forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Culoarea parului! (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/culoarea-parului-4188.html)

lavydor 17 iun 2010 19:32:14

Re: Culoarea parului!
 
Citat:

Anterior postat de DrIulia2010 (Post 222787)
Vopseaua e Loreal Professional,nuanta nu o tin minte,la salon am fost si nuanta chiar nu am retinut-o pentru ca am fost vopsita cu acea culoare o singura data.:)

Fetelor sunt bruneta de 15 ani si acum 2 veri mi-a tunat sa ma fac blonda...daca va puteti imagina! Zis si facut, bani la greu, 3 decapaje, culoare deschisa treptat dar m-am nenorocit cu tot beauty salon...solutiile de decapaj nu te iarta...asa ca intr-o luna mi-am reluat culoarea, mi-am recapatat increderea in mine!
P.S. Apropiatii, unul nu a venit sa imi zica: Lav vezi ca iti sta oribil, nu ramane asa....noroc ca m-am desteptat eu! Semnele decapajului le retusezi cu foarfeca doar!

cristiniq 17 iun 2010 21:41:07

Re: Culoarea parului!
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 222353)
Sa nu iti para rau. Dupa decapaj trebuie tuns mult din el.

Sper sa nu imi para rau. De tuns am de unde, imi vine parul pana la dosie, in plus, pana mai acum 5-6 ani eram blonda:decolorata si vopsita, se intampla sa ma vopsesc de mai multe ori intr-o zi. Nu-mi placea ceva si acasa ma faceam si singura! Trebuie sa admit, am un par foarte bun si rezistent dar cum pentru toste exista inceput, nu spun niciodata, "niciodata". Astept verdictul stilistului si revin cu info!

buburuza18 19 iun 2010 12:58:14

Re: Culoarea parului!
 
Si eu mi-am distrus saracutzu par.Am fost neagra cam un an de zile,culoarea mea naturala este saten.M-am decolorat pentru ca nu-mi placea cum aratam bruneta.Ma speriam cand ma uitam in oglinda ,parca nu eram eu:))
Din pacate mi-am distrus parul dupa nenumarate decolorari.Acum il ''maschez'' cu tot felul de tratamente,balsamuri .

cristiniq 20 iun 2010 22:45:21

Re: Culoarea parului!
 
Parul inseamna foarte mult pentru mine[*30*] si am facut tot ce mi-a stat in putere sa-i fie lui bine: tratamente, sampoane, produse de styling folosite foarte rar, clatire finala cu apa minerala ii faceam intr-un timp-acum mai rar ca sunt in permanenta criza de timp, nu folosesc foehn-ul decat foarte-foarte rar, cam de doua ori pe an, cred! Acum, e cazul sa se poarte si el frumos cu mine [*130*]si sa ma lase sa-mi pun in cap culoarea favorita fara prea multe figuri din partea mariei sale[*12*]!
Stilista imi zice ca tb sa ne vedem zilele astea sa ma re-studieze si sa dea verdictul final: cu sau fara decapare. Acum zic:"NU MA INTERESEAZA, FA CE VREI NUMAI SA IASA!!!" dar evit sa ma gandesc prea mult la asta ptr ca stiu de ce sunt in stare! Daca daunele nu vor fi prea mari, merg mai departe...Nu stiu, nu mai zic nimic, o sa vb cu ea si va povestesc!:">

buburuza18 21 iun 2010 14:45:13

Re: Culoarea parului!
 
Eu tot incerc sa ajung la un blond gen Ilinca Vandici dar nu reusesc....:(

cristiniq 01 iul 2010 15:42:55

Re: Culoarea parului!
 
Citat:

Anterior postat de buburuza18 (Post 227268)
Eu tot incerc sa ajung la un blond gen Ilinca Vandici dar nu reusesc....:(

Ilinca foloseste si niste seruri si spray-uri care ilumineaza nuanta parului. Poate ar trebui sa gasesti astfel de produse mai intai, sa le probezi pe parul tau. In plus, exista foarte multe nuantatoare ptr par, foloseste asa ceva si cand ai gaist nuanta dorita, cumpara din aceeasi gama vopseaua!

cristiniq 03 iul 2010 22:24:45

Re: Culoarea parului!
 
Veste buna: nu am nevoie de decapaj pentru a obtine nuanta dorita de mine. Cat de curand sper sa va pot oferi poze cu noul meu par:>.

ali_lumi 05 iul 2010 17:26:29

Re: Culoarea parului!
 
Cristiniq ti-ai facut schimbarea :D ?

cristiniq 06 iul 2010 13:00:21

Re: Culoarea parului!
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 241504)
Cristiniq ti-ai facut schimbarea :D ?


Spre marea mea rudne, inca nu! Astept ca stilista sa-si dea licenta in 14 apoi, nu mai are nici o scuza! Am asa mari emotii, de cum am facut-o va anunt, nu scapati voi asa usor de mine>:)

ali_lumi 12 iul 2010 13:40:14

Re: Culoarea parului!
 
Cam nasol cu decapajul asta, pt ca am auzit ca distruge mult parul :(
Si eu as vrea alta culoare ( sunt bruneta acum ) dar la cat negru am bagata in el in ultimi ani..Ar insemna sa-l nenorocesc acum , mai ales ca`l am si lung.


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:21:19.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO