forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Copilasii nostri si "povestile" lor (http://forum.slabute.ro/copilasii-nostri-povestile-lor/)
-   -   Copiii nostri spun lucruri traznite (http://forum.slabute.ro/copilasii-nostri-povestile-lor/copiii-nostri-spun-lucruri-traznite-3786.html)

ianna 08 mai 2010 23:11:37

Copiii nostri spun lucruri traznite
 
Hai sa ne distram un pic si sa "impartasim" inocenta varstei si cu celelalte slabute;;)

elenutza20 11 mai 2010 07:23:50

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
din pacate e adevarat, nu-i banc, m-a inundat vecina de deasupra, si deci, deci eu stau la et 3 si a curs apa pana la et 1, va dati seama, deci:

curgea apa din lustra, pic- pic-pic in lighean (bine ca nu ne-am si electrocutat, cand am aprins lumina sa vedem ce picura , picura din lustra, si de la picurat nu mai puteam sa culc copiii ca ii apucase pisarea " Gabi, fac pipi !!""

si asa se pisau, cand unul, cand altul,

la cati nervi aveam, imi venea sa-i baaaatttttt !!!!!

elenutza20 11 mai 2010 07:24:56

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
pentru cine nu a trecut prin jurnalul meu, mentionez ca am 3 prunci :
Stefan, 6 ani jumate
si gemenii Teodora si Mihai (5 ani) si povestea e asa :

eram doar eu cu ei (sotul era la un curs la Sibiu si venea in weekend ) si, intr-o seara, cel mic a varsat un pahar cu suc pe mobila si eu strigam :

"Vin la tine si-ti rup urechile " iar sora-sa geamana striga :

"lasa-l, lasa-l, ca vine Catalin (tat'su) vineri si-l bate el !!!!" eu tot nervoasa comentam , si ea:

"lasa-l , lasa-l, ca vine Catalin si-l bateti amandoi " si tipa si statea ca un obstacol in fata fratiorului geaman, nu cumva sa ma ating de el,

da, da, tare mai au grija unul de altul gemenii astia...

elenutza20 11 mai 2010 07:29:08

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
hai sa scriu si o "perla" :

baiatul meu cel mare (6 ani) are o prietena (Bianca) de la 3 ani- iubire mare pe ei (si relatie serioasa, 4 ani) si intr-o zi, uitandu-se in calendar (mai nou, are o obsesie cu calendarul), incepe sa planga brusc si in hohote :


" CE ma fac eu fara Bianca pe 15 septembrie????? (incepe scoala si se despart)..aaaaaa (adica plange)

"da' pe 16 ?? aaaaa" (plange mai tare )
"da' pe 17 ??" aaaaa ...

fata e o dulceatza, ne-am imprietenit si parintii, ce era sa facem ?!?...si o sa va spun perle si de-ale ei...ca si ea scoate niste texte...,

andra_aly 11 mai 2010 10:51:45

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
Sa va spun si eu ultima "perla" a lui copilul lui o prietena de a lui mami. are 6 ani.
si acum mama lui a ramas gravida. spera sa fie fetita:x
saptamana trecuta se simtea foarte rau mamica lui. si era la baie, ii venea sa:-&
vine copilul dupa maicasa la baie si ii zice: Mami, se simte rau fetita si de aia vrea sa vomite?;))

ali_lumi 11 mai 2010 10:53:01

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
=))=)) foarte tare

elenutza20 11 mai 2010 14:07:19

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 183434)
sa va spun si eu ultima "perla" a lui copilul lui o prietena de a lui mami. Are 6 ani.
si acum mama lui a ramas gravida. Spera sa fie fetita:x
saptamana trecuta se simtea foarte rau mamica lui. Si era la baie, ii venea sa:-&
vine copilul dupa maicasa la baie si ii zice: mami, se simte rau fetita si de aia vrea sa vomite?;))

ha, ha !!! Tare !!

VentoFreddo 12 mai 2010 08:55:55

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
Am auzit una buna de la Anes:
cica dupa ce a facut ai ei 2 copilasi a ramas cu kilograme cam..multe, si cand s-au facut ei mai marisori mereu o auzeau:"m-am facut cat casa poporului", " eram cat casa poporului"..si tot asa.
Si cand i-a dus in vizita pe la monumente i-a dus si la Casa poporului, si a ei pitici:"
""dar mama, tu spuneai ca ai fost cat casa poporului! eu nu cred ca ai fost asa mare!!!!"
:)):)):D

anes 12 mai 2010 09:07:26

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
Citat:

Anterior postat de elenutza20 (Post 183147)
...
da, da, tare mai au grija unul de altul gemenii astia...

:)):)):)):))
suuuperbi kindereiii tai elenutza! sa-ti traiasca!

anes 12 mai 2010 09:15:20

Re: Copiii nostri spun lucruri traznite
 
baitul (acu major) al prieteni mele, avea 5 ani cand parintii l-au anuntat ca in burtica lu mami exista un puit de care inca nu se stie daca va fi fetita sau baiat "... si ca va fi o surpriza pt toti" :). copilul bineinteles ca e nedumerit: "dar cum a ajuns acolo?" salvati de clopotel :)) pt ca a sunat telefonul si joaca din curte l-a facut sa uite pe moment de intrebare.
dar au trecut cateva zile, in care nu s-a mai vorbit despre asta in familie si vine prichidelul, intr-o suflare de la joaca: "mami, mami! stiu cum a ajuns acolo! ai inghitit surpriza de la Kinder cu surprize!" ...


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:39:42.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO