forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Mai mereu obosita... plictisita (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/mai-mereu-obosita-plictisita-8713.html)

andra_aly 29 mar 2011 21:10:13

Mai mereu obosita... plictisita
 
Buna fetele... In ultima vreme sunt mereu obosita, plictisita, fara chef de nimic:(
Nu inteleg ce se intampla:-/ Ma gandeam ca e primavara asta... dar de obicei am stari de astea cam prin mai, cand da caldura. nu acum:-/
Nu stiu ce se intampla cu mine:( Ma simt fara putere:( Dimineata ma trezesc parca batuta , simt ca nu ma odihnesc bine:(
Acum e adevarat ca am stat ceva vreme acasa inainte si de ceva timp am inceput munca...dar nu cred ca e asta:-/
Ba din contra, e mai bine ca am ocupatie... dar totusi, nu imi pot explica:-/ sa fie primavara?:-/
Voi cum sunteti? mai ales acum ca a dat putin caldura? se poate sa fie acesta motivul?
Ca eu nu mai stiu ce sa fac... nu am rabdare sa fac nimic. parca si daca stau in pat ma simt aiurea:-/ cred ca doar de as dormii intruna as rezolva:-s:P

Slabuta 29 mar 2011 21:13:20

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Tocmai spuneam si eu acest lucru... :(
As dormi si in picioare asa de mult imi este somn.

Chef am sa fac diverse lucruri, dar imi lipseste energia... ma apuc de ceva si imediat ma apuca ametelile, somnul si oboseala...:-/

Nu mai spun ca s-a schimbat ora si nu ma pot obisnui deloc...x-(

andra_aly 29 mar 2011 21:16:45

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Asa si eu:(( Sa nu mai zic ca dupa 2 ore de munca ma ia cate un somn, de mai am putin si inghit actele pe acolo:(
Apoi azi m-a luat o durere ingrozitoare de cap:( pana acum seara m-a deranjat:-s
Ma enerveaza ca am tot asteptat, am zis ca trece, dar parca tot mai enervant e. Cand vad ca e inca ziua afara si eu casc de zori:(

CrisetenO 29 mar 2011 22:00:45

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Salut fetelor!

Sa stiti ca si mie mi s-a intamplat acelasi lucru pana ieri cand am avut o inspectie la servici. M-au ajutat in general doua lucruri. In primul rand, m-am apucat de turbo jam in fiecare seara si asta mi-a dat multa energie si chef de viata. In al doilea rand, mi-a revenit dragostea pentru ocupatia mea stiintifica, si am reusit in cateva zile sa fac progrese in acest sens. Cred ca turbo-jam-ul ma ajuta sa ma culc repede (cad lesinata dupa turbo-jam :))) si ideile ma ajuta sa gasesc ceva interesant in fiecare zi.

Ma gandesc ca poate e de vina si schimbarea de temperatura -- de obicei la mine dureaza ceva timp sa trec de la alimentatia de iarna la cea de vara: mai putine grasimi, mai putina sare, mai multe lucruri proaspete... Poate ajuta putin sport seara sau/si dimineata devreme si la voi, si mai ales niste victorii usoare: ceva care ati gatit si a avut succes, ceva care ati facut si a fost admirat...

In orice caz un lucru e limpede: trebuie neaparat sa va reveniti, ca fara voi nu suntem aceleasi Slabute! Cu mult drag,

Cristina

andra_aly 29 mar 2011 22:07:21

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Buna Cristina:-*>:D<
Asa este, trebuie sa imi gasesc ceva care sa imi dea energie... cu toate ca in seara asta am facut putin sport dar zici ca eram lesinata:(
Eu dimineata merg pe jos cam o ora:) Si apoi cand m-a mai intorc de la servici..plus alte plimbari#:-s dar nu inteleg de ce nu ma pot "trezii" din starea asta. Inainte mersul pe jos de dimineata ma trezea putin, imi era mult mai bine. de cateva zile parca e mai rau si in privinta asta:-s
Chiar si in weekend eram asa(bine, parca putin mai bine:-/), cu toate ca am iesit..nu am stat in casa:(
Si eu la servici incerc sa tin pasul, ba chiar fac mai multe decat ar trebui, ma grabesc ca sa nu am timp sa ma ia somnul...dar degeaba, incep sa casc si imi vine sa ma pun cu , capul pe masa:((
sper sa treaca cat mai repede, ca nu mai suportx-(
Am fugit la nani, noapte buna>:D<

CrisetenO 29 mar 2011 22:10:21

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Draga Andra,

Iti spun din experienta: dupa un timp mersul pe jos nu mai ajuta. In primul rand, nu iti lucreaza partea de sus a corpului, si umerii, spatele si bratele iti slabesc foarte tare. Asta te face sa te simti lipsita de energie, si desi picioarele iti sunt viguroase, restul corpului tau nu e. De aceea m-am si apucat de mers la sala pentru partea de sus a corpului si de aerobic. Iti sugerez si tie ceva care sa fie bun pentru restul corpului tau: altfel mersul pe jos (si eu merg 2 ceasuri cel putin in ritm super-rapid -- 6 km/h minim) nu ajunge.

Cu mult drag,
Cristina

andra_aly 29 mar 2011 22:14:07

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Ei...stiu chestia asta:) Eu merg atat pe jos, ca nu vreau sa stau dupa autobuze:P si ca ma simteam bine...dar acum am starea asta si nu imi place, ma simt aiurea, ciudata:(
Ca si cum stau degeaba, ar trebui sa fac ceva dar ma tine cineva pe loc:P nu stiu daca ai inteles ceva;))
Serios, tare aiurea ma simt:| sa nu mai vb de somnolenta..etc#:-s
Sport fac, doar acum ca am inceput munca nu mai sunt chiar asa activa la sport(acasa ma refer), dar nu ma las de el:P
O fi primavara asta... ce stiu eu:-/ chiar daca cum am zis si mai sus, mi se pare ciudat:-/ in perioada acesta nu eram asa inainte. ci mai in colo cand dadea calucra, atunci eram ca drogatele:-s:-s

Roxii 29 mar 2011 22:48:01

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Citat:

Anterior postat de andra_aly (Post 596258)
Buna fetele... In ultima vreme sunt mereu obosita, plictisita, fara chef de nimic:(
Nu inteleg ce se intampla:-/ Ma gandeam ca e primavara asta... dar de obicei am stari de astea cam prin mai, cand da caldura. nu acum:-/
Nu stiu ce se intampla cu mine:( Ma simt fara putere:( Dimineata ma trezesc parca batuta , simt ca nu ma odihnesc bine:(
Acum e adevarat ca am stat ceva vreme acasa inainte si de ceva timp am inceput munca...dar nu cred ca e asta:-/
Ba din contra, e mai bine ca am ocupatie... dar totusi, nu imi pot explica:-/ sa fie primavara?:-/
Voi cum sunteti? mai ales acum ca a dat putin caldura? se poate sa fie acesta motivul?
Ca eu nu mai stiu ce sa fac... nu am rabdare sa fac nimic. parca si daca stau in pat ma simt aiurea:-/ cred ca doar de as dormii intruna as rezolva:-s:P

Hello!Exact la fel sunt si eu..Si nu numai,eu am ajuns in starea in care pur si simplu nu mai am chef deloc de viata,tind usor spre depresie iar daca stau sa zicem 15 minute pe scaun si ma ridic sa`mi iau o cana cu apa pur si simplu mi se intuneca privirea si ma ia o ameteala de nush ce`i cu mn:-sAs dormi intr`una si mi`e lene sa fac si cea mai usoara chestie.:-sPana si cand mananc mestec un dumicat de nush cate ori,mananc asa in scarba:-s

Liviutzza 30 mar 2011 00:00:19

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Nu cumva e alimentatia de vina?mananci fructe in fiecare zi?I-a niste multivitamine ceva...

Roxii 30 mar 2011 01:02:32

Re: Mai mereu obosita... plictisita
 
Citat:

Anterior postat de Liviutzza (Post 596523)
Nu cumva e alimentatia de vina?mananci fructe in fiecare zi?I-a niste multivitamine ceva...

Mananc de toate..si fructe si legume,carne,lactate,oua...nu ar avea ce sa`mi lipseasca..:-sIau Eurovita Multiminerale:-sDar asta nu e prima oara cand mi se intampla asa cv..pur si simplu asa patesc primavara in general..probabil e astenie de primavara:))


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:12:59.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO