forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Alegerea barbatului ideal (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/alegerea-barbatului-ideal-6529.html)

Slabuta 30 sep 2010 20:48:54

Alegerea barbatului ideal
 
Alegerea barbatului ideal: Fat Frumos, dar nu ai siguranta ca nu te insala sau zmeul cel urat, dar sigur este doar al tau?

andra_aly 30 sep 2010 20:58:59

Re: Alegerea barbatului ideal
 
:)) Sa sti slabu' ca uratul mananca untul:)) era o vorba: mutul mananca untul:P
eu nu am incredere nici daca e cel mai urat. pana la urma tot o sa geseasac o "urata" - mai uurata ca tine:P cu care sa te insele daca vreab-)
bine, nici fat frumos ca atunci nu e chiarb-)
nu stiu... eu l-am ales, nu m-am gandit la cat e de frumos sau urat. stiu doar ca daca ma inseala, atunci e treaba luib-) are de-a face cu mine:)) glumesc:P
adevarul e ca daca esti obsedata de ganduri de astea, ajungi la depresie:) asa ca mai bine il alegi dupa corazon:x
si frumos si urat, ai grija cum isi lungeste ochii:P
pai nu fetelor?b-)

LicuriciColorat 30 sep 2010 21:02:35

Re: Alegerea barbatului ideal
 
super subiect Slabuta
chiar vreau sa vad ce raspund fetele
si eu am aceiasi nedumerire,el sa fie mai frumos ca mine sau mai urat?care sunt avantajele?dar dezavantajele sa fii cu un baiat frumos?....frumusetea exterioara poate influenta deciziiile,poate fii luata ca si calitatea inaintea frumusetii interioare?
era o vorba prin popor cum ca barbatu trebuie sa fie un pic mai frumos ca dracu:D,
pentru mine tot timpu a contat,nu neaparat sa fie Fat frumos dar sa fie dragutz,sa fie imbracat decent si tind sa cred ca sunt superficiala,n'as vrea sa fiu dar...of...grea e viata la 18 ani cand nu stii ce sa faci:D

mvthebest 30 sep 2010 21:17:08

Re: Alegerea barbatului ideal
 
In primul rand cand vezi o persoana ,te uiti la aspectul fizic.
Pentru mine personal conteaza mult sa fie si dragutz,dar mai mult sa ma iubeasca,sa ma aprecieze si sa avem incredere unul in celalalt.
Nu m-as cupla cu un barbat urat,daca nu as avea o comunicare inainte si sa-i cunosc sufletul,,pentru ca prima data te legi de aspectul fizic,cum nu m-as cupla nici cu un barbat super frumos stiind ca are ,,suflet negru''.

De inselat poate sa insele fie ca e frumos sau fie ca e mai putin frumos. Nu exista barbat urat, doar ca nu putem sa fim pe placul tuturor. Pentru mine poate x este cel mai frumos,dar pentru altcineva este cel mai urat. Gusturile nu se discuta:P.

Slabuta 30 sep 2010 21:23:56

Re: Alegerea barbatului ideal
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 348482)
super subiect Slabuta
chiar vreau sa vad ce raspund fetele
si eu am aceiasi nedumerire,el sa fie mai frumos ca mine sau mai urat?care sunt avantajele?dar dezavantajele sa fii cu un baiat frumos?....frumusetea exterioara poate influenta deciziiile,poate fii luata ca si calitatea inaintea frumusetii interioare?
era o vorba prin popor cum ca barbatu trebuie sa fie un pic mai frumos ca dracu:D,
pentru mine tot timpu a contat,nu neaparat sa fie Fat frumos dar sa fie dragutz,sa fie imbracat decent si tind sa cred ca sunt superficiala,n'as vrea sa fiu dar...of...grea e viata la 18 ani cand nu stii ce sa faci:D

Mie in copilarie tata imi spunea ca barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos ca maimuta.... =))

Cica nu se alege dupa frumusete.... :))

Pentru mine chiar nu conteaza daca e urat sau frumos, il "fac eu frumos" daca il iubesc. :D

Am vazut ca se schimba foarte mult barbatul atunci cand este iubit si iubeste, cum de altfel se schimba si femeia. :)

mvthebest 30 sep 2010 21:25:20

Re: Alegerea barbatului ideal
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 348523)


Mie in copilarie tata imi spunea ca barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos ca maimuta.... =))


Prea tare:))=)))

andra_aly 30 sep 2010 21:27:34

Re: Alegerea barbatului ideal
 
Si eu sunt de aceeasi parere:D intradevar ne schimbam mult cand iubim:x bine, eu nu prea recunosc in fata lui iubi ca el s-a schimbat ce sti ce, sunt mandra:)) nu ii dau nas:P dar intradevar... ce a fost si ce e acum, e alta treaba:))

Slabuta 30 sep 2010 21:31:15

Re: Alegerea barbatului ideal
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 348535)
Si eu sunt de aceeasi parere:D intradevar ne schimbam mult cand iubim:x bine, eu nu prea recunosc in fata lui iubi ca el s-a schimbat ce sti ce, sunt mandra:)) nu ii dau nas:P dar intradevar... ce a fost si ce e acum, e alta treaba:))

:)) Nu recunoaste ca ii cresc urechile, glumesc... :D

Daca e nevoie ii mai faci un apropo... :D

andra_aly 30 sep 2010 21:33:52

Re: Alegerea barbatului ideal
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 348540)


:)) Nu recunoaste ca ii cresc urechile, glumesc... :D

Daca e nevoie ii mai faci un apropo... :D

Nimic:)) el mai zice cand vine vorba de asa ceva cu alte persoane. dar eu ii zic ca e ca el. asa in ras:P

LicuriciColorat 30 sep 2010 21:35:44

Re: Alegerea barbatului ideal
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 348523)


Mie in copilarie tata imi spunea ca barbatul trebuie sa fie un pic mai frumos ca maimuta.... =))

Cica nu se alege dupa frumusete.... :))

Pentru mine chiar nu conteaza daca e urat sau frumos, il "fac eu frumos" daca il iubesc. :D

Am vazut ca se schimba foarte mult barbatul atunci cand este iubit si iubeste, cum de altfel se schimba si femeia. :)


da...nu stiu ce sa zic
eu trec printr'o situatie asemanatoare....acu imi pare rau...dar nu cred ca mai am ce face:D
asa ca data viitoare o sa fiu mai atenta si o sa incerc sa imi controlez tendinta spre superficialitate de care dau dovata:D
da ai dreptate chiar ne schimbam cand suntem intr'o relatie...:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 07:09:51.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO