forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Diferenta de varsta in cuplu (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/diferenta-varsta-cuplu-8820.html)

catalina09 07 apr 2011 18:04:26

Diferenta de varsta in cuplu
 
Un an, cinci ani, zece ani....ce parere aveti despre diferenta de varsta dintr-un cuplu? Cat de mult conteaza aceasta diferenta?

Roxii 07 apr 2011 18:31:03

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de catalina09 (Post 611972)
Un an, cinci ani, zece ani....ce parere aveti despre diferenta de varsta dintr-un cuplu? Cat de mult conteaza aceasta diferenta?

Hello!Din experienta mamei iti spun ca diferenta conteaza.Intre ea si tata sunt 10 ani diferenta si se vede asta.La inceput nu s`a vazut,insa dupa varsta de 40 de ani deja se vede considerabil.Au mentalitati diferite si se vede si la aspect.

kathyk 07 apr 2011 18:32:11

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
Intre mine si sotul meu (desi nu suntem casatoriti ne consideram asa,hartiile nu au contat nicodata pt noi-nu ne tine un contract),intre noi e diferenta de 20 de ani,dar asta nu conteaza absolut deloc,e cel sortit,cel ce ma intelege cel mai bine,care ma satisface din toate punctele de vedere si alaturi de care ma simt iubita si protejata.Lucrurile astea sunt importante ,restul..vorba lumii,prejudecatile,barfa...sunt 0,nu conteaza:)..

jessik 07 apr 2011 19:38:19

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
dif dintre mine si sotul e de 6,5 ani. prima data toti ziceau ca vai e prea mare pt tine.. eu avand 17 el 24. dar eu nu o simteam. adica era in binele meu.. ma ajuta, ma sprijinea, eu era mica si nestiutoare.
care ma intreba. ii ziceam ca e mai mic iubitul.fatza de varsta lui..
acum are 31 spre 32. si eu aproape 25. ne intelegem bine, si rar se simt diferentele.. ma mai amuz ca el stie melodii vechi si filme, si eu de unde sa stiu daca eram prea mica. e interesant ca imi mai povesteste chestii din trecut pe care eu nu le stiu. dar e in acelasi timp si mai matur si mai copil. si de cele mai multe ori ma face sa rad cu firea lui copilareasca. mie imi place sa ma simt protejata.
poate nu mi-ar fi placut un sot mai mare ca mine cu 10 ani.. dar depinde f mult si de carater, fizic..
prima data ma confruntam , ca eu aratam prea copila pe langa el. dar acum am mai crescut si eu.
totusi el incepe sa aibe fire albe, noroc ca se tunde ff scurt.
dar sincera sa fiu il gasesc acum mai sexy, si mai frumusel,. cand am vazut niste poze de can avea el 20 de ani, nu-mi placea. si vb aia barbatii se fac mai frumosi dupa 30 de ani , arata mai barbati.
si el zice ca si femeile si bune;; pe la 30.. hahaha.
dar parerea mea e sa se asemene cat de cat la fizic, adica sa nu zica lumea ca te-am vazut cu tatal tau.. sau cum i s-a zic lu fratimiu te0am avzut cu amma si bunicu. tata e doar cu 5 ani mai mare ca mama dar a albit f repede.

vera37 07 apr 2011 19:41:58

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 612016)


Hello!Din experienta mamei iti spun ca diferenta conteaza.Intre ea si tata sunt 10 ani diferenta si se vede asta.La inceput nu s`a vazut,insa dupa varsta de 40 de ani deja se vede considerabil.Au mentalitati diferite si se vede si la aspect.

scuze ca ma bag si eu, dar roxii are dreptate si intre mine si sotul meu sunt 9 ani si de ceva timp se simte al naibii de bine dif de varsta#:-s
sotul fiind mai mare ca mine

Roxii 07 apr 2011 19:58:45

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de kathyk (Post 612020)
Intre mine si sotul meu (desi nu suntem casatoriti ne consideram asa,hartiile nu au contat nicodata pt noi-nu ne tine un contract),intre noi e diferenta de 20 de ani,dar asta nu conteaza absolut deloc,e cel sortit,cel ce ma intelege cel mai bine,care ma satisface din toate punctele de vedere si alaturi de care ma simt iubita si protejata.Lucrurile astea sunt importante ,restul..vorba lumii,prejudecatile,barfa...sunt 0,nu conteaza:)..

Exceptii de la regula exista intotdeauna,insa fara intentia de a fi rautacioasa in cele mai multe cazuri diferenta se simte.Si poate ca n`o simti acum,dar cu cat veti inainta in varsta se va simti.Eu va doresc sa nu fie asa,dar tare m`as mira.Si nu spun acum ca nu va veti mai iubi...ci doar ca odata cu inaintarea in varsta vei simti unele diferente in comportament si gandire.

Roxii 07 apr 2011 20:00:34

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de vera37 (Post 612198)

scuze ca ma bag si eu, dar roxii are dreptate si intre mine si sotul meu sunt 9 ani si de ceva timp se simte al naibii de bine dif de varsta#:-s
sotul fiind mai mare ca mine

Hello Vera!Exact cum spuneam si multumesc ca`mi confirmi,odata cu inaintarea in varsta diferenta se simte.Dar daca va iubiti o sa treceti si peste diferenta asta>:D<

barbuta 07 apr 2011 20:05:48

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 612242)


Hello Vera!Exact cum spuneam si multumesc ca`mi confirmi,odata cu inaintarea in varsta diferenta se simte.Dar daca va iubiti o sa treceti si peste diferenta asta>:D<

buna seara fetele ma bag si eu ca musca in lapte si la mine tot de 9 ani e diferenta acum depinde de firea fiecaruia eu personal nu am impresia ca e un dezavantaj ,e mult mai matur si ma intelege mai bine :-*>:D<

LicuriciColorat 07 apr 2011 20:14:39

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
depinde foarte mult de persoane si de caracter
la unii se poate vedea diferenta la unii nu,de exp intre parinti mei is doar 2 ani,insa tata arata de 42(varsta lui reala) iar mama aratat de 34(ea avand 40) ea pare foarte tanara:)))(tata a fost intrebat daca eu sunt din prima lui casatorie,crezand ca mama e a 2 lui nevasta)
insa daca e vorba de diferentele de gandire,cred ca sunt si daca el e mai mare cu 10 ani si daca e mai mic cu 2
eu prefer sa zic ca 'dragostea nu are varsta' asa e cel mai corect,cunosc cupluri cu diferente de 7-10 chiar si 20 ani care au o viata normala,fara probleme:)

kathyk 07 apr 2011 20:19:10

Re: Diferenta de varsta in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 612238)

Exceptii de la regula exista intotdeauna,insa fara intentia de a fi rautacioasa in cele mai multe cazuri diferenta se simte.Si poate ca n`o simti acum,dar cu cat veti inainta in varsta se va simti.Eu va doresc sa nu fie asa,dar tare m`as mira.Si nu spun acum ca nu va veti mai iubi...ci doar ca odata cu inaintarea in varsta vei simti unele diferente in comportament si gandire.

Eu vorbeam de prezent..ca viitorul nu ni-l stim niciuna.Eu sper sa fiu si in viitor asa de fericita si implinita cum sunt in momnetul asta si tot in acest moment nu simt diferenta de varsta.Ba dimpotriva,el e mai copilaros si eu parca m-am nascut batrana...Fiecare relatie are dinamica ei,in care nu cred sa intre absolut varsta..Si asa,de curiozitate,tu zici ca se vede diferenta intre mama ta si tata,dar pe mama ta ai intrebat-o?Ea o simte?>:D


Ora este GMT +2. Ora este acum 09:13:11.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO