forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Cum reactionezi la nervi si stres? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/cum-reactionezi-nervi-stres-6776.html)

Slabuta 20 oct 2010 17:35:32

Cum reactionezi la nervi si stres?
 
Cum reactionati cand sunteti stresate/nervoase? :)

amy0404 20 oct 2010 17:58:54

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
oooo!!!! Daca m-am enervat sa nu imi stea cineva in cale. Sunt zodie de foc, impulsiva din fire, ma aprind repede, dar imi trece imediat si nu tin suparare. :)
La stres nu am probleme. Sunt calma, logica, rationala.

ali_lumi 20 oct 2010 18:02:42

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
Tinand cont ca anul trecut am intrat in soc si am facut o alergie pe sistem nervos, de care va sta lipita de mine toata viata... Hmmmm, not to good la capitolul asta :(

VentoFreddo 20 oct 2010 18:40:10

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
Rau, rau de tot..x-(Cine imi sta in preajma sa fuga..al meu deja stie, si cum mai mereu in perioada de rusi sunt asa, sa vezi ce cumintel sta el in alta camera cu computerul in brate:P:))Noroc ca rar ma enervez tare de tot, si imi si trece repede;;)

mvthebest 20 oct 2010 19:11:20

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
Ma aprind f repede, dar imi trece la fel de repede daca sti sa ma iei,,usor'' .
Reactionez urat,si nu-mi place:-s.

riky 20 oct 2010 20:26:41

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
Cand ma enervez, folosesc manevra tacerii: incerc sa bag omul in pamant pana da de petrol, prin vorbe d-alea care ustura, oricine ar fi, foarte rar ridic tonul , iar in cazur extreme si dfaca e vorba de persoane masculine , anumite persoane masculine mai bine zis, si m-a calcat rau pe coada, ori zboara pe geam, sau pe usa, ori ii altoiesc o palma de ma tine minte toata viata. Niciodata nu am tipat,n-am fost violenta, dar scopul scuza mijloacele si palme n-am dat decat doua, mint 3 , una si la o fata ca m-a scos rau din sarite si 2 si-a luat my ex boyfriend.

curly.light 20 oct 2010 21:50:31

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
La stres reactionez bine:) Pot sa spun ca actionez mai bine in conditii de stres ,chiar! Imi aduc aminte tot ce trebuie sa stiu,actionez rational si nu ma pierd niciodata.
In schimb..cand ma enervez....e mai complicat. Sunt o fire foarte impulsiva,si pe moment "explodez". ma straduiesc sa nu tip ,sa nu ridic tonul - stiu ca lumea nu prea te asculta cand faci asta:))-dar nu prea imi iese! Nu tin suparare,dar reactionez prost cand ma enervez.Am si usoare tendinte violente ,dar...astea reusesc sa le tin in frau, nu am pocnit pe nimeni din scoala generala!:">

andra_aly 20 oct 2010 21:59:18

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
:-s Pfff nici nu vreau sa ma gandesc#:-s
Imi sare repede "mustarul" si hai sa recunosc, cateodata fara motiv :">- mai ales in cazul lui iubi:P de exemplu daca sunt stresata cu ceva sau plictisita sau mai stiu eu cum, parca ma deranjeaza orice:-s si paharul pus stramb pe masa:))
Ma enervez cateodata atat de tare pana izbucnesc in plans:-s e rau cand du de cineva capos ca mine:-s atunci sa vezi scantei.
cu iubi se mai intampla cateodata:P un berbec cu un leu:D

LicuriciColorat 20 oct 2010 22:07:48

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
depinde:D
sunt cea mai calma persoana din lume pana cand s'a umplut paharul,de atunci poti sa te dai din fata mea ca tot te ajunge furtuna de tipete,urlete,explicatii si nervi aruncati:)))-asta doar in situatii foarte foarte urate(cam o data la cateva luni)
dar la nervi mai micuti:D reactionez destul de bine,adica sunt calma,vorbesc mult,pun multe intreabari si incerc sa sting focu cu discutii calme
am 2 parti-una calma si una furtunoasa
singura problema e ca sunt foarte irascibila...ma pot indispune destul de repede,sau daca nu am eu chef sa vorbesc reactionez ciudat:D

choco 20 oct 2010 23:12:42

re: Cum reactionezi la nervi si stres?
 
la nervi reactionez aiurea,adica de multe ori zic tot ce imi vine la gura fara sa imi dau seama :)).dupa aceea de multe ori daca ma intrebi nici nu mai tin minte ce am zis :))
dar de multe ori cum zicea si andra,de nervi izbucnesc in plans,simt nevoia sa ma descarc
mai am si chestia ca daca nu ma ajuta cuvintele as arunca cu orice imi vine in mana :)) dar asta nu se intampla,ma stapanesc in general :d


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:45:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO