forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Ce este cu mine?? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/este-mine-2788.html)

mvthebest 16 feb 2010 18:00:49

Ce este cu mine??
 
Off,nu stiu cum sa incep,nu am m-ai discutat cu nimeni pana acum.:(
Nu stiu ce este cu mine,oare sunt prea sentimentala sau se trage de cand eram mica si vedeam certuri (intre mama si tatal meu vitreg)
De fiecare data cand tipa cinea la mine,sau cand vorbeste cineva despre mine frumos,ma emotionez repede in aproape ca imi dau lacrimile,si ma abtin.
Nu stiu cum sa ma stapanesc... Oare cum sa fac sa-mi stapanesc sentimentul... repede ma emotionez la un lucru simplu. Nu sunt obisnuita sa mi se faca complimente,sau nu stiu..
Daca vad pe cineva ca planga ma apuca si pe mine ,repede:(

Liviutzza 16 feb 2010 18:17:06

Re: Ce este cu mine??
 
Sa stii ca si eu sunt sensibila:)Dar reusesc sa ma stapanesc:)Insa eu nu plang daca tipa cineva la mine:))ci ma enervez:)Nu cred ca asta este o problema atat de grava!Esti mai emotiva din fire...esti om:)ce vrei sa faci?

mailin 16 feb 2010 18:19:53

Re: Ce este cu mine??
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 89174)
Off,nu stiu cum sa incep,nu am m-ai discutat cu nimeni pana acum.:(
Nu stiu ce este cu mine,oare sunt prea sentimentala sau se trage de cand eram mica si vedeam certuri (intre mama si tatal meu vitreg)
De fiecare data cand tipa cinea la mine,sau cand vorbeste cineva despre mine frumos,ma emotionez repede in aproape ca imi dau lacrimile,si ma abtin.
Nu stiu cum sa ma stapanesc... Oare cum sa fac sa-mi stapanesc sentimentul... repede ma emotionez la un lucru simplu. Nu sunt obisnuita sa mi se faca complimente,sau nu stiu..
Daca vad pe cineva ca planga ma apuca si pe mine ,repede:(

Si eu sunt la fel, de cele mai multe ori...rareori ma pot stapani...
Suntem mai emotive, si poate si stresul isi spune cateodata cuvantul (la mine cel putin) >:D<>:D<

Adella 16 feb 2010 18:19:59

Re: Ce este cu mine??
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 89174)
Off,nu stiu cum sa incep,nu am m-ai discutat cu nimeni pana acum.:(
Nu stiu ce este cu mine,oare sunt prea sentimentala sau se trage de cand eram mica si vedeam certuri (intre mama si tatal meu vitreg)
De fiecare data cand tipa cinea la mine,sau cand vorbeste cineva despre mine frumos,ma emotionez repede in aproape ca imi dau lacrimile,si ma abtin.
Nu stiu cum sa ma stapanesc... Oare cum sa fac sa-mi stapanesc sentimentul... repede ma emotionez la un lucru simplu. Nu sunt obisnuita sa mi se faca complimente,sau nu stiu..
Daca vad pe cineva ca planga ma apuca si pe mine ,repede:(

Si eu sunt extrem de emotiva ..iti mai revii cu trecerea anilor ...eu si acum daca sunt nedreptatita plang instantaneu si ma enervez ..uneori chiar nu e comod:-s

mvthebest 16 feb 2010 19:05:13

Re: Ce este cu mine??
 
M-ai ales daca am dreptate,si tipa cineva la mine,repede imi vine sa plang si incerc sa ma stapanesc.
Vreau de multe ori sa fiu m-ai tare. Sa fiu altcumva. Este oare un defect ca sunt asa?:(

ianna 16 feb 2010 19:08:06

Re: Ce este cu mine??
 
Citat:

Anterior postat de mvthebest (Post 89174)
Off,nu stiu cum sa incep,nu am m-ai discutat cu nimeni pana acum.:(
Nu stiu ce este cu mine,oare sunt prea sentimentala sau se trage de cand eram mica si vedeam certuri (intre mama si tatal meu vitreg)
De fiecare data cand tipa cinea la mine,sau cand vorbeste cineva despre mine frumos,ma emotionez repede in aproape ca imi dau lacrimile,si ma abtin.
Nu stiu cum sa ma stapanesc... Oare cum sa fac sa-mi stapanesc sentimentul... repede ma emotionez la un lucru simplu. Nu sunt obisnuita sa mi se faca complimente,sau nu stiu..
Daca vad pe cineva ca planga ma apuca si pe mine ,repede:(

asa si ce daca? esti mai emotiva...si care e problema? vrei sa fii genul de femeie barbata:))come on!...vb Adellei...cu trecerea timpului o sa devi mai indiferenta si nu te vei mai exterioriza asa de repede sau mult

eu uneori chiar vreau sa mai plang .... dar parca nu mai am lacrimi:))am secat:))

mvthebest 16 feb 2010 19:12:32

Re: Ce este cu mine??
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 89186)
Sa stii ca si eu sunt sensibila:)Dar reusesc sa ma stapanesc:)Insa eu nu plang daca tipa cineva la mine:))ci ma enervez:)Nu cred ca asta este o problema atat de grava!Esti mai emotiva din fire...esti om:)ce vrei sa faci?

Si pe mine ma enervez daca tipa cineva la mine.. Dar cand nu pot sa-i intorc vorba inapoi ,si ma desconsider,si imi vine sa plang...

O data buna,i-a spus matusei mele ca eu am ajutat-o mult cand a fost bolnava ,ca ea nu putea sa manance (are nevragi de trigemeni sau cea o genul se numeste boala) si a durut-o rau gura,la maxilar si mi-a fost mila si i-am spus ca nu m-ai mananc nici eu ,nu pot sa o vad ca ea nu poate sa manance si eu sa mananc fara ea.Imi era mila,si am inceput sa plang. Nu m-am putut stapani. Si am plecat repede la baie,ca sa nu ma vada.
Si cand i-a povestit matusi mele, imi venea sa plang,eram emotionata cumva,dar nu stiu de ce..

Sau mama soacra mi-a povestit ceva din copilatia ei,si parca incepea sa planga si eu cand am vazut mi-au dat si mie lacrimile..

Greu pot sa ma stapanesc la multe situati.. off

mvthebest 16 feb 2010 19:14:10

Re: Ce este cu mine??
 
Citat:

Anterior postat de ianna (Post 89238)
asa si ce daca? esti mai emotiva...si care e problema? vrei sa fii genul de femeie barbata:))come on!...vb Adellei...cu trecerea timpului o sa devi mai indiferenta si nu te vei mai exterioriza asa de repede sau mult

eu uneori chiar vreau sa mai plang .... dar parca nu mai am lacrimi:))am secat:))

Sper ca,cu timpul sa fiu m-ai altcumva. Nu neaparat mai dura sau barbatoasa:)) ,ca nu-mi doresc. Dar sa ma pot stapani..

Nu daca tipa cineva la mine,repede ma pierd cumva si imi dau lacrimile

mvthebest 16 feb 2010 19:15:01

Re: Ce este cu mine??
 
Citat:

Anterior postat de mailin (Post 89189)
Si eu sunt la fel, de cele mai multe ori...rareori ma pot stapani...
Suntem mai emotive, si poate si stresul isi spune cateodata cuvantul (la mine cel putin) >:D<>:D<

Da,se poate sa fie si stresul:-s

andra_aly 16 feb 2010 19:19:03

Re: Ce este cu mine??
 
of mira.. stiu cum e. si eu sunt asa , de mica. dar mai nou parka e tot mai grav:-s:-s
si nu imi plce deloc. e tare incomod. gandeste-te ca anul trecut s-a rastit profu de electronika la mine si mi-au dat lacrimile in fata clasei. si am inceput pur si simplu sa plang de nu ma mai puteam opri ptr ca el nu s-a oprit la rastire. m-a si jignit. bine ca am avut mereu probleme cu prostul alax-(x-(
si ieri s-a rastit instructorul la mine in timp ce conduceam si de abia am reusit sa ma stapanesc. cu toate ca aveam ochii in lacrimi si eram rosie ca ardeiul gras:">
de fiecare data cand ma asculta la scoala ma inroseam toata si eram asa de agitata. e normal, dar nici cum snt eu:(
nu avem ce face... ianna zice ca e bine ca si ea ar mai vre. dar iti zik eu ianna ca ce-i prea mult, STRICA:-s
eu sper asa cum zice si adella sa nu mai fiu asa cu trecerea anilor;)


Ora este GMT +2. Ora este acum 20:10:03.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO