Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Casnicia mea se destrama...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #11 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 09:45:02
blondi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: La birou, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 53.50kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

am incercat sa nu mai fac curatenie, sa nu mai fac mancare, dar momentan locuim si cu mama mea, si chiar daca nu fac eu face ea, numai curatenia de sf de saptamana mi-o lasa mie.
dar chiar si asa sotul meu era nemultumit si imi reprosa faptul ca nu ma ocup de casa, ca ce fel de femeie sunt, ca o femeie trebuie sa fie ordonata.
cateodata vin de la munca si incepe el : goleste-mi scumiera, fa-mi un ness, adu-mi aia, fa-mi aia, etc.
am adus vorba de divort de mai multe ori, o data chiar am ajuns in punctul in care ne hotarasem ca a doua zi sa mergem sa depunem actele. si el mi-a zis ca s-a saturat, ca ii pare rau ca s-a insurat, ca s-a insurat prea devreme, ca daca divortam nu se mai insoara inca cel putin 7-8 ani de acum incolo.
dupa aia si-a inchis calculatorul si s-a culcat suparat. a doua zi ne-am comportat de ca si cum nimic nu s-a intamplat, au trecut vreo 2 zile in care a intrat mai putin pe net, dar dupa aia a luat-o de la capat.
in momentul in care il ignor si nu il cicalesc este foarte fericit, zambaret. totul pana la a-i cere ceva : nu trebuie sa ii cer sa iesim sa ne plimbam, nu trebuie sa ii cer sa ma ajute cu ceva, sex trebuie sa facem numai cand era el chef si timp liber, nu trebuie sa vorbesc prea mult, nu trebuie sa il cicalesc si nu trebuie sa il bat la cap sa-si gaseasca loc de munca. in rest e ok..daca a mai ramas ceva in rest.
cand ii zic de munca imi spune sa plecam in orasul lui, ceea ce am zis ca nu vreau
blondi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1452 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 935 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 678 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #12 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 10:15:02
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

Buna Blondi! Imi pare rau sa aud prin ce treci. Desi nu am fost casatorita stiu cum e sa te faca sa suferi omul pe care il iubesti si cat de greu e sa renunti. Dar trebuie sa pui punct! Trebuie s-o faci pt tine! Fa-i bagajele si trimite-l la el acasa. Zi-i ca ii dai un timp de gandire si ca daca nu se schimba divortati. Da-i un termen de gandire limitat, ca sa nu o poata lungi.

Te inteleg ca este greu si ca suferi. Dar nici langa el nu iti e mai bine. Esti tanara si sunt ft multi barbati buni pe lumea aceasta. Curaj, fa ce e bine pt tine chiar daca te doare rau de tot. Nu vrei sa traiesti toata viata asa, de fapt nu vrei sa mai traiesti nici macar o zi in situatia aceasta din moment ce te-ai destainuit.
Răspuns cu citat
  #13 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 10:23:29
kore's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 mar 2010
Locaţie: Odense, Danemarca
Vârsta: 35
Date: 170cm, 71.3kg
Mesaje: 489
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

blondi...fugiiiiiiii si nu te uita in urma
din cate am citit el nu face nimic...parca ar fi un adolescent care a descoperit jocurile pe calculator si netul...mie nu mi-se pare normal ca un BARBAT de varsta asta (tu ai 27 deci presupun ca si el are la fel) sa nu munceasca, sa stea toata ziua acasa fara sa miste un deget si pe deasupra sa iti reproseze ca din cauza ta a renuntat la minunata viata pe care o avea.
La inceput ma gandeam sa iti zic sa mai discuti cu el pt ultima oara...dar vad ca nu ai cu cine...pur si simplu trebuie sa il lasi pt ca nu vad nici o cale de scapare...
am putea vorbi despre impacare atunci cand omul de langa noi s-a schimbat pe parcurs sau cand v-ati schimbat impreuna cu timpul dar din cate am inteles el asa a fost crescut si educat, deci nu vad cum ar putea sa se schimbe peste noapte
maicasa l-a invatat foarte prost si e vina ei nicidecum vina ta ca voi va intelegeti atat de prost...tu esti tanara si inteligenta si nu trebuie sa iti pierzi cei mai frumosi ani dupa fundul lui de "copil batran"
gandeste-te si raspunde-ti la unele intrebari...crezi ca el se poate schimba?
mai suporti situatia asta?
crezi ca asta e ceea ce meriti?
crezi ca un asa barbat e ceea ce iti doresti?
si o sa iti dai seama singura ca nu te merita
__________________
Jurnalul meu: Vreau si pot !
kore, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1983 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1466 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #14 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 11:38:48
moni boni's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 29 nov 2009
Locaţie: Bistrita, Romania
Vârsta: 40
Dieta: daneza
Date: 168cm, 84.8kg
Mesaje: 1.517
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

Citat:
Anterior postat de blondi Vezi mesajul
am incercat sa nu mai fac curatenie, sa nu mai fac mancare, dar momentan locuim si cu mama mea, si chiar daca nu fac eu face ea, numai curatenia de sf de saptamana mi-o lasa mie.
dar chiar si asa sotul meu era nemultumit si imi reprosa faptul ca nu ma ocup de casa, ca ce fel de femeie sunt, ca o femeie trebuie sa fie ordonata.
cateodata vin de la munca si incepe el : goleste-mi scumiera, fa-mi un ness, adu-mi aia, fa-mi aia, etc.
am adus vorba de divort de mai multe ori, o data chiar am ajuns in punctul in care ne hotarasem ca a doua zi sa mergem sa depunem actele. si el mi-a zis ca s-a saturat, ca ii pare rau ca s-a insurat, ca s-a insurat prea devreme, ca daca divortam nu se mai insoara inca cel putin 7-8 ani de acum incolo.
dupa aia si-a inchis calculatorul si s-a culcat suparat. a doua zi ne-am comportat de ca si cum nimic nu s-a intamplat, au trecut vreo 2 zile in care a intrat mai putin pe net, dar dupa aia a luat-o de la capat.
in momentul in care il ignor si nu il cicalesc este foarte fericit, zambaret. totul pana la a-i cere ceva : nu trebuie sa ii cer sa iesim sa ne plimbam, nu trebuie sa ii cer sa ma ajute cu ceva, sex trebuie sa facem numai cand era el chef si timp liber, nu trebuie sa vorbesc prea mult, nu trebuie sa il cicalesc si nu trebuie sa il bat la cap sa-si gaseasca loc de munca. in rest e ok..daca a mai ramas ceva in rest.
cand ii zic de munca imi spune sa plecam in orasul lui, ceea ce am zis ca nu vreau
Ce mama naibii mai faci in relatia asta?
stiu cum e individ, am si eu un amic perfect la fel.
draga mea, ai 27 de ani!!!!!!!ai toata viata inainte!
atata l-as bate asa REAL...sa vad act e de macho...ca oricine se poate bate pe net!
nici macar nu se gandeste la tine, atunci tu de ce sa te gandesti la el!?
scuza-mi franchetea: dar e un lenes si un bun de nimic, ba pardon..e bun de aruncat la cos...nereciclabil!
eu si sotul meu lucram amandoi: dar curatenia o facem impreuna, iar treburi pe langa casa de barbat, doar el.de multe ori ma menajeaza si ma pune la odihna , mancarea la pat etc.
iar sexul...FOARTE IMPORTANT!....
imi pare tare tare tare tare rau ptr tine!
nici nu te asteptai la asa ceva is convinsa!
nush ce ar trebui sa faci, is convinsa ca il iubesti, dar pana unde merge iubirea ptr el ? nu uita sa te iubesti si pe tine, nu meriti sa fii menajera nimanui, parca ne intoarcem in preistoric!
daca nu te respecti tu pe tine, nu te astepta de la cel de langa tine sa te respecte!
moni boni, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2493 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1976 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1460 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #15 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 11:59:32
blondi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: La birou, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Hipocalorica
Date: 166cm, 53.50kg
Mesaje: 59
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

nu cred ca se va schimba pentru ca ar fi facut-o de 1000 de ori pana acum.si credeti-ma ca in afara de mine, nimeni nu ii zice ca intr-adevar are o problema. doar cei cativa prieteni, cu care a rupt de mult legatura si pe care oricum nu ii baga in seama.
i-am spus de atatea ori fratelui lui, sa nu il mai sune noaptea la ora 2 sa il cheme cae razboi, pentr ca eu muncesc si ma trezeste si pe mine din somn soneria telefonului, sound-ul jocului si muzica pe care o asculta, dar nu ma baga nimeni in seama.
sunt convinsa si ca nu da un scuipat pe mine, am ajuns la capatul puterilor
cand m-am casatorit imi facusem atatea sperante...
blondi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1452 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 935 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 678 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #16 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 12:02:33
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

Si de ce nu il dai afara si divortezi de el? Ce mai astepti, sa ai o cadere nervoasa?
Răspuns cu citat
  #17 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 12:57:51
cristiniq's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 44
Dieta: South Beach
Date: 167cm, 49kg
Mesaje: 366
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

Citat:
Anterior postat de blondi Vezi mesajul
daca ar fi vrut sa gaseasca isi gasea.
el vrea un loc de munca lejer, in care sa aiba calculator si conexiune la internet pentru a se putea juca si la locul de munca.el nu are nici macar facultate, dar are pretentii foarte mari. cand am insistat sa faca o facultate la idd macar dar nu vrea.
eu desi sunt abolventa a facultatii de drept, sunt nevoita sa lucrez in momentul de fata ca secretara pentru ca nu mi-am gasit alt loc de munca.
noi suntem din orase diferite, el in orasul natal avea sala de net.intre timp eu, ca sa il rup de internet, am insistat sa ne mutam in orasul in care stau eu. oricum orasul meu este mult mai mare si exista mult mai multe sanse de afirmare decat oraselul lui de provincie.
el a acceptat, dar acum nu isi gaseste loc de munca pe motiv ca el avea si ca eu l-am facut sa renunte la locul lui de munca, si acum trebuie sa intretin eu casa pentru ca din vina mea si-a pierdut el locul de munca.
am incercat de nenumarate ori sa vorbesc cu el dar nici macar nu ma asculta, nici macar nu ridica ochii din calculator.
a venit soacra mea in vizita la noi, si a vazut si ea, dar nu i-a zis absolut nimic, tot pe mine ma considera vinovata pentru ca sunt cicalitoare, ca ii fac lui capul calendar si imi zice sa il las in pace ca isi revine el, dar au trecut deja 3 ani, cat sa mai suport?
soacra-mea imi spune sa fac un copil, poate asa va intelege si el ca e un barbat casatorit si isi va asuma responsabilitatile, dar eu nu vreau sa ma risc asa si nu vreau nici sa ma folosesc de copil ca sa il aduc pe el pe calea cea buna. el ar trebui sa isi dea singur seamaunde greseste si sa faca ceva in sensul asta.
ma simt atat de obosita..

Buna Blondi, nu stiu daca sunt eu in masura sa ma bag in discutie...inteleg ce traiesti si stiu cat de greu iti este sufletul.Cu un copilas in casa, multiplica cu 100 si vei vedea cam cum iti va fi atunci. Eu sunt adepta familiei cu copii, sunt impotriva avorturilor, ma consider o familista, gandeste-te, insa la cat de greu iti va fi sa te descurci cu tot ce ai acum pe cap si cu un copilas care va avea de suferit. Din pacate, barbatii se considera centrul universului si intotdeauna se vor pune inaintea tuturor, chiar a propriilor copii.
Nu vreau sa ofer sfaturi, iti pot spune, insa ce as face eu: mai ales daca as avea unde sa plec, unde sa stau, nu as mai sta o clipa.
Offfff, cat de greu imi este si mie acum amintindu-mi franturi din ce ai scris.
Multa putere iti doresc, respecta-te, tu esti cea mai importanta fiinta pentru tine, concentreaza-te asupra ta si atat. Cauta motive sa zambesti in fiecare zi, chiar daca iti este incredibil de greu, lasa-l sa te vada zambind, binedispusa, nu-i arata ca te doare, nu lasa sa vada ca suferi, nu mai apela la el ptr nimic, considera ca traiesti singura, in definitiv asta pare sa vrea.
Repet, nu vreau sa sune a sfaturi, asta as face eu...
Te pupic de un miliard de ori si abia astept vesti, sper sa fie bune!

XOXO
Răspuns cu citat
  #18 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 13:36:11
sashy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2010
Locaţie: cartier Moldova, Romania
Dieta: rina
Date: 162cm, 73.8kg
Mesaje: 326
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

Draga mea, am citit rand cu rand povestea ta dar indignarea mea a culminat la episodul in care ti-ai auzit soacra incurajandu-l sa divorteze.
Crede-ma la tine nu este iubire ce simti, ci obisnuinta si speranta doar.
In locul tau in acele momente o scoteam pur si simplu pe usa afara. Ii spuneam "Iesi!". Fara nici un alt cuvant ii spuneam soacrei ca acum e momentul sa se imbrace si sa plece.
Desigur continuarea ar fi fost sa sara cu gura pe tine, dar nu aveam sa scot nici un cuvant sa declansez sau sa continui mahalaua. Daca sotul tau avea sa ii tine partea mamei , il scoteam si pe el. Crede-ma ca daca faci un gest de asta extrem, nu mai raspunzi la telefoane , la nici cel mai mic gest al lui de a te cauta, vreme de cel mult o saptamana ii va fi suficient sa rumege si sa analizeze unde a gresit. Daca analiza lui nu iese corecta, atunci ai procedat si mai corect tinandu-l la distanta.
Afacerea cu internetul (o sala doar) nu e de viitor si in axim 2 luni se va duce la vale daca nu s-a si dus deja. Si atunci probabil se va gandi si mai mult la cat a gresit.
NU este o solutie sa ii faci un copil, pentru ca atunci vei avea o raspundere si mai mare.
Cazul lui este ipic psihologic. lui nu ii place lumea in care traieste si si-a gasit o lume virtuala. Nu iti va place ce vei auzi , dar cam tot la fel sta treaba: neplacandu-i lumea in care traieste nu ii placi inclusiv tu.Ceea ce simte el pentru tine este doar obisnuinta, te-a cucerit si acum sta linistit la umbra ca te are.
Discuta cu un psiholog dar nici in asta nu iti garantez o reusita. Il va percepe ca pe un adversar care vrea sa il desparta de lumea lui.
Din pacate eu nu as mai face menaj, nu as mai aduce bani in casa. As incepe sa imi cumpar toalete (le meriti, tu ai muncit, nu?)...sa investesc in amenajarea locuintei (va ramane a ta, nu?) sa ii spui ca nu iti este foame ca ai mancat la servici. iar daca reproseaza ca nu i-ai adus nimic atunci sa ii spui ca nu ti-au mai ajuns banii si pt asta si ca e cazul sa se gandeasca cum ar fi sa se intretina singur...
De curiozitate: probabil ca ii cumperi si tigari nu? La calculator se fumeaza mult. Renunta sa ii mai cumperi tigari. La un moment dat poti sa il ignori total. Sa ii spui: "nu esti decat un consumator de curent, nu o prezenta n casa sau un barbat pentru mine".
Fardeaza-te , ocupa-te de tine. Poate are prea multa incredere in tine si ar trebui sa ii mai dai si de gandit ca "sunt altii mai buni decat el". Si in mod sigur sunt. Daca sexul este de foarte proasta calitate nu eita sa i-o spui , si nu te preface ca e mai bine. Pedepseste-l cu argumente reale. Poate asta il va scutura si mai mult.
Iti voi urmari postarile in continuare.
Citind alta postare a ta acum, observ ca el in fapt chiar si-ar dori divortul dar probabil nu este atat de curajos incat sa decida chiar el asta. Are si de ce. Cine crezi ca il va mai suporta la fel? Eventual mamitica lui, deci sa fie sanatosi.
Sexul...e umilitor ca ai ajuns sa ceri tu sa faci sex cu propriul sot... Am sa rog celelalte colege de forum sa inchida putin ochii la ce scriu acum, sau daca am dreptate sa ma sustina: Uita-te in jurul tau! Cati barbatii vezi admirandu-te? Cati barbati ti se pare ca te-au perceput mai mult decat pe o umbra, pentru cati barbati esti prezenta? Unul dintre acestia, daca nu cumva toti, te admira si te apreciaza pentru calitati reale, nu pentru faptul ca le golesti scrumiera. Si daca unul din acei barbati din jurul tau constati ca te apreciaza magulitor, daca se deosebeste REAL de toti ceilalti cu mult, nu uita sa iti amintesti ca el ar putea fi intradevar un om care sa te faca fericita. O zi, o noapte, o viata, nici nu mai conteaza, devreme ce tu nu stii nici macar ce e o clipa de fericire. Nu ai invatat atatia ani carte ca sa ajungi sa golesti scrumiere.
Ca am ajuns si la facultate.... Firesc ar fi ca sa neglijezi timpul petrecut pt menaj , sa incerci sa faci introducerea in domeniul pt care te-ai pregatit, sa faci o practica pe langa un barou...sa devii o buna avocata. Si nu uita...un avocat este foarte hotarat , deci va trebui sa te schimbi si tu
vorbeste cu mama ta despre aceste toate intentii, si nu iti face reprosuri ca va cade in sarcina mamei tale ceea ce nu faci tu acasa. Ba chiar o poti ruga sa nu intervina cu nimic, spunandu-i si de ce. Sa nu iti preia sarcinile. Ori totul de buna calitate ori nimic. Gandeste-te ca ai parcurs din casnicia ta doar poleiala....cum vor fi restul anilor? Ingrozitor.
Telefonul cine i-l plateste? Abonament? cartela? cine ii incarca creditul? tot tu probabil. E si firesc atuni ca in conditia in care el nu misca nimic sa aduca un ban, iar tu nu uiti sa ii oferi nimic pt confortul lui , el inca mai are un numar de telefon nesuspendat pe care fratele lui sa il cheme la..."razboi"
Deci tu esti singura vinovata pentru ceea ce suporti. Tot ce suporti tu este consecinta actelor tale de marinimie pentru o persoana care nu te merita si nu le merita.
Te voi urmari in continuare , poate aflu de schimbari in bine pentru viata ta
Răspuns cu citat
  #19 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 14:59:22
alinutza656's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2009
Locaţie: galati, Romania
Vârsta: 37
Dieta: 1000-1200 kcal
Date: 160cm, 65kg
Mesaje: 465
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 14 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

Buna.Blondi ai suportat destul,esti o fata tanara si veo gasi un barbat care sa te pretuaisca.E un sfat radical dar pune punct.Pai daca acum la tinerete e asa ce te vei face cu el peste 10 ani? Dar tu mai ai putere sa o duci tot asa 10 ani de zile?
Oricat ai iubi un barbat nu il lasa sa te calce in picioare.Suntem destul de dure si directe dar din cate ai povestit nu merita nimic din tot ce faci pentru el,pentru bunastarea voastra.
Multa sanatate
__________________
Jurnalul meu:
http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...6-2572-13.html

Descoperirea unui nou fel de mancare provoaca unui om mai multa fericire decat descoperirea unei noi stele.
alinutza656, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1797 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1280 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 506 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #20 (permalink)  
Vechi 19 iul 2010, 16:19:38
ali_lumi's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 19 oct 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Stil De Viata Sanatos + Sport
Date: 161cm, 50kg
Mesaje: 7.308
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 15 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Casnicia mea se destrama...

Blondi imi pare tare rau de situatia ta, cum a zis si slabuta , mie greu sa cred ca exista si cazuri dastea, dar uite ca exista .
trebuie sa faci o schimbare , trebuie sa-l pui la respect, la punct, altfel te distrugi, mai ales ca esti destul de tanara .
ali_lumi, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1826 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1309 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1568 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
casnicie, copil, divort, femei, mama, munca


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Joggingul,dragostea mea mishutza Sport 65 18 aug 2013 17:42:04
Colega mea mishutza Motivatie 9 19 iul 2010 12:59:48
Prietena mea nu asculta sfaturile nimaniu :( Ea se infometeaza oana30 Am nevoie de ajutor! 6 02 mai 2010 09:47:29
Cum sa o conving pe colega mea sa nu se infometeze? Eln Am nevoie de ajutor! 37 15 feb 2010 02:32:30
Povestea mea... amelie "Am slabit..." - Povesti de succes 15 28 nov 2009 14:29:30

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole