar, eu propun sa ne calculam frumusetea dupa iubirea celor din jur!!!!!!!!

Astfel deseori ne vom simti cele mai frumoase femei din lume!
miris, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2193 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1676 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Urmatorii 2 membri au apreciat mesajul lui miris:
mara_merkel (14 aug 2013), niculina04 (12 aug 2013)
  #1190 (permalink)  
Vechi 14 aug 2013, 16:08:48
JC1's Avatar
JC1 JC1 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 25 mai 2013
Locaţie: Satu Mare, Romania
Dieta: 1200kcal
Date: 165cm, 66.5kg
Mesaje: 138
Aprecieri acordate: 218
Am fost apreciat(a) de 80 ori in 57 mesaje
Implicit Helău!

Hey fetelor!
E adevărat că nu am mai scris pe aici dar doar fiindcă mi-e ruşine că am pus... Sincer cred că pentru mine cel mai important este un program fix... şi având în vedere că nu mai am nici concurs nici şcoală e mai greu...
O să-mi revin eu! Sunt sigură!
Voi cum mai sunteţi?
Vă pup pe toate!
__________________
Thinspo Diary
Nu te lăsa condusă de mâncare, condu-o tu pe ea înapoi în frigider!
JC1, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1694 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1177 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 661 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
05, 07, 2013, 22, 27, bikini, calorii, concurs, concursuri, dieta, in, sanatos, sexy, skinkky, slabit

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Am slabit 22 kg cu dieta Catalin Crisan, cum ma mentin? gigibeb Diete Vedete 13 30 iun 2016 14:04:08
Mireasa si (sper!) gravidutza in 2013! dienusha Inainte de sarcina 31 10 sep 2012 19:32:31
Regulament Concurs slabit sanatos (18.07-10.10) - Slabute la Toamna! Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 627 06 nov 2011 12:19:33
Grupul Sexy Bikini - Concursul Slabute la Toamna, 2011 Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la toamna! 415 11 oct 2011 22:22:37
Rezultate Concurs de slabit sanatos (09.05-04.07) - Slabute la vara! Slabuta Concurs de slabit sanatos - Slabute la vara! 32 11 iul 2011 17:51:40

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole