Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 24 mar 2011, 23:56:12
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Buna seara,
Am deschis acest subiect pentru ca vreau sa aflu de la voi cum pastrati "flacara aprinsa" in casnicie dupa venirea unui copil pe lume.
M-am casatorit din dragoste acum 4 ani; in decembrie 2010 am decis de comun acord sa facem un copil care are acum 6 luni. Inca de cand am ramas insarcinata relatia cu sotul meu s-a schimbat foarte mult; am simtit ca se rupe ceva intre noi! El este acelasi om tandru, respectuos si iubitor ca inainte insa eu simt ca il indepartez foarte mult de mine.
Uneori nu-mi pot explica nici eu gesturile pe care le fac! Imi dau seama ca il cert din orice, nu-mi place nimic din ceea ce face, am impresia ca e tot timpul plecat..eu il trimit eu il cert ca nu-i acasa...ii fac observatie din nimic..ba ca nu se joaca cu copilul, ba ca se joaca prea mult. In seara asta mi-am dat seama ca am o problema si ca m-am transformat intr-o terorista pt el! Nu-mi doresc nici sa fac dragoste cu el nimic..m-am transformat intr-o stana de piatra..si nu-mi explic de ce. In seara asta amandoi am ajuns la concluzia ca ne-am transformat in colegi de apartament. Ciudat pt ca noi am avut o poveste de dragoste extrem de frumoasa, el este barbatul pe care l-am visat mereu!
Initial am zis ca e depresia postnatala si am tot asteptat sa treaca...mie mi-au trecut starile depresive de dupa nastere 100%...dar nu reusesc deloc sa-mi schimb atitudinea fata de el. Ma intrebam in seara asta daca il mai iubesc pe omul asta sau nu....
Cum a decurs relatia voatra cu sotul dupa venirea pe lume a unui bebelus?
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 00:19:25
Monica17's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 11 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 160cm, 64kg
Mesaje: 3.193
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Am citit povestea ta si sper sa nu te superi daca o sa imi spun si eu parerea. Nu sunt maritata si e clar ca nu am nici copii,decat un frate care e ca si baiatul meu pentru mine.
Poate ca e de inteles ca dupa venirea pe lume a unui copil, in special mama e mai grijulie cu raza ei de soare decat cu sotul, iar grija asta ca sa fie totul bine o epuizeaza. Poate ca asa e si la tine. Dar pe langa bebe, care trebuie sa fie o bucurie in familia voastra si care trebuie sa va uneasca si mai mult, ar trebui sa iti faci timp si pentru tine si implicit pentru sotul tau. Sunteti tineri si relatiile intime nu trebuie sa dispara inca de pe acum, iar el ca barbat are nevoie de o sotie tandra si iubitoare, nu de o pisaloaga. Chiar tu ai spus ca il certi fara motiv si parca nu te mai atrage. Incearca sa pui cap la cap lucrurile si sa iti dai seama ce s-a schimbat in relatia vostra de nu mai poti fii la fel ca inainte.
Poate ca e doar o perioada si ar fii pacat sa se destrame o legatura ce s-a format din iubire!
Ai grija de tine si de bebe si incearca sa rezolvi lucrurile cu sotul.
Si vreau sa iti mai spun inca ceva... Un tata mai bun pentru copilul tau nu vei gasi. Eu am crescut fara tata si pe la 6 ani mama s-a gandit sa-si refaca viata si vreau sa iti spun ca eu nu l-am vazut niciodata ca pe un tata.. Si sa stii ca e tare greu pentru un copil sa creasca asa.
Sa nu crezi ca eu iti spun acum sa te sacrifici si sa ramai langa un om cu care nu te mai intelegi doar pentru copil, dar iti spun doar sa incerci sa readuci starea de bine in familia ta pentru ca asa o sa va fie bine voua si numai voua!
Inca odata imi cer scuze si sper sa nu te superi ca mi-am spus parerea.
Te pup si multa fericire iti doresc!
__________________
Jurnal Monica17

"Gesturile marunte, neimportante sunt acelea care fac viata suportabila.
Un zambet, o atingere, un cuvant, putina atentie, o privire ingrijorata.."
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 09:52:40
deadcountess's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

In unele cazuri se intampla ca femeia sa ramana cu o depresie in urma nasterii, care poate dura luni chiar ani. Poate ca nu este cazul tau, dar probabil ca nu ar fi o idee proasta sa incerci sa vorbesti cu un psiholog.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 25 mar 2011, 18:21:14
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Citat:
Anterior postat de alinamar Vezi mesajul
El este acelasi om tandru, respectuos si iubitor ca inainte insa eu simt ca il indepartez foarte mult de mine.
Uneori nu-mi pot explica nici eu gesturile pe care le fac! ...m-am transformat intr-o stana de piatra..si nu-mi explic de ce....el este barbatul pe care l-am visat mereu!
Buna,

In mod normal ar trebui sa va duceti la psihoterapeut amandoi de mana si sa faceti cateva sedinte impreuna - in doi, adica 3 cu terapeutul. Poate sa va salveze casnicia mai mult ca sigur.

Psihoterapeutul se concentreaza la inceput in fiecare sedinta sa va faca sa vorbiti despre relatia voastra de la inceput, cum v-ati cunoscut, ce ti-a placut tie la el, ce i-a placut lui la tine etc. Un psihoterapeut bun se concentreaza pe chestiile pozitive in primele sedinte ca sa va faca sa va readuceti aminte de flacara iubirii ca sa zic asa...la care poate nici nu va mai ganditi. O sa va puna probabil sa vorbiti despre chestiile astea in cele mai mici detalii nu neaparat ca sa auda el (psihoterapeutul) detaliile ci ca sa auda pertenerul ceva ce nu a mai auzit demult, adica dragostea din vocea persoanei dincuplu. Abia dupa un timp terapeutul incepe sa faca treptat loc si spre subiecte mai prozaice, de genul casnicia asa cum e ea azi, cu bigudiuri si papuci, unde e copilul in relatie, de ce lipseste amorul/sexul sau e prea rar etc.

Exista psihoterapeuti specializati fix pe consiliere familiala.

Daca nu va da mana sa platiti asa ceva, puteti sa faceti eforturi separat si impreuna (mai ales tu) sa va reamintiti de vremurile de la inceput ale relatiei voastre. Tre' sa faci un fel de exercitiu si sa scrii pe o foaie spre exemplu calitatile sotului tau si sa te concentrezi pe ele si nu pe defecte cand intra pe usa. Daca v-ati iubit odata, exista sanse mari sa va iubiti si in continuare, indiferent de obstacolele care au aparut intre timp.

Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 11:03:43
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Multumesc pt incurajari si sustineri!!
Oricum deja am inceput sa vorbim mai multe despre relatia noastra si se pare ca situatia e mai ok...Incerc sa-mi controlez mai mult gesturile! Sa ajut un pic afectivul cu rationalul!
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 13:10:37
Nemo's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţ cunoscătorSlăbuţ cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 18 nov 2010
Locaţie: Le Cannet, Franta
Vârsta: 55
Dieta: Dukan
Date: 179cm, 87kg
Mesaje: 3.894
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 298 ori in 161 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Buna,Alina

Era o intrebare la radio Erevan:
"Sotia mea a nascut, cand isi va reveni?
R: Cand va fi copilul la facultate."

Acum, sincer vorbind, eu imi dau cu parerea de pe partea cealalta a baricadei.
Decat sa lasi situatia sa degenereze si sa se ajunga la lucruri pe care toata lumea le regreta cand e deja prea tarziu, e mai bine sa faceti ceva.
Cel mai eficient e ceea ce spunea Sand si Deadcountess, cand masina mea nu mai merge, de obicei o duc la mecanic.
Iar daca considerati ca va descurcati si prin puteri proprii, uite cateva titluri care sigur ajuta:
John Gray - "Barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus", asta e baza, si tot de acelasi autor - "Marte si Venus se ciocnesc", "Marte si Venus o iau de la inceput", plus ca mai are si altele.
Iar ca latura mai distractiva, Allan si Barbara Peasse - "De ce barbatii se uita la meci si femeile se uita in oglinda"

Sper ca nu te-a deranjat interventia mea, spor la citit si sa aveti o relatie fericita, o meritati si voi si copilul vostru.

PS. Daca ti-au placut cartile, nu-l bate si pe sot la cap sa le citeasca neaparat, toata genetica si educatia lui masculina se vor revolta daca simte ca incearca altcineva sa-i rezolve problemele, lasa-le doar la indemana...toaleta ar fi o locatie buna.
Nemo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2067 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1550 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 26 mar 2011, 22:37:57
jessik's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 27 dec 2010
Locaţie: vancouver, Canada
Vârsta: 37
Date: 163cm, 68.8kg
Mesaje: 4.453
Aprecieri acordate: 133
Am fost apreciat(a) de 539 ori in 352 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

chiar daca nu am copii, si eu mai am certuri cu sotul..
eu am gura mare, si acnd greseste cu ceva il fac cu ou si cu otet,
i-am zis de multe ori sa nu ma bage in seama, ca ma calmez eu.. el prima data rade de mine, apoi riposteaza, si se supara.. si eu mai atre ma enervez ca el se supara..
dar imi place ca incearca s ama impace sa, ma faca sa rad, si sa ne impacam repede, si imi trece
de multe ori pt orice fleac se supara, sis e inchide in el,, sau e sup ca nu ii dau atentie, cand ma vede pe site moare
e gelos pana si pe porcii meid e guinea, ca tot ii iubesc atata.
noi inatai ne certam, apoi vb serios, si en dam seama ca ce prosti am fost.
am citi prima carte in spaniola ca mi-a dat-o o fata, dar am mai inteles cateceva, e f interesant, cat de diferiti is barbatii de femei si in gandire si in toate, si ca de fapt orice lucru este vazut cu totul altfel din partea lui decat a ei,...
totul e sa comunicati..si da barbatii au nevoie de iubire fizica si psihica, poate mai mult psihologic.
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 00:38:55
Whaley's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Citat:
Anterior postat de Nemo Vezi mesajul

Era o intrebare la radio Erevan:
"Sotia mea a nascut, cand isi va reveni?
R: Cand va fi copilul la facultate."
Corect!
Acum pe bune, femeia poate sa nu ramana cu depresie de pe urma nasterii, ci sa fie epuizata si "sleep deprived", ceea ce se intampla cu 80% dintre mamele care isi cresc copii fara ajutorul bunicii sau al unei "filipineze". Asta chiar e una dintre situatiile in care e greu sa te imaginezi daca n-ai trait-o. E greu de descris in cuvinte cum te simti cand vreme de x luni "suna alarma" cand ai apucat sa pui capul pe perna, cand toata ziua nu stii decat ca plodul trebuie sa ragaie, ca infacolul e mai eficient decat espumisanul, ca a facut sau n-a facut kk, ca a baut 300 ml de lapte sau 800... cand trebuie sa speli zilnic tone de haine, sa strangi iaurt din locuri unde nu-ti imaginai ca incape, sa bagi termometre rectal la o creatura care se zbate si sa tragi muci cu aspiratorul in aceleasi conditii, cand ai doar 2 maini sii ti-ar trebui vreo 4...

Scuze pentru descrierea non-idilica a vietii cu un bebelus, majoritatea mamelor se jeneaza sa vorbeasca despre astea, li se pare ca trebuie sa para roz si senine in exterior, dar asta e adevarul dur despre a fi mama de sugar sau copil mic. Desi imi iubesc copilul mai mult ca pe mine insami si imi tremura sufletul la gandul ca i s-ar putea intampla ceva, nu ma tem sa spun adevarul. Nu cred ca e vorba de depresie postnatala daca nu mai am chef sa ii fac masaj la ceafa lui ta-so cand vine acasa, dupa 12 ore in care copilul m-a rupt de spate, am dat cu mopul de 25 de ori, am spalat 3 masini si am gatit 3 randuri de mancare.
Sigur, exista si copii minune care dorm mult, se joaca singuri si se uita la tv cate 4 ore in sir, timp in care mamica face bai cu spuma. Dar sunt raritati. In primele luni de viata ale copilului erau zile in sir in care, cand adormea in sfarsit si eu terminam treaba, nu mai aveam energia nici sa fac dus. Cadeam secerata... That's it.

Scuze, Alina, nu am solutii. Intre o cina romantica la lumina lumanarilor cu barbatu-miu si un somn bun l-as alege in 10 din 10 situatii pe al doilea. Vestea buna e ca lucrurile astea se schimba dupa 2 ani, cand femeia iese din mediul asta, cand copilul merge la gradinita, devine mai cooperant, te intelegi cu el etc...

Gata, am aberat dstul pe aici, merg la culcare ( da, acum s-a indurat sa adoarma. De ce asa tarziu, intrebati-l pe el )
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Whaley; 10 mai 2011 at 00:41:17.
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 22:35:50
alinamar's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 03 feb 2011
Locaţie: iasi, Romania
Dieta: Personalizata
Date: 172cm, 67.5kg
Mesaje: 1.160
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 8 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Citat:
Anterior postat de Whaley Vezi mesajul


Corect!
Acum pe bune, femeia poate sa nu ramana cu depresie de pe urma nasterii, ci sa fie epuizata si "sleep deprived", ceea ce se intampla cu 80% dintre mamele care isi cresc copii fara ajutorul bunicii sau al unei "filipineze". Asta chiar e una dintre situatiile in care e greu sa te imaginezi daca n-ai trait-o. E greu de descris in cuvinte cum te simti cand vreme de x luni "suna alarma" cand ai apucat sa pui capul pe perna, cand toata ziua nu stii decat ca plodul trebuie sa ragaie, ca infacolul e mai eficient decat espumisanul, ca a facut sau n-a facut kk, ca a baut 300 ml de lapte sau 800... cand trebuie sa speli zilnic tone de haine, sa strangi iaurt din locuri unde nu-ti imaginai ca incape, sa bagi termometre rectal la o creatura care se zbate si sa tragi muci cu aspiratorul in aceleasi conditii, cand ai doar 2 maini sii ti-ar trebui vreo 4...

Scuze pentru descrierea non-idilica a vietii cu un bebelus, majoritatea mamelor se jeneaza sa vorbeasca despre astea, li se pare ca trebuie sa para roz si senine in exterior, dar asta e adevarul dur despre a fi mama de sugar sau copil mic. Desi imi iubesc copilul mai mult ca pe mine insami si imi tremura sufletul la gandul ca i s-ar putea intampla ceva, nu ma tem sa spun adevarul. Nu cred ca e vorba de depresie postnatala daca nu mai am chef sa ii fac masaj la ceafa lui ta-so cand vine acasa, dupa 12 ore in care copilul m-a rupt de spate, am dat cu mopul de 25 de ori, am spalat 3 masini si am gatit 3 randuri de mancare.
Sigur, exista si copii minune care dorm mult, se joaca singuri si se uita la tv cate 4 ore in sir, timp in care mamica face bai cu spuma. Dar sunt raritati. In primele luni de viata ale copilului erau zile in sir in care, cand adormea in sfarsit si eu terminam treaba, nu mai aveam energia nici sa fac dus. Cadeam secerata... That's it.

Scuze, Alina, nu am solutii. Intre o cina romantica la lumina lumanarilor cu barbatu-miu si un somn bun l-as alege in 10 din 10 situatii pe al doilea. Vestea buna e ca lucrurile astea se schimba dupa 2 ani, cand femeia iese din mediul asta, cand copilul merge la gradinita, devine mai cooperant, te intelegi cu el etc...

Gata, am aberat dstul pe aici, merg la culcare ( da, acum s-a indurat sa adoarma. De ce asa tarziu, intrebati-l pe el )
Cata dreptate ai Whaley....ma sperii...ai mare mare dreptate!!!..Astept schimbarea...........mai e mult pana la 2 ani
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 10 mai 2011, 23:35:41
Whaley's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 23 feb 2011
Locaţie: Jud Alba, Romania
Dieta: Montignac
Date: 176cm, 71kg
Mesaje: 421
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Relatia sot-sotie dupa venirea pe lume a unui copil

Stii ce se intampla? Eu, inainte de a naste, le judecam foarte usor pe prietenele si cumnatele mele care dupa nastere nu mai erau la fel de cochete, care nu se mai purtau cu sotii ca niste pasarele ciripitoare, care nu mai aveau chef de sex etc, le consideram blazate si delasatoare etc... Dupa aia... am simtit ca, vorba aia, "mi-a rupt Dumnezeu o mana si m-a batut la c>> cu ea". Mi-am jurat ca in viata mea nu mai judec pe nimeni.

Ca n-am povestit de relatia mea cu barbatul: e "in grafic". Adica seara cadem epuizati si in weekend ne certam in mod regulat. Sigur ca nu mai e ca inainte cand eram doar unul pentru celalalt, nu are cum sa fie, dar nu simt ca el e "gelos pe copil", mi s-ar parea absurd si imatur sa ceara mai multa atentie decat ii ofer acum, nu s-a pus problema asa. In general ne certam pe teme mult mai banale "Cine a stat mai mult de fundul copilului azi" , "Cine ar trebui sa iasa cu el in parc diseara", "De ce il lasi sa-mi devasteze casa cand e cu tine, nu te gandesti ca am mai strans-o de 3 ori azi?" si tot asa Stim amandoi ca o sa treaca si e chestiune de timp pana se aseaza lucrurile, eu al doilea copil nu-l mai fac, deci avem rabdare sa treaca. De fapt, nu prea avem timp sa ne gandim....
__________________
A minute on the lips, forever on the hips!
Jurnalul meu
Whaley, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1942 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1425 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
copil, cuplu, depresie, distantare, intim, nastere, psiholog, relatie, sot, sotie

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum pastrezi relatia frumoasa cu partenerul, dupa cativa ani? IoAnnA90 Despre noi, ... femeile 8 27 apr 2011 11:24:13
Sotie vs amanta anqutz Despre noi, ... femeile 21 24 mar 2011 15:06:06
Al doilea copil la 40 de ani crina38 Despre noi, ... femeile 113 30 iul 2010 12:13:05
Ce fac dupa inregistrarea pe forum? Slabuta Ghidul slabutelor incepatoare 0 18 feb 2010 06:00:06
Curiozitati din lume Crok Stiati ca...? 0 16 mar 2009 20:31:53

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole