forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Decapaj...?!? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/decapaj-6106.html)

andra_aly 29 aug 2010 21:37:05

Decapaj...?!?
 
Am decis sa deschid un subiect nou pentru ca vreau sa aflu cat mai multe pareri:-s sunt tare dezorientata. si mi-e frica sa nu fac vreo prostie. deci: vreau sa ajung la culoarea mea naturala a parului - adica un saten mai deschis. ieri am fost la salon sa imi zica ce se poate face. si am aflat ca pentru a rezolva treaba asta imi trebuie o zi libera. adica vreo 7 ore la salon:-s problema nu e asta... chestia e ca as vrea sa aflu parerea voastra. daca ati facut vreodata decapaj...in ce consta, cum a fost parul dupa aia:-s
eu acum sunt bruneta. de 3 ani si ceva numai brunet m-am vopsit. inainte am fost cam toate culorile:-s:">
de aceea am si decis ca e timpul sa il las sa respire.#:-s
deci, care a trecut prin asa ceva? ati fost vreodata bruneta si ati trecut la un saten?:)
cunoasteti pe cineva care a facut treaba asta? mai sunt cateva zile...deci vreau sa stiu cat mai multe despre decapaj. macar sa ma razgandesc din timp daca cumva a avut cineva experiente traumatizante:-s

onetotilia 29 aug 2010 22:28:04

Re: Decapaj...?!?
 
nu e asa de traumatizant.... va trebui mai multa atentie si ingrijire pentru o vreme.... eu am avut decapaj... am fost brneta insa nu a stat grozav si dupa o perioada am castigat un concurs la euforia si mi s-a oferit o sedinta de hair style la unul dintre cei mai renumiti stilisti din tara...parul meu era oribil... brunet vopsit si apoi ars de soare dci iti poti imagina... si mi-a facut decapaj, m-a vopsit blond inchis si m-a tuns bob... eu te sfatuiesc sa il faci... cu conditia sa lasi elemente distrugatoare la o parte....(placa, ondulator....)

andra_aly 29 aug 2010 22:33:14

Re: Decapaj...?!?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 307050)
nu e asa de traumatizant.... va trebui mai multa atentie si ingrijire pentru o vreme.... eu am avut decapaj... am fost brneta insa nu a stat grozav si dupa o perioada am castigat un concurs la euforia si mi s-a oferit o sedinta de hair style la unul dintre cei mai renumiti stilisti din tara...parul meu era oribil... brunet vopsit si apoi ars de soare dci iti poti imagina... si mi-a facut decapaj, m-a vopsit blond inchis si m-a tuns bob... eu te sfatuiesc sa il faci... cu conditia sa lasi elemente distrugatoare la o parte....(placa, ondulator....)

Multumesc otilia pentru raspuns. ma gandeam ca nu exista nimeni ce a probat decapajul mai ales de la brunet la ceva deschis. Parul meu pot sa zic ca de ceva timp arata chiar bine. nu e despicat. doar ca e firul destul de subtire-asta e de la "mama natura".
Of, m-am mai linistit#:-s tu cat ai stat la salon? in ce consta chestia asta? te "decoloreaza" de mai multe ori? si atunci de cate ori te spala pe cap?:-o:-/
scuze ca iti pun atatea intrebari. >:D<

onetotilia 29 aug 2010 22:40:16

Re: Decapaj...?!?
 
vreau sa spun ca au fost vreo 3 la capul meu...
am stat in jur de 6 ore...
pe mine m-a decolorat o singura data la un saten deschis apoi mi-a aplicat vopseaua care a deschis si ea culoarea parului... vreau sa spun ca o culoare superba am avut.... m-a spalat de 3 ori : dupa decapaj, dupa vopsea si dupa tuns.. si de fiecare data mi-a aplicat tratament... ce drept ca am avut cadou produse profesionale de ingrijore cam 3 luni de la eveniment... dar parul meu nu a aratat nici un moment ars sau uscat.... ca si cum a inceput sa arate de cand am inceput eu sa il vopsesc eu blond.. din ce in ce mai deschis...

andra_aly 29 aug 2010 22:46:32

Re: Decapaj...?!?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 307058)
vreau sa spun ca au fost vreo 3 la capul meu...
am stat in jur de 6 ore...
pe mine m-a decolorat o singura data la un saten deschis apoi mi-a aplicat vopseaua care a deschis si ea culoarea parului... vreau sa spun ca o culoare superba am avut.... m-a spalat de 3 ori : dupa decapaj, dupa vopsea si dupa tuns.. si de fiecare data mi-a aplicat tratament... ce drept ca am avut cadou produse profesionale de ingrijore cam 3 luni de la eveniment... dar parul meu nu a aratat nici un moment ars sau uscat.... ca si cum a inceput sa arate de cand am inceput eu sa il vopsesc eu blond.. din ce in ce mai deschis...

Wow, cred ca o sa ies cu dureri decap de acolo;;)
pai oricum o sa merg dimineata la 9 cum deschide si cred ca o sa ma satur...#:-s trebuie sa imi iau o zi libera de la munca. ca altfel nu am cum. asa ca astept maine sa vedem ce zice seful daca pot lipsii marti. ca sa merg:D
Am citit si eu ca iasa o culoare frumoasa dupa decapaj. maram nu raman reflexe. apai sa speram ca nu o sa se deschida satenul prea tare dupa aia. ca nu prea imi plac suvitele. prefer culoarea uniforma.
Mie mi-a explicat ca din prima nu o face numai daca imi asum eu responsabilitatea:-s asa ca o sa imi aplice de vreo 2-3 ori(cat v-a fi necesar) acea chestie (decoloranta). nici eu nu prea stiu ce e:))
sa vedem... sunt tare curioasa. si ma v-a costa cam 150 €. sper sa nu imi para rau. stiu sigur ca o sa par caraghioasa satena:P cam de 7 ani jumate nu am mai fost:P

onetotilia 29 aug 2010 22:50:05

Re: Decapaj...?!?
 
eu dupa 2 ani blonda cand m-am vazut satena anul trecut.. (culoarea mea naturala) mi-a venit sa plang... dupa ce am toata lumea imi spunea ce bine arat... deja s-a schimbat si viziunea mea...
eu nu am fost vopsita brunet decat o data... si o parte iesise.... mie mi-a placut sa stau acolo la salon.. o gramada de barfe mondene... si am mai intalnit si oameni cunoscuti.. :)

onetotilia 29 aug 2010 22:51:30

Re: Decapaj...?!?
 
daa.. costa destul de mult.. eu am avut noroc.. sa fie pe gratis... :d

andra_aly 29 aug 2010 22:58:40

Re: Decapaj...?!?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 307067)
eu dupa 2 ani blonda cand m-am vazut satena anul trecut.. (culoarea mea naturala) mi-a venit sa plang... dupa ce am toata lumea imi spunea ce bine arat... deja s-a schimbat si viziunea mea...
eu nu am fost vopsita brunet decat o data... si o parte iesise.... mie mi-a placut sa stau acolo la salon.. o gramada de barfe mondene... si am mai intalnit si oameni cunoscuti.. :)

Imi dau seama... apai eu ca am fost blonda, roscata bruneta- si chiar toate nuantele posibile:)) sa ma vad dupa atatia ani satena. mi-e cam :-s
o prietena de-a lui mama mi-a zis ca de ce sa fac asta ca imi sta bine bruneta ca am ochii erzi..etc. dar eu sincer ma gandesc ca am numai 21 de ani. ce ma fac la 30? port peruca?:-s
ei, sunt fete tinere acolo, dar sunt sigura ca o sa ma plicti. important e sa ies multumita de acolo#:-s

onetotilia 29 aug 2010 23:01:30

Re: Decapaj...?!?
 
eu am un an de cand am culoarea naturala... nu mai am fir de par vopsit.. ca l-am tuns

acum il las sa creasca si o sa ma tund de 2 ori pe an... pt ingrijire :)

o sa fie bine.. :)

andra_aly 29 aug 2010 23:07:26

Re: Decapaj...?!?
 
Citat:

Anterior postat de onetotilia (Post 307075)
eu am un an de cand am culoarea naturala... nu mai am fir de par vopsit.. ca l-am tuns

acum il las sa creasca si o sa ma tund de 2 ori pe an... pt ingrijire :)

o sa fie bine.. :)

Super:x m-ai mai linistit>:D< deci tu acum ai culoarea ta naturala:) ms mult otilia>:D<


Ora este GMT +2. Ora este acum 18:29:08.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO