forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Moda (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/moda-2240.html)

Slabuta 15 ian 2010 15:33:53

Moda
 
Sunteti mereu imbracate la moda sau nu va intereseaza acest capitol, si moda este ceea ce va sta bine, nu ceea ce promoveaza designer-ii?

ali_lumi 15 ian 2010 15:58:31

Re: Moda
 
in general imi cumpar haine de firma, dar deobicei ma imbrac cu ce ma simt bine,si cu ce mi place mie nu neeaparat cu ce apare in moda.
Ca mi poate sta bine cu un tricou si de 200 de mii nu trebuie sa fie unu de 2 milioane.;)

Adella 15 ian 2010 16:07:03

Re: Moda
 
Moda ...ma imbrac dupa cum ma simt eu bine ..in ultima perioada ador rochitzele asa ca sunt obsedata sa-mi umplu garderopa cu ele ..imi place stilul clasic in general ..dar ma imbrac in functie de stare si unde merg ..daca merg la piata nu-mi iau tocuri ..asta e clar :Dnu-mi plac pantofii cu bot ascutit ..ii urasc .....:D

ali_lumi 15 ian 2010 16:08:05

Re: Moda
 
Si eu la fel :)) ma imbrac in functie de cum ma simt :)
Nu moda face pe om;)

Sheba 15 ian 2010 17:55:28

Re: Moda
 
eu trebuie sa ma simt comod altfel parca nu sunt eu. chiar ma simt bizar daca ma imbrac la 4 ace. am tendiinta de a fii imbracata astfel incat oricand sa pot fac macar o plimbare in parc (daca nu la munte).

Liviutzza 15 ian 2010 19:07:40

Re: Moda
 
Si eu sunt de parere ca in primul rand o haina trebuie sa stea bine pe mine...ptr ca degeaba este de firma daca nu ma avantajeaza!Dar in acelasi timp ptr mine are o ff mare importantza calitatea materilului si croiala...In general prefer hainele de calitate si bun gust!

drama queen 15 ian 2010 21:11:08

Re: Moda
 
ma imbrac dupa starea de spirit, si treb sa ma simt comod in hainele pe care le am pe mine ca altfel imi vine sa la rup dupa` mine,, nu port de fel trening.. deloc,, nu am nici macar unul .. orice in afara de trening...:D

ali_lumi 11 iul 2010 15:07:36

Re: Moda
 
Fetelor in timp ce navigam pe internet am gasit un subiect dragut , si m-am gandit sa-l impart cu voi, cele interesate :)

Cu toate ca suntem deja la jumatatea anului ...

Iata cele cateva criterii de care femeile ar trebui sa tina cont daca vor vrea sa fie in trend cu moda anului 2010:
- Se poarta mai mult ca niciodata rochiile cu un umar sau ambii umeri dezveliti sau bluzele, rochiile si sacourile cu umerii proeminenti, gen barbatesti.
- Se poarta asimetriile, rochii si bluze in taieturi asimetrice si cu multe pliuri si volanase.
- Se poarta transparenta, materiale tip voal, care sa lase sa se intrazereasca pielea.
- In ceea ce priveste incaltamintea, in 2010 se vor purta pantofii si ghetele cu platforme inalte.
- Referitor la accesorii se vor purta bijuteriile cat mai mari, inele imense, bratari, cercei si coliere extra large, care sa ocupe cat mai mult din incheieturi, gat si decolteu.

In speranta ca va fost de folos[*55*]

deadcountess 24 aug 2010 22:44:24

Re: Moda
 
Sunt total anti-moda. Nu pricep cum pot unele fete sa arunce cu dispret haine care li s-au parut dragute anul/sezonul trecut doar pentru ca nu mai sunt la moda.

Imi vine in cap un citat haios, pacat ca nu-mi amintesc autorul "moda este un lucru atat de hidos incat nu poate fi suportat si de aceea trebuie sa o schimbam de mai multe ori pe an" :))

anqutz 25 aug 2010 09:21:30

Re: Moda
 
Mai de graba inti construiesti un stil personal decat sa te imbraci in pas cu moda. Moda poate sa nu iti reflecte neaparat gusturile, persoanlitatea si nu este flatanta decat pentru fetele cu trup perfect. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 02:17:21.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO