forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Cum reactionati la critici? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/cum-reactionati-critici-9834.html)

Sand 28 iul 2011 19:18:15

Cum reactionati la critici?
 
Cum reactionati la critici, cand sunteti criticati/criticate de catre cei din jur? Ma refer la apropiati, straini, colegi, amici, absolut oricine.

ali_lumi 28 iul 2011 19:19:52

Re: Cum reactionati la critici?
 
Deobicei , ripostez.. ma supar.. fac nazuri..
...Dar am si momente cand tac,inghit, ascult , analizez, si incerc sa repar problema pt care am primit critica , daca mai este cazul..

Roxana44 28 iul 2011 20:21:29

Re: Cum reactionati la critici?
 
simplu, ma fac ca nu aud
dar adevarul e ca ma deranjeaza

riky 28 iul 2011 20:26:19

Re: Cum reactionati la critici?
 
Simplu, cu o alta critica, poate chiar mai acida decat cea primita :))

Dar daca e pe buna dreptate critica, o inghit si-i dau dreptate persoanei respective....am si momente d-astea...

andra_aly 28 iul 2011 20:30:27

Re: Cum reactionati la critici?
 
Nu prea bine:P>:) daca ma enervez prea tare si ma critica "ciob de oala sparta" cum s-ar zice, fi sigura ca nu tac. dar sunt momente cand nu am chef pur si simplu sa imi bat capul cu cine nu merita. binenteles ca daca sunt in toane bune si cine ma critica are de ce sau nu vorbeste doar de dragul de a vorbii, atunci pot spune ca mai merge. este o vorba: critica ajuta, dar nu intodeauna:)) >:)

Sand 28 iul 2011 21:32:35

Re: Cum reactionati la critici?
 
Probabil ca cel mai nasol e sa te critice cineva care-ti este cu adevarat antipatic. Si culmea ar fi sa te critice pe bune, la marele fix, adica sa aiba dreptate.:D

andra_aly 28 iul 2011 21:36:33

Re: Cum reactionati la critici?
 
Aia e deja o culme a culmilor:))

ancad26 28 iul 2011 21:38:11

Re: Cum reactionati la critici?
 
La servici m-am invatat cu feedbackul negativ dar acasa mai greu tind sa raspund bine dar si tu...
Mai e nevoie de exercitiu :D

Sand 28 iul 2011 22:17:25

Re: Cum reactionati la critici?
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 740159)
Aia e deja o culme a culmilor:))

Pai da.:)

Am avut o colega de serviciu asa, le zicea la fix si nu scutea pe nimeni. Foarte directa, fara nici un fel de retineri. Cred ca era supradotata, avea ochiul prea penetrant si urechea prea fina. Se stresa lumea prin jurul ei.:D Pana la urma m-am imprietenit cu ea ca era prea tare, de-abia asteptam sa-mi mai zica cate o chestie ca stiam ce e pe bune. Nu gresea niciodata. Ce sa mai...un fenomen!:P

pinksirena 28 iul 2011 22:37:19

Re: Cum reactionati la critici?
 
Nu suport sa fiu criticata,chiar dak stiu k lumea din jur mai are si dreptate si nu mereu suntem perfecte...[*lacrimi*]
[*furios*] sunt persoane care critik alte persoane pt singurul fapt k asa se vad ele(am observat la mine...o critic pe soacra-mea dar de fapt gandesc pt mine [*limba-urata*]


Ora este GMT +2. Ora este acum 08:22:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO