forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Culturism&Fitness (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/)
-   -   Fitnessul, my love! (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/fitnessul-my-love-3422.html)

anqutz 10 apr 2010 13:46:40

Fitnessul, my love!
 
Hello fetelor! As vrea sa stau si eu de vorba cu practicante ale acestui sport :x sa putem schimba pareri, sa putem vb despre ex care ne plac si care ni se par cele mai eficiente. Nu cunosc practicante ale acestui sport si mi-ar placea sa fac un soi de schimb de experienta cu voi.

LicuriciColorat 10 apr 2010 19:41:30

Re: Fitnessul, my love!
 
Hello Anqutz>:D<.Vad ca sunt prima care lasa un mesaj p'aici.Deci ce sa zic,practic de 1 an si 8 luni fitness.Merg de 4-5 ori pe saptamana 1h-1j jumate.>:D<

anqutz 10 apr 2010 21:31:18

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 144597)
Hello Anqutz>:D<.Vad ca sunt prima care lasa un mesaj p'aici.Deci ce sa zic,practic de 1 an si 8 luni fitness.Merg de 4-5 ori pe saptamana 1h-1j jumate.>:D<

Wow, ai mai multa experienta decat mine. Eu abia fac jumatate de an, merg de 4 ori pe sapt, dar daca am examene multe merg si doar de 2 ori pe sapt. :(

LicuriciColorat 10 apr 2010 21:40:47

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 144751)
Wow, ai mai multa experienta decat mine. Eu abia fac jumatate de an, merg de 4 ori pe sapt, dar daca am examene multe merg si doar de 2 ori pe sapt. :(


ehh asta e macar e bine ca faci,eu m-am obisnuit,cand ma intreaba lumea de cand fac sala toti se asteapta sa raspund cateva luni,cand aud un an si 8 luni toti ma intreaba daca nu m-am plictisit:)),dar nu,face parte din programul meu,si in plus daca nu as merge m-as si ingrasa un doi,deci nevoie mare:))

LicuriciColorat 10 apr 2010 21:45:12

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 144120)
Hello fetelor! As vrea sa stau si eu de vorba cu practicante ale acestui sport :x sa putem schimba pareri, sa putem vb despre ex care ne plac si care ni se par cele mai eficiente. Nu cunosc practicante ale acestui sport si mi-ar placea sa fac un soi de schimb de experienta cu voi.


referitor la ce exercitii imi plac,la partea de cardio imi place stepparul da nu tot timp am chef de el(dar si atunci minim 20 min),iar ca exercitii eficiente si care imi plac:hmm cred ca pt oblici la scripete(cred ca asa se numeste),si cele 2 aparate pt picioare(unul pt partea interioara a piciorului si celalat pt parte exterioara a piciorului+fundulet).
Tie Anqutz>?

anqutz 10 apr 2010 22:25:17

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 144772)
referitor la ce exercitii imi plac,la partea de cardio imi place stepparul da nu tot timp am chef de el(dar si atunci minim 20 min),iar ca exercitii eficiente si care imi plac:hmm cred ca pt oblici la scripete(cred ca asa se numeste),si cele 2 aparate pt picioare(unul pt partea interioara a piciorului si celalat pt parte exterioara a piciorului+fundulet).
Tie Anqutz>?

Eu nu ma omot dupa cardio, dar trebuie sa ma apuc. Mai ales, nu pot sa alrg. Si nu stiu cum sa fac sa imi maresc cheftul. :(

Mie imi place presa, tot asa aparatul pt abductor si adductor si cel pt fesieri. Si fandarile, care imi omoara fesierii, dar ii fac ft frumosi.

Urasc ex pt brate, mai ales pt cele pt triceps, dar nu am cei face, trebuie sa il lucrez. Mai ales ca e o zona problema si nu se prea vad rezultate. L-am tot antrenat cu 1-2 ex si tot variez ca sa nu ma satur de ele, dar am ramas in pana de idei.

LicuriciColorat 11 apr 2010 12:08:47

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 144807)
Eu nu ma omot dupa cardio, dar trebuie sa ma apuc. Mai ales, nu pot sa alrg. Si nu stiu cum sa fac sa imi maresc cheftul. :(

Mie imi place presa, tot asa aparatul pt abductor si adductor si cel pt fesieri. Si fandarile, care imi omoara fesierii, dar ii fac ft frumosi.

Urasc ex pt brate, mai ales pt cele pt triceps, dar nu am cei face, trebuie sa il lucrez. Mai ales ca e o zona problema si nu se prea vad rezultate. L-am tot antrenat cu 1-2 ex si tot variez ca sa nu ma satur de ele, dar am ramas in pana de idei.

sa stii ca nici eu la inceput n-am prea facut cardio dar de nevoie am tot marit timpu,intr-o zi 10,in alta 15 si tot asa pana am ajuns sa fac si 40 de min de steppar(in vremurile bune cand imi era frica sa nu ma ingras dupa regim:))),eu brate nu fac deloc(am facut un timp destul vreo 1 an si ceva si mi sa parut ca mi-o marit muschiu si arata rau si de atunci nu mai multumesc:))),fandari nu fac este un aparat nu stiu cum se numeste e foarte bun pt fesieri chiar eficient si ma multumesc cu ala,presa eu o urasc nu pot so sufar>:) nu fac:D,ar cam trebui sa fac si bici ca au adus una super performanta acum cica e greu sa rezisti mult pe ea dar eu nu suport bici(am avut una acasa acu cativa ani si am folosit-o doar vreo cateva luni si dupaia cuier am facut din ea,a sfarsit vanduta la matusamea:))).

anqutz 11 apr 2010 13:13:26

Re: Fitnessul, my love!
 
Si noi avem 2 aparate pt fesieri si daca mai numeri si multifunctionalul, sunt de fapt 3 pt fesieri, dar parca fandarile lucreaza muschiul fesier cu totul.

Iti recomand sa faci si brate, numai ca ia greutati mici (1,5 sau 2 kg) si daca ex ti se pare pra usor, schimba-l. Arata frumos bratele tonifiate. :x

LicuriciColorat 11 apr 2010 14:41:57

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 145382)
Si noi avem 2 aparate pt fesieri si daca mai numeri si multifunctionalul, sunt de fapt 3 pt fesieri, dar parca fandarile lucreaza muschiul fesier cu totul.

Iti recomand sa faci si brate, numai ca ia greutati mici (1,5 sau 2 kg) si daca ex ti se pare pra usor, schimba-l. Arata frumos bratele tonifiate. :x


Merci de sfat,dar astept sa slabesc si apoi sa le tonifiez,stiu eu ce zic,am niste muschii tare ciudati:)),stiu ca arata bine dar nu cum aratu la mine,in loc sa arate tonifiati aratau nu stiu ciudat:))(flescaiti si mai mari)de cateva luni nu mai fac si am mainile normale:D

anqutz 11 apr 2010 14:50:21

Re: Fitnessul, my love!
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 145485)
Merci de sfat,dar astept sa slabesc si apoi sa le tonifiez,stiu eu ce zic,am niste muschii tare ciudati:)),stiu ca arata bine dar nu cum aratu la mine,in loc sa arate tonifiati aratau nu stiu ciudat:))(flescaiti si mai mari)de cateva luni nu mai fac si am mainile normale:D

Ce ciudat. Eu fac pt brate si desi nu se vede muschiul, pt ca e acorperit de grasime, parca arata mai bine mana. Dar niciodata nu am crescut la greutati prea mari, am tot schimbat ex.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:45:34.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO