forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Monotonia intr-o relatie ... (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/monotonia-intr-relatie-5584.html)

viktoria 21 iul 2010 17:50:40

Monotonia intr-o relatie ...
 
Salut fetelor care citesc aceste rinduri ! Eu sunt intr-o relatie de 2 ani cu prietenul meu, ne iubim si parca e tot bine ... <<dar>> simt ca ceva nu-i in regula, nu mai este asa ca la inceput, am senzatia ca ne-am plictisit unul de celalalt, i-am vorbit despre asta chiar azi insa el a spus ca simte si el acelasi lucru dar ma iubeste si doar asta-i cel mai important. Eu am exclus din prima cauza ca ar avea pe cineva , p-ru ca ii stiu fiecare pas, unde se duce si ce face ... si chiar avem incredere unul in celalalt.
Poate e de vina diferenta de virsta , el are 25 iar eu 19 ... lui probabil i-a trecut pofta de distractii ... iar eu vreau sa ma distrez , vreau sa fac ceva ce n-am facut pina acum... dar chiar si o plimbare banala prin parc ar fi ok , dar pina nu-l bat eu la cap vreo citeva zile la rind nu iesim , si atunci fara sunete de telefon nu se poate , daca ne plimbam o ora , jumatate din acest timp el vb la telefon si asta ma scoate din minti :((:((:((
Nu stiu cesa mai fac ... :(:(:(

ali_lumi 21 iul 2010 17:54:25

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 262493)
Salut fetelor care citesc aceste rinduri ! Eu sunt intr-o relatie de 2 ani cu prietenul meu, ne iubim si parca e tot bine ... <<dar>> simt ca ceva nu-i in regula, nu mai este asa ca la inceput, am senzatia ca ne-am plictisit unul de celalalt, i-am vorbit despre asta chiar azi insa el a spus ca simte si el acelasi lucru dar ma iubeste si doar asta-i cel mai important. Eu am exclus din prima cauza ca ar avea pe cineva , p-ru ca ii stiu fiecare pas, unde se duce si ce face ... si chiar avem incredere unul in celalalt.
Poate e de vina diferenta de virsta , el are 25 iar eu 19 ... lui probabil i-a trecut pofta de distractii ... iar eu vreau sa ma distrez , vreau sa fac ceva ce n-am facut pina acum... dar chiar si o plimbare banala prin parc ar fi ok , dar pina nu-l bat eu la cap vreo citeva zile la rind nu iesim , si atunci fara sunete de telefon nu se poate , daca ne plimbam o ora , jumatate din acest timp el vb la telefon si asta ma scoate din minti :((:((:((
Nu stiu cesa mai fac ... :(:(:(

Buna Viktoria:)
Facand o paranteza , intre mine si iubitul meu ( si viitorul sot ) este diferenta de 5 ani , eu fac 21 anul acesta el 26 , deci foarte aproape ca si voi , si uite ca in cazul meu nu se pune problema ca el a inaintat in varsta . Are acelasi chef de FUN , etc.
Incearca sa discuti cu el sa`i spui ce vrei tu , ce simti tu ca vrei sa faci in ziua respectiva. Spunei ca vrei ceva nou in relatie si ca monotonia asta nu duce spre bine.
Ps - de cand sa instalat monotonia in relatia voastra ?

viktoria 21 iul 2010 18:11:49

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 262500)


Buna Viktoria:)
Facand o paranteza , intre mine si iubitul meu ( si viitorul sot ) este diferenta de 5 ani , eu fac 21 anul acesta el 26 , deci foarte aproape ca si voi , si uite ca in cazul meu nu se pune problema ca el a inaintat in varsta . Are acelasi chef de FUN , etc.
Incearca sa discuti cu el sa`i spui ce vrei tu , ce simti tu ca vrei sa faci in ziua respectiva. Spunei ca vrei ceva nou in relatie si ca monotonia asta nu duce spre bine.
Ps - de cand sa instalat monotonia in relatia voastra ?

Am incercat sa discut cu el despre asta chiar azi , insa nu am primit nici un raspuns inafara de <<eu te iubesc si tu stii asta>>, eu stiu si simt asta, dar ceva lipseste ...
Se simte monotonia de vreo 2-3 luni ... sunt intr-o mare dilema ...
Poate problema e in mine ...poate eu ceva nu fac corect ... nu stiu ce sa ma gindesc...:(:(:(

viktoria 21 iul 2010 18:13:39

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
Poate mai este cineva care a trecut prin asa perioada sau care ar putea sa-mi dea un sfat ...cum s-o depasim :(

lucia ely 21 iul 2010 18:23:32

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 262535)
Poate mai este cineva care a trecut prin asa perioada sau care ar putea sa-mi dea un sfat ...cum s-o depasim :(

incearca sa vb mai mult cu el....faptul ca ti-a spus "te iubesc tu stii asta" nu ar trebui sa te mai faca sa inchei discutia:|

am invatat o chestie de la cineva si vo spun si voua:D sunt total de acord cu ea

iubirea nu dureaza toata viata..in timp devine obisnuita ..poti sa fii atasat de cineva sa simti ca il iubesc dar e si obisnuinta ....daca nu comunicati destul acum?mai tarziu ce ve-ti face?
incearca sa vb ...si sa faci ca relatia sa mearga bine din nou:)
mult succes! mai astept vesti:*

viktoria 21 iul 2010 18:32:37

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 262549)
incearca sa vb mai mult cu el....faptul ca ti-a spus "te iubesc tu stii asta" nu ar trebui sa te mai faca sa inchei discutia:|

am invatat o chestie de la cineva si vo spun si voua:D sunt total de acord cu ea

iubirea nu dureaza toata viata..in timp devine obisnuita ..poti sa fii atasat de cineva sa simti ca il iubesc dar e si obisnuinta ....daca nu comunicati destul acum?mai tarziu ce ve-ti face?
incearca sa vb ...si sa faci ca relatia sa mearga bine din nou:)
mult succes! mai astept vesti:*

Merci Lucia ... sper sa se rezolve...

lucia ely 21 iul 2010 18:34:00

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
draga mea orice problema ar trebui sa se rezolve prin comunicare:*:*:*

Sand 21 iul 2010 19:35:53

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
Citat:

Anterior postat de lucia ely (Post 262549)
am invatat o chestie de la cineva si vo spun si voua:D sunt total de acord cu ea
iubirea nu dureaza toata viata..in timp devine obisnuita ..

Imi pare rau pentru "cineva-ul" respectiv.

Da, comunicarea e de baza.

ianna 22 iul 2010 17:01:13

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
Citat:

Anterior postat de viktoria (Post 262493)
Salut fetelor care citesc aceste rinduri ! Eu sunt intr-o relatie de 2 ani cu prietenul meu, ne iubim si parca e tot bine ... <<dar>> simt ca ceva nu-i in regula, nu mai este asa ca la inceput, am senzatia ca ne-am plictisit unul de celalalt, i-am vorbit despre asta chiar azi insa el a spus ca simte si el acelasi lucru dar ma iubeste si doar asta-i cel mai important. Eu am exclus din prima cauza ca ar avea pe cineva , p-ru ca ii stiu fiecare pas, unde se duce si ce face ... si chiar avem incredere unul in celalalt.
Poate e de vina diferenta de virsta , el are 25 iar eu 19 ... lui probabil i-a trecut pofta de distractii ... iar eu vreau sa ma distrez , vreau sa fac ceva ce n-am facut pina acum... dar chiar si o plimbare banala prin parc ar fi ok , dar pina nu-l bat eu la cap vreo citeva zile la rind nu iesim , si atunci fara sunete de telefon nu se poate , daca ne plimbam o ora , jumatate din acest timp el vb la telefon si asta ma scoate din minti :((:((:((
Nu stiu cesa mai fac ... :(:(:(

orice relatie are urcusuri si coborasuri. Nu zic ca el este sau nu este jumatatea ta ci doar ca esti tanara! traieste-ti viata din plin! o sa ai timp de stat in casa si la telefon o viata intreaga...dar varsta de 19 ani nu se mai intoarce! Si eu am fost intr-o relatie serioasa pe la varsta ta doar ca tipul respectiv era mai plimbaretz decat mine deci lipsa asta nu am dus-o..avea el altele ...dar asta e alta poveste. Nu zic ca nu vei avea timp si la 30 sa iesi in disco...sa te plimbi etc...dar fiecare varsta are frumusetea, inocenta sau maturitatea ei...daca te inchizi de pe acum intr-o relatie care nu-ti mai convine sau care te plictiseste sau nemultumeste o sa iti para rau mai tarziu.

Vorbeste cu el..rezolva problema... nu merge cum vrei tu? next one;;);)

onetotilia 10 aug 2010 14:45:00

Re: Monotonia intr-o relatie ...
 
problema nu e la el .... e la tine.... nu ai trait copilaria suficient ca sa ramai in aceasi relatie ...

eu personal am nevoie de niste sfaturi.... nu am prietene aici , decat iubitele prietenilor lui.. si nu pot sa ies aproape nicaieri fara el... m-am cam saturat insa stiu ca toate se vor schimba in momentul in care voi merge la facultate.. sau voi avea alt loc de munca..


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:29:38.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO