forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Culturism&Fitness (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/)
-   -   Fitness-ul te-a ajutat sa slabesti? (chestionar) (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/fitness-ul-te-ajutat-slabesti-chestionar-6806.html)

Roxana 19 aug 2009 19:06:32

Fitness-ul ajuta la slabit?
 
As dori sa stiu si eu daca fitness ul ajuta la slabit,sau este recomandat doar ptr intretinere?

Slabuta 19 aug 2009 20:46:29

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
Citat:

Anterior postat de Roxana (Post 20016)
As dori sa stiu si eu daca fitness ul ajuta la slabit,sau este recomandat doar ptr intretinere?

Fitness, adica cel de la sala, cu greutati :)

Daca da, atunci ajuta si la slabit :)
Cu greutati mici, repetari dese, practic trebuie sa fie exercitii cardio, ai si banda de alergat la sala. ;)

Roxana 19 aug 2009 21:53:26

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 20055)
Fitness, adica cel de la sala, cu greutati :)

Daca da, atunci ajuta si la slabit :)
Cu greutati mici, repetari dese, practic trebuie sa fie exercitii cardio, ai si banda de alergat la sala. ;)

Am auzit la multe persoane,ca fitness ul este pentru mentinere sau pentru a face muschi si nu este foarte indicat pentru persoanele care vor sa slabeasca....
Voi ce stiti in legatura cu fitness ul ?

dienusha 19 aug 2009 22:40:38

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
Fitness-ul este bun pentru slabit pentru ca:

1. Consuma calorii, ca orice activitate fizica; cu cat efortul este mai mare cu atat consumi mai multe calorii.
2. Prin intarirea muschilor se accelereaza metabolismul.

Muschii, nu cresc asa repede, peste noapte...iar fitness-ul cu greutati mici si multe repetari este foarte bun pentru slabit si modelare. Daca as putea, acum m-as inscrie la o sala cu aparate :)

Roxana 19 aug 2009 22:52:32

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 20087)
Fitness-ul este bun pentru slabit pentru ca:

1. Consuma calorii, ca orice activitate fizica; cu cat efortul este mai mare cu atat consumi mai multe calorii.
2. Prin intarirea muschilor se accelereaza metabolismul.

Muschii, nu cresc asa repede, peste noapte...iar fitness-ul cu greutati mici si multe repetari este foarte bun pentru slabit si modelare. Daca as putea, acum m-as inscrie la o sala cu aparate :)



Eu am gasit o sala de fitness,cardio,masaj etc...chiar la mine in cartier....si m ar tenta,mai ales ca au program de la 07:00 la 22:00 ,acum sa ma interesez de tarif :d

dienusha 20 aug 2009 11:34:11

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
Chiar is curioasa ce preturi sunt acolo la tine...ca la mine nu am sanse sa merg la sala

Roxana 21 aug 2009 02:37:34

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
Citat:

Anterior postat de dienusha (Post 20141)
Chiar is curioasa ce preturi sunt acolo la tine...ca la mine nu am sanse sa merg la sala

Cam 50 euro pe luna,doar ca este obligatoriu sa ti faci abonament pe 6 luni ,12 sau 24,daca iti faci abonament fie ca te duci sau nu ei iti ia din cont lunar perioada respectiva tariful!(asta e nasol aici,pentru ca la cum arata salile si la ce aparatura au in dotare nu mi se pare foarte mult...)Sper sa mi fac curaj sa ma risc la un abonament de 6 luni si sa ma tin de treaba :D

mvthebest 22 oct 2010 20:28:29

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
A'ti avut rezultate frumoase (adica a-ti slabit) de la fitness?:)

anqutz 22 oct 2010 20:31:02

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 376635)
A'ti avut rezultate frumoase (adica a-ti slabit) de la fitness?:)

Da, am slabit cu fitness si fara sa ma omor cu cardio. :P

mvthebest 22 oct 2010 20:35:45

Re: Fitness-ul ajuta la slabit?
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 376636)


Da, am slabit cu fitness si fara sa ma omor cu cardio. :P

Sunt curioasa daca au mai slabit slabutele cu fitness.Pentru ca stiu ca depinde mult de la un metabolism la altul.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:39:10.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO