forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/cizme-purtati-toamna-anotimpul-ploios-6734.html)

DrIulia2010 16 oct 2010 18:09:44

Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
1 ataşament(e)
Ca tot veni toamna peste noi cu vreme urata si multe ploi cred ca subiectul este la fix.;)

Anul asta.toamna asta mai exact m-am indragostit de vestitele rain boots/cizme de cauciuc,le-am purtat si anul trecut dar acum parca le-as purta zilnic.:P

Cel mai des le port pe acestea.

Voua va plac?Ce cizme purtati?

VentoFreddo 16 oct 2010 18:17:11

re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
Of, problema anul asta:(Eu am doar trei perechi de cizme, ca aici nu prea e nevoie, nu e frig niciodata tare..Toate sunt de piele,una cu talpa joasa maron inchis, una cu toc patrat negre, astea sunt lungi pana sub genunchi, si o pereche cizmulite pana la glezna, cu toc inalt, grena inchis..Problema e ca cele lungi s-au "deformat" dupa piciorul de anul trecut, gras , si acum sunt largi, parca sunt ratza cu papuci:((asa ca ..musai sa-mi iau altele noi:(

LicuriciColorat 16 oct 2010 18:17:40

re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
cizmele de cauciu imi plac dar nu sa le port eu,imi place cand vad la altcineva:D
nu se asorteaza cu ce am eu in dulap:D,si nici nu ma caracterizeaza ca stil
in rest pt iarna asta ca cizme am asa:
-o pereche maro cu toc(toc usor dar gros)
-o pereche neagra cu talpa ortopedica(talpa usoara)
-o pereche din material cu un pic de blanita( e pt vremea uscata dar foarte calduroase)
-o pereche piele intoarsa(pana prin noiembrie le mai pot purta cand nu ploua)
si mai vreau sa'mi iau 1-2 perechi de cizme fara talpa,poate cu un toculet mic sau gen cizme de calarie:D

DrIulia2010 16 oct 2010 18:36:37

Re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
5 ataşament(e)
Pe langa cele de cauciuc cel mai des port cizme de acest gen...

LicuriciColorat 16 oct 2010 20:01:31

Re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 368749)
Pe langa cele de cauciuc cel mai des port cizme de acest gen...

prima si a doua pereche:x aiii ...sunt superbe:x

DrIulia2010 16 oct 2010 20:17:45

Re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 368826)
prima si a doua pereche:x aiii ...sunt superbe:x


Daa,intr-adevar,abia am asteptat sa vina toamna sa le port.;)

choco 17 oct 2010 14:37:16

Re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
mie imi plac foarte mult cizmele peste genunchi :x
voi ce parere aveti de ele?
deocamdata insa nu am trecut la cizme..inca port adidasi ca o sa zic eu la iarna: uff ce bine era in adidasi
dar am 2 perechi care mi le-am luat acum..pana va ninge
ambele sunt peste genunchi,unele negre din piele si celelalte sunt gri din piele intoarsa
si aveam o intrebare pt voi..ce parere aveti despre cizmele uggs?

LicuriciColorat 17 oct 2010 14:51:06

Re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
Citat:

Anterior postat de choco (Post 369399)
mie imi plac foarte mult cizmele peste genunchi :x
voi ce parere aveti de ele?
deocamdata insa nu am trecut la cizme..inca port adidasi ca o sa zic eu la iarna: uff ce bine era in adidasi
dar am 2 perechi care mi le-am luat acum..pana va ninge
ambele sunt peste genunchi,unele negre din piele si celelalte sunt gri din piele intoarsa
si aveam o intrebare pt voi..ce parere aveti despre cizmele uggs?


cizmele peste genunchi mie se pare ca se potrivesc doar fetelor slabute,pe mine una nu m'ar avantaja,dar se poarta si imi plac cum arata:x
in legatura cu uggs,is dragute da din ce am vazut eu le prietene se cam deformeaza si mergi aiurea cu ele,ma refer la cele luat cu 1mil,cele mai scumpe originale probabil ca sunt oki:D

choco 17 oct 2010 16:59:44

Re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
Citat:

Anterior postat de LicuriciColorat (Post 369411)
cizmele peste genunchi mie se pare ca se potrivesc doar fetelor slabute,pe mine una nu m'ar avantaja,dar se poarta si imi plac cum arata:x
in legatura cu uggs,is dragute da din ce am vazut eu le prietene se cam deformeaza si mergi aiurea cu ele,ma refer la cele luat cu 1mil,cele mai scumpe originale probabil ca sunt oki:D

eu am norocul de a avea piciorele subtiri si imi permit cizme peste genunchi :)
adevarata faza cu uggs,se deformeaza.stiu ca avea o colega de a mea anul trecut si calca rau de tot pe ele,si se deformasera de tot.am avut si eu anul trecut..le-am purtat doar de vreo 2-3 ori ca m-a prins o ploaie cu ele si duse au fost :))

Slabuta 17 oct 2010 17:20:01

Re: Ce cizme purtati toamna/anotimpul ploios?
 
6 ataşament(e)
Eu ador cizmulitele fie pana la genunchi, fie scurte, fie largi pe picior, fie mulate.... :D
Port mai mult piele sau piele intoarsa, din cauciuc nu imi plac. :)
Si mai mult pe toc, am o singura pereche fara, dar aceea este pentru zilele in care am multa treaba prin oras... :)

La culori, imi plac atat negre, cat si viu colorate, rosu, grena, violet, sau combinatii de culori...


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:24:56.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO