forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/cel-mai-frumos-lucru-ti-s-intamplat-6666.html)

Slabuta 13 oct 2010 13:32:33

Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Slabutelor care a fost cel mai frumos lucru care vi s-a intamplat? :)

deadcountess 13 oct 2010 14:01:53

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 364190)
Slabutelor care a fost cel mai frumos lucru care vi s-a intamplat? :)

Poate suna a cliseu sau telenovela, dar cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat a fost sa-l cunosc pe sotul meu.

ali_lumi 13 oct 2010 14:18:55

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Sunt 2 lucruri bune care mi s-au intamplat in viata , pana acum.
1. am vizitat america la o varsta frageda, am facut o scoala acolo , am invatat ft bine lb engleza(gramatica si tot ) si asta imi prieste FOarte FOARTE bine in ziua de astazi.
2. iar al 2 lea lucru pot spune , cum a spus si countess, prietenul meu a fost si este cel mai bun lucru care mi sa intamplat pana acum . Cunoscandu-l pe el , mi sa schimbat viata 180de grade, de la cum eram , si cum sunt acum.
Iar in principiu in al 3 lea rand, Cel mai bun lucru care Dzeu mi l-a dat daca-l pot incadra aici, este faptul ca am niste parinti extraordinar, si multumesc in fiecare zi ca mi au dat viata !

deadcountess 13 oct 2010 14:21:40

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 364282)
Sunt 2 lucruri bune care mi s-au intamplat in viata , pana acum.
1. am vizitat america la o varsta frageda, am facut o scoala acolo , am invatat ft bine lb engleza(gramatica si tot ) si asta imi prieste FOarte FOARTE bine in ziua de astazi.
2. iar al 2 lea lucru pot spune , cum a spus si countess, prietenul meu a fost si este cel mai bun lucru care mi sa intamplat pana acum . Cunoscandu-l pe el , mi sa schimbat viata 180de grade, de la cum eram , si cum sunt acum.
Iar in principiu in al 3 lea rand, Cel mai bun lucru care Dzeu mi l-a dat daca-l pot incadra aici, este faptul ca am niste parinti extraordinar, si multumesc in fiecare zi ca mi au dat viata !

La mine ordinea ar fi inversa, pe locul 2 vine faptul ca am reusit sa ma stabilesc definitiv in Norvegia si am scapat de situatia urata din Romania.

curly.light 13 oct 2010 14:57:24

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
M-am decis ce facultate vreau sa urmez mai departe,sunt sigura pe mine,si am un vis dupa care sa ma ghidez ;;)
Sunt foarte fericita numai cand ma gandesc la viitoarea mea meserie.Am facut alegerea corecta. Si asta e ceva frumos .:D

Stefanie 13 oct 2010 20:38:14

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
@curly.light Am inteles mai demult ca vrei sa dai la medicina .Iti urez mult succes si nervi de fier .Vei avea nevoie trust me ,mai ales daca intentionezi sa faci o facultate de medicina in Romania :)
Si fara sa fiu off-topic ,cel mai bun lucru care mi s-a intamplat...Well ,atunci cand am intrat la facultatea unde vroiam(sunt genul de fata orientata doar pe cariera si succesul profesional-Egoista stiu :))).Cu timpul si mai ales in timpul sesiunilor mai am momente de scurta durata in care predomina regretul ,dar imediat imi lipesc 2 peste fata si revin la realitate.

curly.light 13 oct 2010 22:48:55

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Citat:

Anterior postat de Stefanie (Post 364897)
@curly.light Am inteles mai demult ca vrei sa dai la medicina .Iti urez mult succes si nervi de fier .Vei avea nevoie trust me ,mai ales daca intentionezi sa faci o facultate de medicina in Romania :)
Si fara sa fiu off-topic ,cel mai bun lucru care mi s-a intamplat...Well ,atunci cand am intrat la facultatea unde vroiam(sunt genul de fata orientata doar pe cariera si succesul profesional-Egoista stiu :))).Cu timpul si mai ales in timpul sesiunilor mai am momente de scurta durata in care predomina regretul ,dar imediat imi lipesc 2 peste fata si revin la realitate.

Multumesc pentru incurajare >:D<
Da,in Romania am de gand sa fac medicina,la Iasi :D Stiu ce ma asteapta,sau cel putin cred ca stiu :))
Se pare ca ne asemanam din punctul acesta de vedere ,si eu sunt foarte concentrata pe cariera. Dar nu cred ca asta e un lucru rau:">
>:D<

Sand 14 oct 2010 00:38:06

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Am avut o revelatie si m-a schimbat ca om. In bine.

aussie_girl 14 oct 2010 03:26:02

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Copiii mei!!

Stefanie 16 oct 2010 19:29:28

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Citat:

Anterior postat de curly.light (Post 365160)

Multumesc pentru incurajare >:D<
Da,in Romania am de gand sa fac medicina,la Iasi :D Stiu ce ma asteapta,sau cel putin cred ca stiu :))
Se pare ca ne asemanam din punctul acesta de vedere ,si eu sunt foarte concentrata pe cariera. Dar nu cred ca asta e un lucru rau:">
>:D<

Si eu tot la Iasi fac medicina si mai ales aici trebuie sa ai rabdare pana cand vei fi imunizata :)) Mai ales cand profesorii iti pun note in functie de toane si dupa cum se trezesc in dimineata aceea.Da ,UMF Iasi is very ****** up dar daca tu crezi ca esti facuta pentru meseria asta alege-o indiferent de cat de greu este (este foarte greu si mult de invatat crede-ma )iar primii 2 ani sunt numai invatat ,nu aplici si nici nu vei aplica nimic in meseria ce vrei sa o urmezi :P

VentoFreddo 16 oct 2010 19:50:05

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat a fost cand mi-am dat seama ca cei care ii dadusera 3 luni de viata mamei mele s-au inselat..sau a fost un miracol..Si de atunci ii multumesc in fiecare seara lui Dumnezeu pt acest lucru, chiar daca nu sunt f credincioasa:)

onetotilia 16 oct 2010 20:22:58

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
cel mai frumos lucru care mi s-a intamplat a fost sa fiu ceruta in casatorie de barbatul pe care il ador :)

nicoleta100 16 oct 2010 20:25:09

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Copilul meu scump si drag !!!!:x

curly.light 16 oct 2010 20:36:57

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Citat:

Anterior postat de Stefanie (Post 368795)
Si eu tot la Iasi fac medicina si mai ales aici trebuie sa ai rabdare pana cand vei fi imunizata :)) Mai ales cand profesorii iti pun note in functie de toane si dupa cum se trezesc in dimineata aceea.Da ,UMF Iasi is very ****** up dar daca tu crezi ca esti facuta pentru meseria asta alege-o indiferent de cat de greu este (este foarte greu si mult de invatat crede-ma )iar primii 2 ani sunt numai invatat ,nu aplici si nici nu vei aplica nimic in meseria ce vrei sa o urmezi :P

In ce an esti ? Poate ne intalnim pe acolo cand ajung si eu la Umf;;)

Mie mi se pare ca la toate facultatile serioase (chiar daca au mai ramas putintele) e foarte mult de invatat,si toti profesorii universitari au toane.
Stiu ca in primii doi ani la medicina e o multime de teorie de invatat,dar am auzit ca in anii mai mari e putin mai bine ,devine mai interesant. Oricum ar fi ,eu sunt sigura ca asta vreau sa fac ,si sunt increzatoare ca voi face fata.:D
Multi altii care viseaza sa devina doctori sustin ca facultatea de la Iasi mai slaba decat celelalte ,mai prost echipata , bla bla...%-(
De cand sunt mica visez sa fac facultatea in Iasi ,imi place la nebunie orasul . Voi veni si eu la Umf Iasi ,fie ce-o fi ...desi,dupa cum spui si tu ,s-ar putea sa nu fie chiar ca in visurile mele:))

loralin 17 oct 2010 00:21:10

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Cel mai frumos lucru din viata mi s-a intamplat intr-o zi de Craciun cand am primit un cadou de la fetele mele din banutii stransi de ele si cu mentiunea " mami am vazut ca Mos Craciun e foarte ocupat si ca tu trebuie sa il ajuti pe el sa ajunga la noi cadourile ,ne-am gandit ca si noi il putem ajuta pe el sa ai si tu un cadou ca noi !"Si asta se intampla cand nici macar nu erau la scoala si inca credeau in Mos Craciun si obesrvasera ca de sub brad in anii precedenti lipsea mereu cadoul meu .Prin ele am invatat ca cel mai frumos lucru e sa fii mama si sa te bucuri de dragostea neconditionata a copiilor tai !

pinksirena 22 oct 2011 22:41:04

Re: Cel mai frumos lucru care ti s-a intamplat
 
Pt o mama fara indoiala este copilul(copiii)tau.


Ora este GMT +2. Ora este acum 12:44:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO