forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ati intalnit multi barbati nesimtiti? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/ati-intalnit-multi-barbati-nesimtiti-5566.html)

deadcountess 24 iul 2010 03:58:40

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 262758)
Fetelor, cele care sunteti plecate in afara, se intampla astfel de situatii acolo?:-/

In Norvegia risti sa faci cazier pt asa ceva si n-am vazut pana acum pe unul dispus sa se riste.

Nu cred ca e cum spune Dio ca ar fi de vina situatia materiala ca in Romania multe cazuri erau "smecherii" cu bani. Problema e ca in Romania nu se ia nici o masura, daca te duci la politie sa reclami asa ceva o sa-ti raspunda in bataie de joc.

In Romania am scapat cu bine de ceva tentative de viol. Experienta cea mai traumatizanta a fost cand aveam 12-13 ani si am lovit agresorul si a dat cu capul de scari. Toata noaptea n-am putut dormi ca am visat numai puscarii. Bineinteles a doua zi cand nu l-am mai gasit lat pe scari am tras concluzia ca am scapat de puscarie.

ali_lumi 26 iul 2010 11:14:34

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 265568)
In Norvegia risti sa faci cazier pt asa ceva si n-am vazut pana acum pe unul dispus sa se riste.

Nu cred ca e cum spune Dio ca ar fi de vina situatia materiala ca in Romania multe cazuri erau "smecherii" cu bani. Problema e ca in Romania nu se ia nici o masura, daca te duci la politie sa reclami asa ceva o sa-ti raspunda in bataie de joc.

In Romania am scapat cu bine de ceva tentative de viol. Experienta cea mai traumatizanta a fost cand aveam 12-13 ani si am lovit agresorul si a dat cu capul de scari. Toata noaptea n-am putut dormi ca am visat numai puscarii. Bineinteles a doua zi cand nu l-am mai gasit lat pe scari am tras concluzia ca am scapat de puscarie.

Saraca:( La 12-13 ani , tentative de viol... :| Ce asteptari sa mai ai de la unii barbati in ziua de azi. Nici nu vreau sa mi imaginez prin ce ai trecut atunci.

Am avut si eu cateva tentative de genul asta. acum vro 3 ani imi aduc aminte ca eram in ratb si mergeam spre casa , era seara , iar un tip se aproape spre mine , se descheie la geaca , imi arata ca are cutit , si imi face semn sa cobor la urmatoarea. Va da ti seama ca facusem pe mine toata. Norocul meu mare a fost ca un domn care probabil a vazut , a intrat in vorba cu mine si a spus " hai ca ne asteapta X la prima statie" . In secunda urmatoare m am cam pierdut , dar am continuat sa joc teatru. Am coborat din masina i am multumit domnului, pe tipul respectiv nu l am mai vazut , parca se facuse invizibil, si am plecat spre casa cu o viteza de nu va imaginati.
De atunci mie frica sa circul noaptea pe strada , am ramas cu o fobie, dar am noroc ca nu prea circul singura si nici pe jos.
Ce pot sa zic barbati nesimtiti/vulgari sunt peste tot , trebuie doar sa sti sa i tratezi cu indiferenta cand este cazul.

minouse 26 iul 2010 12:05:44

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 262770)
O idee buna e sa-i faci poza cu celularul omului de grota, pe loc. Si dupa aia sa impanzesti stalpii din zona cu poza lui si cu titlul: "Molestator".

O idee grozava din punctul meu de vedere [*2*]

deadcountess 26 iul 2010 14:56:21

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 267727)

Saraca:( La 12-13 ani , tentative de viol... :| Ce asteptari sa mai ai de la unii barbati in ziua de azi. Nici nu vreau sa mi imaginez prin ce ai trecut atunci.

Am avut si eu cateva tentative de genul asta. acum vro 3 ani imi aduc aminte ca eram in ratb si mergeam spre casa , era seara , iar un tip se aproape spre mine , se descheie la geaca , imi arata ca are cutit , si imi face semn sa cobor la urmatoarea. Va da ti seama ca facusem pe mine toata. Norocul meu mare a fost ca un domn care probabil a vazut , a intrat in vorba cu mine si a spus " hai ca ne asteapta X la prima statie" . In secunda urmatoare m am cam pierdut , dar am continuat sa joc teatru. Am coborat din masina i am multumit domnului, pe tipul respectiv nu l am mai vazut , parca se facuse invizibil, si am plecat spre casa cu o viteza de nu va imaginati.
De atunci mie frica sa circul noaptea pe strada , am ramas cu o fobie, dar am noroc ca nu prea circul singura si nici pe jos.
Ce pot sa zic barbati nesimtiti/vulgari sunt peste tot , trebuie doar sa sti sa i tratezi cu indiferenta cand este cazul.

Dina fericire nu am ramas cu fobie, circul si noaptea daca e necesar. Multi posibili violatori nu duc tentativa mai departe daca te opui, dar din pacate multe victime paralizeaza de groaza si atunci ei isi pot face voia linistiti.

valentynavalentyna27 26 iul 2010 17:52:53

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Alina ce eveniment neplacut ai avut... ma bukur ca ai avut acel norok...

sunt barbati nesimtit/vulgari dar sunt si fete...:|
oricum barbati ne intrec si nu zik asta pt ca sunt io fata...
dar cred ca de putine ori auzi vreun caz cand un barbat este lovit de catre o femeie...
am observat in ultima perioada astfel de cazuri cand femeile sunt lovite ff grav si chiar ajung la spital...si nu ma refer ca am observat la stiri sau din auzite ci am vazut...:|

kore 26 iul 2010 18:16:29

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Citat:

Anterior postat de valentynavalentyna27 (Post 268250)
Alina ce eveniment neplacut ai avut... ma bukur ca ai avut acel norok...

sunt barbati nesimtit/vulgari dar sunt si fete...:|
oricum barbati ne intrec si nu zik asta pt ca sunt io fata...
dar cred ca de putine ori auzi vreun caz cand un barbat este lovit de catre o femeie...
am observat in ultima perioada astfel de cazuri cand femeile sunt lovite ff grav si chiar ajung la spital...si nu ma refer ca am observat la stiri sau din auzite ci am vazut...:|

eu astora le-as taia o mana...sau 2...dupa caz
si violatorilor le-as taia cucu....fara anestezie
moama iar m-am enervat...x-(

ali_lumi 26 iul 2010 18:34:48

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Citat:

Anterior postat de deadcountess (Post 268106)
Dina fericire nu am ramas cu fobie, circul si noaptea daca e necesar. Multi posibili violatori nu duc tentativa mai departe daca te opui, dar din pacate multe victime paralizeaza de groaza si atunci ei isi pot face voia linistiti.

E bine ca ai reusit sa te redresezi , eu si in ziua de azi daca merg noaptea pe strada singura si mai e si benza, am impresia ca ma urmareste cineva :(

Citat:

Anterior postat de valentynavalentyna27 (Post 268250)
Alina ce eveniment neplacut ai avut... ma bukur ca ai avut acel norok...

sunt barbati nesimtit/vulgari dar sunt si fete...:|
oricum barbati ne intrec si nu zik asta pt ca sunt io fata...
dar cred ca de putine ori auzi vreun caz cand un barbat este lovit de catre o femeie...
am observat in ultima perioada astfel de cazuri cand femeile sunt lovite ff grav si chiar ajung la spital...si nu ma refer ca am observat la stiri sau din auzite ci am vazut...:|

da, asta e ce sa i faci... Intradevar violenta a devenit un lucru normal pt multi mitocani in ziua de azi.

marasquin 29 iul 2010 16:09:11

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici, dar citesc cu interes articolele de pe forum!
Raspund aici pentru ca e un subiect pe care multi il evita si nu multi au curajul sa povesteasca...
Eu pot sa va spun ca din clasa a 4 a pana prin anul 1 de facultate am tot avut de tras cu astfel de "fenomene". Eu am fost mai "dezvoltata" de mica. Si indiferent cum ma imbracam, auzeam o gramada de mizerii. Am observat ca daca ma imbrac in negru ma lasa in pace (incepusem sa ascult mult rock - numai asa ma puteam descarca).
Din pacate in momente mai grave, incremenesc si nu mai reactionez....Dar am avut doar o tentativa de viol in scara blocului in Bucuresti din care am scapat pt ca am avut norocul sa aprinda lumina o femeie care iesea cu cainele la plimbare, in rest numai chestii verbale si fizice, dar nu chiar asa grave (daca se poate spune ). Despre astea nu am vb cu nimeni si in general evit sa port fusta.
La final, ca sa fac haz de necaz...am reusit sa scap de astfel de incidente dupa ce m-am ingrasat vreo 7 kg in 2 ani de stres din cauza facultatii.

ali_lumi 06 aug 2010 12:22:55

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Citat:

Anterior postat de marasquin (Post 271726)
Buna fetelor!
Sunt noua pe aici, dar citesc cu interes articolele de pe forum!
Raspund aici pentru ca e un subiect pe care multi il evita si nu multi au curajul sa povesteasca...
Eu pot sa va spun ca din clasa a 4 a pana prin anul 1 de facultate am tot avut de tras cu astfel de "fenomene". Eu am fost mai "dezvoltata" de mica. Si indiferent cum ma imbracam, auzeam o gramada de mizerii. Am observat ca daca ma imbrac in negru ma lasa in pace (incepusem sa ascult mult rock - numai asa ma puteam descarca).
Din pacate in momente mai grave, incremenesc si nu mai reactionez....Dar am avut doar o tentativa de viol in scara blocului in Bucuresti din care am scapat pt ca am avut norocul sa aprinda lumina o femeie care iesea cu cainele la plimbare, in rest numai chestii verbale si fizice, dar nu chiar asa grave (daca se poate spune ). Despre astea nu am vb cu nimeni si in general evit sa port fusta.
La final, ca sa fac haz de necaz...am reusit sa scap de astfel de incidente dupa ce m-am ingrasat vreo 7 kg in 2 ani de stres din cauza facultatii.

Sa sti ca majoritatea nesimtitlor , pe care eu una nu i suport sunt cei de pe strada care incep si fluiera sau tipa dupa tine pe strada , mi sa intamplat recent sa vin de la magazin scriam un sms, si un tip se opreste cu masina langa mine , am zis prima data ca, cauta vro strada de mergea asa incet, dar el cica" cand termini sms ul sa mi dai si mie nr tau de tel " x-( imi venea sa i dau cu sticla in cap , cat tupeu.

PinkFuneral 07 aug 2010 22:11:44

Re: Ati intalnit multi barbati nesimtiti?
 
Eu locuiesc de 4 ani in Italia si vreau sa spun ca singura data cand s`a luat cineva de mine aici a fost vorba de un roman, deci tot roman. In rest, ma plimb linistita cum vreau eu, aici e zona turistica din cauza marii care este la 5 minute de casa mea deci ca sa merg la plaja nu ma imbrac foarte mult(costum de baie si ceva subtire peste) si nu se ia nimeni, NIMENI de mine. Nu spun ca nu se uita unii, dar macar nu se baga in seama si nu comenteaza, si mai ales, nu incearca sa puna mana pe tine, sa te apuce, cum se intampla in Romania. Cand stateam in Romania nu era zi sa nu se ia cineva de mine, mi`era groaza sa ies pe strada singura, chiar am fost acum 2 ani si s`au repetat lucrurile astea si mi se parea atat de grav.. pentru ca ma obisnuisem sa nu`mi zica nimeni nimic..


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:36:24.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO