forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Mainile si unghiile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/mainile-unghiile-5807.html)

PinkFuneral 07 aug 2010 17:31:46

Mainile si unghiile
 
1 ataşament(e)
Eu sunt "obsedata" de aspectul mainilor si al unghiilor, consider ca mainile unei persoane si unghiile mai ales spun multe despre aceasta, asa ca intrebarea mea este:

Cum va ingrijiti mainile si unghiile si cum va place sa va faceti unghiile?
:)
am pus o poza cu unghiile mele de azi :D

alyy 07 aug 2010 18:27:02

Re: Mainile si unghiile
 
foarte frumos modelul tu la-i facut?

alyy 07 aug 2010 18:30:27

Re: Mainile si unghiile
 
1 ataşament(e)
unghiile mele

PinkFuneral 07 aug 2010 18:32:15

Re: Mainile si unghiile
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 280798)
foarte frumos modelul tu la-i facut?

da, din pacate unghiile mele sunt cam scurte acum (mi s`a rupt una si a trebuit sa le tai pe toata).. dar cam asta fac o data pe saptamana, imi fac unghiile si inventez fel de fel de modele :)

PinkFuneral 07 aug 2010 18:34:32

Re: Mainile si unghiile
 
Citat:

Anterior postat de alyy (Post 280801)
unghiile mele


foarte frumoase si ingrijite, bravo :)

alyy 07 aug 2010 18:49:43

Re: Mainile si unghiile
 
mersi si mie imi place sa le pictez arata mai frumoase:D

mysterious girl 07 aug 2010 19:10:33

Re: Mainile si unghiile
 
foarte interesant subiectul. mie imi place sa le am putin mai luni, insa nu exagerat ca nu vreau sa fiu o vrajitoare si de vreo 4-5 ani le am tot patrate. am noroc ca nu mi se exfoliaza si se rup destul de rar.

in ultimii ani am tendinta sa mi le fac cu oja inchisa la culoare, insa preferata mea e manichiura frantuzeasca.

zilele trecute m-am intalnit cu 2 verisoare si am redescoperit placerea de a picta unghiile, asa ca am inclus si asta in ritualul meu:x:x eu nu-mi fac mereu la fel unghiile, fiindca imi place noul si asa ca mai fac diverse experimente:P

intr-adevar e foarte important ca unghiile sa fie curate si frumos facute.

PinkFuneral 07 aug 2010 19:27:12

Re: Mainile si unghiile
 
3 ataşament(e)
Eu tin foarte mult la unghiile mele, mai mereu le am lungi, acum din pacate astept sa creasca (ceea ce nu e mult, imi cresc repede), sambata este ziua unghiilor mele ca sa zic asa :D, mi le albesc, pilesc, dau cu crema sa nu mi se exfolieze si apoi ma apuc de pictat. Daca gasesc pozele o sa va arat cateva din modelele mele:) Pentru inceput am gasit astea
scuze pentru calitatea proasta :">

mysterious girl 07 aug 2010 19:30:10

Re: Mainile si unghiile
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 280846)
Eu tin foarte mult la unghiile mele, mai mereu le am lungi, acum din pacate astept sa creasca (ceea ce nu e mult, imi cresc repede), sambata este ziua unghiilor mele ca sa zic asa :D, mi le albesc, pilesc, dau cu crema sa nu mi se exfolieze si apoi ma apuc de pictat. Daca gasesc pozele o sa va arat cateva din modelele mele:) Pentru inceput am gasit astea
scuze pentru calitatea proasta :">

sunt tare frumoase:x te pricepi nu gluma;)
ai invatat de la cineva sau ai experimentat singura pe unghiile tale?

PinkFuneral 07 aug 2010 19:34:50

Re: Mainile si unghiile
 
Citat:

Anterior postat de mysterious girl (Post 280851)


sunt tare frumoase:x te pricepi nu gluma;)
ai invatat de la cineva sau ai experimentat singura pe unghiile tale?

Mi`am cumparat o pensula foarte mica doar asa pentru ca era ieftina, n`am folosit`o imediat, nu dadeam importanta desenelor pe unghii, aveam o singura culoare mereu, apoi am zis sa incerc ceva, orice, si uite asa faceam mai mult si mai mult pana am ajuns sa am o multime de culori, pensuli, sclipici, si toate minunatiile pentru unghii :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 17:55:58.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO