Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Femeia ideala - cum este ea?

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 06 iun 2009, 15:28:15
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Question Femeia ideala - cum este ea?

Cum ar trebui să fie femeia ideală? Nu cred că sunt singura care şi-a pus această întrebare.
Voi ce credeti? Ce calitati trebuie sa aiba femeia ideala? Cum este ea?


Citat:
Ce mai circula pe net:

Cred că cea mai ideală femeie este bineînţeles acea femeie, care îşi iubeşte mult bărbatul. În acest fel scapă de o groază de lucruri femeieşti de genul: mofturi, supărări sau înşelat cu un bărbat de care este îndrăgostită, iar cel cu care stă este doar pentru anumite lucruri care îi convin. Sunt de părere că bărbaţii înşelaţi sunt în primul rând cei care nu o satisfac pe femeie din punct de vedere sentimental (adică ea este lipsită de atenţia, gesturile tandre, micile cadouri sau mângâierile calde ale bărbatului) şi după care şi sexual (oricât ne-am ascunde după deget, dar orice femeie vrea să fie iubită în aşa fel încât să simtă că pluteşte şi este purtată pe cele mai înalte culmi de bărbatul ei) etc.


Femeia ideală este întotdeauna lângă tine; orice s-ar întâmpla ea este cu tine, te linişteşte, te susţine, te ajută, te înţelege, te acceptă aşa cum eşti, cu bunele şi cu relele tale, doar te iubeşte, nu cere imposibilul, ştie să fie dulce şi atentă, să fie aproape şi un bun prieten, un umăr sigur pe care să te poţi sprijini.

O femeie ideală trebuie să fie frumoasă în fiecare zi, la fel de frumoasă ca la început; multe dintre noi avem tendinţa să ne neglijăm după o perioadă de timp, “mă iubeşte şi aşa”, deseori este explicaţia. Părerea mea este că trebuie să fugim cât ne ţin picioarele de obişnuinţă şi rutină, de a cădea în prada neglijenţei şi indiferenţei, pentru că este vital ca o femeie să aibă grijă de ea, de tenul, corpul, părul ei, etc. Toate se află într-o armonie perfectă; dacă ne îngrăşăm apare celulita, vergeturile, formele corpului se măresc, nu ne stau frumos hainele, iar despre ceva mai elegant sau cochet nici nu poate fi vorba. Dacă nu ne protejăm tenul într-un mod corespunzător, nu avem grijă să îl hidratăm, să îl îngrijim la timp, ajungem la 30 de ani ridate şi cu tenul obosit. Şi nu este vorba doar de tot felul de creme, de marcă sau nu, ci şi de alimentaţia sănătoasă, exerciţiul fizic, atitudinea pozitivă, zâmbetul care nu trebuie să lipsească, relaxarea muşchilor feţii, prin evitarea stresului, încordării sau acumulării de lucruri care ne supără.

Următorul lucru pe care vreau să-l subliniez este chiar extrem de important; o femeie ideală niciodată nu vorbeşte “murdar”, nu foloseşte cuvinte urâte în discuţiile pe care le poartă, injurii sau jigniri la adresa celor din jur sau la adresa iubitului ei. Aici vreau să remarc un lucru, cred că trebuie să fim un pic mai atente şi la alegerea apelativelor cu care îi denumim pe iubiţii noştri.

Mi-am auzit nişte prietene folosind cuvinte cel puţin care mie mi s-au părut inadecvate: porcule, boule, etc., dar dacă bărbaţii lor le acceptă atunci nu e nici o problemă.

De asemenea, există situaţii în care doi iubiţi se ceartă, cu toate că e foarte greu să ne păstrăm calmul eu zic că e mai bine să facem compromisuri şi să ne retragem din acele discuţii aprinse decât să se ajungă la cuvinte pe care le vom regreta mai târziu. Nemulţumirile sau lucrurile care ne deranjează pot fi spuse şi într-o formă mai calmă, sunt sigură că vor fi mult mai ascultate decât în alt caz, pentru că bărbaţilor nu le place să li se impună lucruri.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 24 sep 2009, 13:33:03
Daphne's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Al. sanatoasa + sport
Date: 163cm, 53.8kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Femeia ideala - cum este ea?

Ideal exista in filozofie! Aici in viata reala nu!
Important dupa mine este sa ne acceptam asa cum suntem, nu toate putem sa fim 90-60-90 , sa avem o innaltime de 1.80 , sa avem buze carnoase , ochii verzi sau mai stiu eu ce... De asemenea ar trebui sa ne propunem un obiectiv atat pe plan fizic, intelectual, profesional la care mereu sa incercam sa ajungem! Apoi sa ne propunem altele ...
Daphne, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 26 sep 2009, 17:36:56
Creizilup's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Fara excese!
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 943
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Smile Re: Femeia ideala - cum este ea?

Cred ca noi toate incercam sa fim ideale...in conceptia de ideal a fiecareia desigur Pentru mine, acum eu sunt ideala pentru ca ma straduiesc sa fiu ideala
Creizilup, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Creizilup, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2220 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 27 sep 2009, 13:13:39
Ampera's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 167cm, 63.5kg
Mesaje: 136
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Femeia ideala - cum este ea?

Utopia si femeia. Se ia una bucata femeie, i se pune un set de picioare luuungi (min. 1m), se adauga o talie ingusta, bust de la proeminent in sus si o pereche de dinti impecabili. I se pune in dotare o masina grozava, iesiri demne de revista can-can, viata red-carpet-urilor, niste cunostinte generale demne de-o conversatie la masa lui Einstein, o coafura mereu impecabila si-un zambet bun de reclama la o pasta de dinti. Fac ce fac si revin la dantura. De ce? De curand imi spunea un pusti ca barbatul perfect este cel din reclama Gillete, iar femeia este aceea din reclama de la pasta de dinti. Oamenii perfecti sunt mereu barbieriti si zambesc. Sarmanul copil habar n-are ca a lui cucoana din reclama e ciufulita dimineata, ca i se intinde rimelul pana in dreptul urechilor si ca masculului feroce ii miroase gura uneori. Pentru el si pt multi altii inseamna perfectiunea. Si totusi jos palaria in fata ta, celui/celei care reusesti sa imbini un job cu cresterea copiilor, tie - care stii sa te targuiesti in piata cu taranii, tie - care pui pe masa o mancare cum numai tu stii, celui/celei care are timp si de familie, tie celui/celei ce se epileaza si spala pe dinti.
...cu bine, ma duc sa ma transform intr-o femeie ideala
Ampera, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2131 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1614 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 840 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Ampera; 27 sep 2009 at 13:18:37.
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 28 sep 2009, 09:20:27
Daphne's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Al. sanatoasa + sport
Date: 163cm, 53.8kg
Mesaje: 228
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 3 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Femeia ideala - cum este ea?

Inseamna ca trebuie mereu sa ne pastram o parte necunoscuta masculilor..( ce zici Ampera?)
Daphne, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1542 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1026 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 28 sep 2009, 09:24:18
Ampera's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 27 sep 2009
Locaţie: Oslo, Norvegia
Vârsta: 41
Dieta: Personalizata
Date: 167cm, 63.5kg
Mesaje: 136
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Femeia ideala - cum este ea?

Cred ca putin mister nu strica. Arata-mi un barbat caruia nu-i place sa fie surprins din cand in cand.
Ampera, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2131 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1614 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 840 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 10 mar 2010, 23:48:39
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Femeia ideala - cum este ea?

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
Voi ce credeti? Ce calitati trebuie sa aiba femeia ideala? Cum este ea?
Ideala pentru cine? Asta e intrebarea... Fiecare cu idealul lui.

On: Cred ca trebuie sa fie ea insasi, sa fie fericita si implinita din motivele proprii si personale (si nu din cauza partenerului, a familiei, a serviciului, a copilulul, a gustului sarmalelor, numarului cm. din talie etc.). Motivatii din interior si nu care depind de ce e in exterior.
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 01:13:53
OitaVesela's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: 1600 kcal + sport
Date: 160cm, 45kg
Mesaje: 3.092
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Femeia ideala - cum este ea?

Cand incetezi sa iti doresti perfectiunea, ai putea la fel de bine sa incetezi sa existi.
O intrebare am pentru tine, Slabuta. Primul citat apartine unei femei sau unui barbat?
Si nu pot sa nu observ greseala - "cea mai ideala" - ideal nu are grad de comparatie. Scuzati paranteza, dar am un fix cu greselile de genul acesta si sunt adepta vorbirii corecte a limbii noastre. Desi prin sens nu ar fi tocmai o greseala. Notiunea de "ideal" este relativa si tine de interpretarea fiecaruia. Unii au standarde mai joase, altii mai inalte.
Revenind la Oitele noastre... de ce o femeie trebuie definita de barbatul de langa ea? Cum o vede el, cum se poarta cu el, in relatie etc. ? Nu barbatii ne fac femei. Cum nu numai sexul nu ne face femei ( si ma refer si la actul sexual si la genul nostru). De aceea o sa consider femeia ideala asa cum ar trebui sa fie pentru ea insasi, nu pentru altii.
Lev Tolstoi spunea : "Idealul este o stea calauzitoare". Asadar, logic ar fi sa ne impunem un tel, sa facem tot ce ne sta in puteri sa il ajungem. Dar dupa aceea? Daca suntem norocosi realizam ca drumul in sine a fost mult mai important decat destinatia. In plus, sa nu ne oprim dupa ce ajungem acolo. Ne setam teluri din ce in ce mai inalte, dorindu-ne perfectiunea. Cu fiecare pas ne apropiem de ea, dar ne indepartam cu doi. Sintagma "stea calauzitoare" se refera probabil si la faptul ca toata treaba asta tine de o sfera ce transcende lumea in care traim, un loc pur, cerurile in conceptia religioasa. Umanitatea, traind cu nesiguranta existentei acestui plan mai inalt de care se vorbeste in lumea religioasa si spirituala, traieste in acelasi timp cu nesiguranta ajungerii vreodata la acest ideal.
Ne ingradim pe zi ce trece cu noi definitii ale perfectiunii si idealului - definitii stabilite de mintea colectiva a umanitatii. Dar cine spune ca daca o idee este adoptata de multi inseamna automat ca este o idee buna? Mintile luminate au fost intotdeauna in minoritate. Periodic se nasc oameni pe al caror cer rasare o stea calauzitoare mai stralucitoare decat a altora. Si nu este mai stralucitoare pentru ca este mai aproape, ci pentru ca este mai puternica. Particularizand aceasta numai la femei - pentru ca despre ele este vorba - inseamna ca cele puternice sunt mai rare. O femeie ideala stie toate aceste lucruri dar nu le baga in seama, le trateaza ca pe un fapt dat de cand lumea si isi urmeaza drumul catre acea stea care o ghideaza catre ceva mai bun. Ca este intuitia, ca este dorinta, curiozitatea, ambitia de a privi mai departe si de a urca mai sus sau o combinatie a acestora toate... cine poate sti cu adevarat? Femeia ideala stie sa pastreze o parte a ei ascunsa de privirile celorlalti si sa dezvaluie numai putin si numai atunci cand trebuie. Misterul a fascinat dintotdeauna iar ea stie asta mai bine decat oricine. Femeia ideala nu se cramponeaza de standardele frumusetii specifice epocii in care traieste, dar in sinea ei face totul sa se incadreze si chiar sa le depaseasca. Isi ingrijeste trupul pentru ca este important ca acesta sa fie o imagine cat mai fidela a sufletului ei. Isi iubeste si accepta semenii pentru ca stie ca armonia te poate duce mai departe decat discordia. Un prieten nu este decat un dusman nedeclarat. Este gratioasa, senzuala, respecta bunele maniere si protocoalele impuse de anumite situatii chiar daca nu este de acord cu ele. Si totusi daca alege sa ia o pozitie contra a ceva ce nu ii convine o face in modul cel mai rasunator posibil. Pentru ca stie sa se faca auzita si nazuieste sa se faca si ascultata. O femeie ideala iubeste stiintele si artele ramanand sceptica. Nu este frigida dar nici obscena cand situatia nu o permite. Stie sa fie vulgara, stie sa fie o doamna si stie cand sa aleaga intre ele. Nu se lasa condusa de barbati, dar le lasa lor aceasta impresie.
O femeie ideala este suma tuturor acestor lucruri si mult mai mult.

Ideal prin definitie inseamna ceva care atinge perfectiunea;ori perfectiunea nu poate fi atinsa si de aceea toti simtim nevoia sa o facem. Inca de la inceputurile civilizatiei, omul si-a dorit sa fie mai mult decat ceea ce poate fi. Nici Universul, nici ratiunea si nici vointa umana nu au o limita superioara. Unii ar spune ca perfectiunea este intruchiparea divinitatii. O fi vreun zeu din vremuri demult apuse care chiar a fost perfect? In negura vremurilor toate se pierd pentru a fi redescoperite, pentru a ne bucura din nou si din nou de capacitatile noastre. Dar totusi... perfectiunea este inimaginabila.
Nu ne ramane decat sa visam, sa dorim, sa calatorim. Lumea este mult mai mare decat vrem sa credem.
Femeia ideala oare exista?
OitaVesela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1807 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1290 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 03:51:12
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Femeia ideala - cum este ea?

Citat:
Anterior postat de OitaVesela Vezi mesajul
Cand incetezi sa iti doresti perfectiunea, ai putea la fel de bine sa incetezi sa existi.
Scuzati paranteza, dar am un fix cu greselile de genul acesta si sunt adepta vorbirii corecte a limbii noastre. ...Dar totusi... perfectiunea este inimaginabila.
Profit de ocazia asta ca sa-ti semnalez o mica eroare fiindca vad ca apreciezi vorbirea corecta, sper ca nu te superi.

Expresia "dar totusi" e pleonasm. Ori zici "si totusi", ori numai "totusi" ori "dar" insa niciodata combinatia "dar totusi".

Succese!
Răspuns cu citat
Acest membru apreciaza mesajul lui Sand:
madalinafrincu (06 mar 2014)
  #10 (permalink)  
Vechi 11 mar 2010, 04:05:26
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Femeia ideala - cum este ea?

Citat:
Anterior postat de OitaVesela Vezi mesajul
O intrebare am pentru tine, Slabuta. Primul citat apartine unei femei sau unui barbat?
Absolut toate apartin unei femei
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
femeia perfecta, femeie ideala, gelozie

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Care este inghetata ta preferata? Slabuta Discutii off-topic 24 15 dec 2012 23:51:32
Slabitul exagerat... nu este neaparat frumos vraji Pregatirea pentru slabire 107 13 iul 2011 23:33:31
Mierea de albine.... este buna intr-o dieta? Roxana Calorii, lipide, proteine, glucide, vitamine si minerale in dulciuri si zaharoase 14 30 mar 2011 10:02:07
Regimul Dukan - 4 etape pentru o silueta ideala Slabuta Dieta Dukan 3166 16 feb 2011 00:42:25
Orice sfat este bine venit !!! Roxana Arhiva subiecte - Am intre 70 kg si 80 kg 88 04 mai 2010 13:02:08

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole