forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ce colectionati? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/colectionati-3269.html)

riky 26 mar 2010 15:51:41

Ce colectionati?
 
poate e cam copilaresc subiectul dar chiar sunt curioasa....Ce va place sa colectionati?
eu de exemplu am o multime de colectii:
- lumanari decorative + suporturi si candele (36 pana acuma)
- cutiute de bijuterii ( mai precis cufere pt bijuterii, mor dupa ele)
- cd-uri si dvd-uri cu filme , desene animate
- ciudat dar da, colectionez oje...ador ojele si vreau sa am toate nuantele si culorile care imi plac, pentru toate anotimpurile, ocaziile, tinutele...craizzy nu?
- si mai am o colectie de citate, mottouri, replici interesante care mi-au palcut, din carti si filme...am un caietel in care scriu tot timpul cnd vad, citesc , aud o replica sau ceva interesant dupa care te poti ghida in viata
- colectionez si carti asa zise "de buzunar". am 12 pana acuma , pentru ca bugetul(alor mei mai precis:P) nu-mi permite sa-mi cumpar carti in fiecare saptamana oricat de mult as vrea.
voi ce colectionati?:);;)

mishutza 26 mar 2010 17:21:51

Re: Ce colectionati?
 
Interesante colectii.
Eu colectionez pixuri,sunt bolnava dupa ele,si creioane.Si cred ca pot spune ca si cercei colectionez,din moment ce am peste suta,hiihhiih.

carinush 26 mar 2010 20:28:37

Re: Ce colectionati?
 
Colectionez orice obiecte cu vacute :))
Am caiete, pusculite, pixuri, creioane, lumanari, suport de lumanare, suport de telefon, rame de fotografii, calendar ;;), pijama, papuci de casa si nu mai zic nimic de jucariile de plus :x

Si mai nou colectionez ursuleti din aceia gri "me to you". Am 10 .. momentan :>

CezaraCezarului 26 mar 2010 20:34:08

Re: Ce colectionati?
 
Sa vedem. In primul rand carti - desi nu stiu sigur daca se pune drept "colectie". Imi iau de cate ori pot, vechi, noi, in engleza, in franceza, in romana. Apoi ceaiuri, marea mea pasiune (in special ceaiul negru in combinatii cu tot ce se poate). Parfumuri, insa asta e colectie cam costisitoare. Si tot asa mai iesit din comun... am o vaza enorma cu flori ofilite primite de la iubit si mereu ma chinui sa nu le ating, sa nu le zdrobesc. :)) Ah... si cercei, chiar daca rar ajung sa ii port.

carinush 26 mar 2010 20:47:26

Re: Ce colectionati?
 
Chiar asa :)) . cumpar multe carti .. 3-4 pe sapt. imi pare rau ca nu le pot citi pe toate.. :( dar asta e.
parfumurile care imi plac mie sunt cam scumpe :-< exact cum a spus si cezara " o colectie cam costisitoare" :))

mvthebest 26 mar 2010 20:50:43

Re: Ce colectionati?
 
Eu ador ojele am vre-o 50:x si cand prin ocazia tot timpul imi iau.. :x Vreau sa fac si un curs pentru manichiura:P

Sand 26 mar 2010 21:00:30

Re: Ce colectionati?
 
Bijuterii mai ciudate/exotice din tot felul de materiale ciudate (bambus, scoici, lemn de santal, metal ordinar dar lucrat foarte interesant, sticla ordinara dar ciudata, ceramica etc.). ;;)

VentoFreddo 26 mar 2010 21:03:38

Re: Ce colectionati?
 
Eu scoici si pietricele..:">:x

riky 26 mar 2010 21:35:26

Re: Ce colectionati?
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 130682)
Eu ador ojele am vre-o 50:x si cand prin ocazia tot timpul imi iau.. :x Vreau sa fac si un curs pentru manichiura:P

deci nu is singura care le colectioneaza...eu n-am ajuns inca la 50 dar am 28 pana acuma

riky 26 mar 2010 21:36:28

Re: Ce colectionati?
 
Citat:

Anterior postat de carinush (Post 130680)
Chiar asa :)) . cumpar multe carti .. 3-4 pe sapt. imi pare rau ca nu le pot citi pe toate.. :( dar asta e.
parfumurile care imi plac mie sunt cam scumpe :-< exact cum a spus si cezara " o colectie cam costisitoare" :))


da si eu ador parfumurile dar nu imi pot permite o "colectie", cred ca as da faliment daca as face asa ceva....iar carti poate 2 maxim pe luna petru ca la noi in tara cultura din pacate costa;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 19:31:46.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO