forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Culturism&Fitness (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/)
-   -   Sportivi minune (http://forum.slabute.ro/culturism-fitness/sportivi-minune-9469.html)

laurra 25 iun 2011 09:25:40

Sportivi minune
 
Nu stiu daca ati vazut pana acum filmulete despre acest copil dar eu cred ca e o minune de baiat si este si roman
YouTube - ‪To the rings‬‏
mai cunoasteti astfel de talente?

mishutza 25 iun 2011 09:44:07

Re: Sportivi minune
 
Intr-adevar mare motiv de mandrie,dupa parerea mea.Stau si ma intreb protectia copilui pe unde e la faze de astea.Cazul a fost mult discutat pana acum.Pt mine e un caz de abuz din cauza parintilor.Ca in cazul tuturor copiilor care sunt pusi de mici sa faca chestii nepotrivite varstei,si de multe ori fara vointa lor.Ca imi e greu sa cred ca asta micu prefera sa traga de fiare decat sa se joace cu mingea pe maidan.
Eu nu mai cunosc astfel de "talente" si sper ca nu mai exista si altii.Mi se pare extrem de trist:(

deadcountess 25 iun 2011 10:55:08

Re: Sportivi minune
 
Da, tot din aceasta categorie de minuni fac parte si modelele anorexice cu care parintii se mandresc enorm.:(

andra_aly 25 iun 2011 11:10:31

Re: Sportivi minune
 
Ce sa zic..are talent dar sa fiu sincera un asa copil nu as vrea. vorba mishutzei in loc sa se joace si el ca , un copil normal...
hmmm... este exagerat asa ceva:-s

laurra 25 iun 2011 11:50:23

Re: Sportivi minune
 
Totusi eu zic ca daca copilului nu ii place ,nu face.nu cred ca e fortat De obicei copii isi copiaza parintii ,poate tatal sau facand astfel de lucruri in casa ,copilului i se pare ceva normal, ca facand parte din rutina zilnica...

laurra 25 iun 2011 13:27:54

Re: Sportivi minune
 
Citat:

Anterior postat de mishutza (Post 700167)
Intr-adevar mare motiv de mandrie,dupa parerea mea.Stau si ma intreb protectia copilui pe unde e la faze de astea.Cazul a fost mult discutat pana acum.Pt mine e un caz de abuz din cauza parintilor.Ca in cazul tuturor copiilor care sunt pusi de mici sa faca chestii nepotrivite varstei,si de multe ori fara vointa lor.Ca imi e greu sa cred ca asta micu prefera sa traga de fiare decat sa se joace cu mingea pe maidan.
Eu nu mai cunosc astfel de "talente" si sper ca nu mai exista si altii.Mi se pare extrem de trist:(

Mishutza dar sunt copii care incep gimnastica de la 3 ani asa ca nu e ceva neobisnuit.

Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 700201)
Da, tot din aceasta categorie de minuni fac parte si modelele anorexice cu care parintii se mandresc enorm.:(

Anorexice ?interesant...nu am vazut

Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 700216)
Ce sa zic..are talent dar sa fiu sincera un asa copil nu as vrea. vorba mishutzei in loc sa se joace si el ca , un copil normal...
hmmm... este exagerat asa ceva:-s

Tocmai de aceea este minune ca nu toti copii sunt la fel

andra_aly 25 iun 2011 14:27:12

Re: Sportivi minune
 
M-am uitat pe youtube si am vazut si alte filmulete de a lui. asta numai minune nu e. un copil de varsta lui ar trebui sa se bucure si de alte lucruri...dar cred ca face antrenamente mereu...
ce sa zic, nu zic ca poate nu ii place dar fi sigura ca nu a fost un talent descoperit din senin.
mie in filmulete mi se pare un robot ce executa:(
e asa de micut:(
plus ca ce stii ce ii da sa si manance si ce baga in el:-s are o forta :-o:-s
e adevarat ce ii zici mishutzei, dar in halul acesta? :-s
acel copil o sa aiba probleme ...de asta sunt sigura:( e bun sportul dar el este in crestere si este prea fortat. cred ca mai mult de 150 nu o sa aiba cand o sa fie mare:-s

laurra 25 iun 2011 14:33:39

Re: Sportivi minune
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 700299)
M-am uitat pe youtube si am vazut si alte filmulete de a lui. asta numai minune nu e. un copil de varsta lui ar trebui sa se bucure si de alte lucruri...dar cred ca face antrenamente mereu...
ce sa zic, nu zic ca poate nu ii place dar fi sigura ca nu a fost un talent descoperit din senin.
mie in filmulete mi se pare un robot ce executa:(
e asa de micut:(
plus ca ce stii ce ii da sa si manance si ce baga in el:-s are o forta :-o:-s
e adevarat ce ii zici mishutzei, dar in halul acesta? :-s
acel copil o sa aiba probleme ...de asta sunt sigura:( e bun sportul dar el este in crestere si este prea fortat. cred ca mai mult de 150 nu o sa aiba cand o sa fie mare:-s

L ainceput si eu am zis la fel ca tine....dar cand am vazut si ce a zis tatal lui cand a fost invitat la o televiziune din Romania....mi-am schimat parerea.da intr-adevar are o forta...ridica 20 kg!

andra_aly 25 iun 2011 14:38:48

Re: Sportivi minune
 
Citat:

Anterior postat de laurra (Post 700304)
L ainceput si eu am zis la fel ca tine....dar cand am vazut si ce a zis tatal lui cand a fost invitat la o televiziune din Romania....mi-am schimat parerea.da intr-adevar are o forta...ridica 20 kg!

Poate sa zica orice oricine...ca raman la parerea mea... in ceea ce priveste sanatatea copilului. Da, sustin sportul dar deja cand e prea exagerat si iti pune cresterea / sanatatea in pericol deja nu mai e de sustinut:-s

mishutza 25 iun 2011 14:59:29

Re: Sportivi minune
 
Da,sunt copii care merg la gimnastic ala 3 ani.Un copil de 3 ani are nevoie de mama lui langa el,e aproape un bebelus.Groaznic.Ma refer la cele care vor face sport de performanta.Pt ca nu merg odata pe saptamana la gimnastica 2 ore.Eu sunt dintr-un oras cu mare traditie in gimnastica si stiu cum era la liceul sportiv.La 3 ani ajungeau acolo si nu ma ieseau.Primeau vizite eventula in weeknd.Mergeau la scoala apoi in sala de sport si apoi dormeau.Aia nu e viata.Stiu,performanta se plateste,dar stau si ma intreb cati dintre cei ajunsi adulti nu ar schimba copilaria.Vedeti cazul lui Andre Agasi,care a scris o carte pe tema asta,si povesteste cam cata munca a insemnat succesul lui.Si cat regreta totul,pentru ca a fost fortat sa faca totul,de parinti.Ca si astia mici nu cred ca au venit ei intr-o zi cu ideea.SI tati poata sa faca chesti mult mai faine cu ei decat sa ii puna sa ii arate muschii:(.
Din pacate copii astia nu au copilarie si e extrem de usor sa cazi in extrema ceallta.Cum sunt fetitele fotomodele,alta chestie care e groaznica.Bine ca opinia publica s-a scandalizat toata cand fetita lui Pavel Stratan canta,ca vai,exploateza copilu,dar probabil acolo era invidia ca scoate bani,nu musai ca munceste copilul.
Din pacate cred ca va mai trece multa vreme pana lumea va intelege ca nu eok,ca un copil e copil sa se joace,sa copilareasca,iar daca chiar e talentat la ceva va iesi cu siguranta in evidenta,nu e nevoie sa se faca excese de genul asta.
Laura,tu gandeste-te ca un copil de varsta lui nu are hormonii necesari pentru a arata asa,nu are testosteronul care ii ajuta pe barbati sa le creasca muschii.Cum o femeie nu va ajunge niciodata la fel de musculoasa ca un barbat fara ajutor hormonal.Gandeste-te cam cata munca e in spatele muschiuletilor alora de pe burtica lui.Ca sper ca mai departe nu a mers tata-su.Gandeste-te cat ai munci tu ca sa ti se vada muschii asa,e cam aceeasi chestie,cu toate ca tu ai sanse sa ajungi mai repede cu muschii asa decat el.Eu nu m-am putut uita la tot filmuletul pt ca mi s-a rupt inima de ala micu care era schimonosit tot la fata sa ii faca pe plac lu tati.
Aici am vazut la tv un cuplu extrem de mandru de fetita lor care e un mic fotomodel,si era toata aranjata,machiata,avea zilnic ore de invatat sa mearga,sa pozeze,plus castinguri si alte nebunii.Parintii,nu nemti,erau foarte mandrii de copilul lor,spunea ca mititelei ii face mare placere si balabla.numai ca trebuiau sa se roage de ea la fiecare chestie pe care o facea.In timpul interviului au obervat ca fetita disparuse.Se dusese in alta camera si adormise,cu tot cu tocuri:(La urma le-am vazut si numele,erau romani.Mama era foarte frumoasa,si isi dorise extrem de tare sa se faca model,dar nu reusise.Asa ca isi chinuia fata sa ii duca ei visele mai departe.
Eu nu mi-as dori ca,copilul meu sa faca nimic de genul asta.Sa spunem ca o sa aiba nush ce talent,sa cante,sa deseneze,o sa le faca,dar cu masura.Nu mi-as dori nicioata sa ajunga la performante,as vrea doar sa fie fericit.Si cand va fi destul de maricel sa inteleaga si sa aleaga,va avea toata sustinerea sa faca ce vrea el.


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:53:57.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO