Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Toate "durerile" noastre...

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 19:58:13
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Briose

Citat:
Anterior postat de slabuta Vezi mesajul
pai m-am uitat cum arata briosele de 100 gr de la mc si ale tale sunt cam 1/4 din ele
HAhahaha,eu am zis ca esti dasteapta.
Da,e cam aproximativ,oricum,cand le fac prima oara calculez exact,de fapt e imposibil sa nu am calculat pe undeva,dar in cele doua agende de le am,scrise fara cap si coada,fara titlu,unde apar doar proteine,lipide carbohidrati si calcule e imposibil de descoperit care si cum e.
A,si nu am scapat de antibiotic,astazi am mers a alt medic,ca eram si mai umflata,si stii tu ca eu nu am noroc la medici destepti din prima.Asa ca urmeaza o extragere,bine ca am scapat de drenaj,cum ai patiti tu,imi inchipui ca placut nu a fost.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 20:12:51
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Briose

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
HAhahaha,eu am zis ca esti dasteapta.
Da,e cam aproximativ,oricum,cand le fac prima oara calculez exact,de fapt e imposibil sa nu am calculat pe undeva,dar in cele doua agende de le am,scrise fara cap si coada,fara titlu,unde apar doar proteine,lipide carbohidrati si calcule e imposibil de descoperit care si cum e.
A,si nu am scapat de antibiotic,astazi am mers a alt medic,ca eram si mai umflata,si stii tu ca eu nu am noroc la medici destepti din prima.Asa ca urmeaza o extragere,bine ca am scapat de drenaj,cum ai patiti tu,imi inchipui ca placut nu a fost.
ei, desteapta, inventiva mai degraba

asa fac si eu, un carnetel plin cu task-uri, cu calorii, produse, nu stiu ce picturi, am de toate acolo

Mishutza, crede-ma ca o sa fii alt om dupa ce ti-o extrage, eu am uitat de ea din momentul in care mi-a extras-o doctorul si abia astept sa scap si de restul. Ideea este ca nu trece inflamatia, daca a inceput sa faca probleme o sa se tina de tine pana te nenoroceste, dureri, febra, nu poti manca.... tare rau imi pare pentru tine stiu prin ce treci sa te refaci cat mai curand da, slava domnului ca nu ti-a facut 2 drenaje fara anestezic si care intr-un final s-au dovedit in zadar
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 20:50:51
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Briose

Slabuta,nush de ce am impresia ca pe aici nici nu se prea obisnuieste drenajul,nush sigur.Si da,e cam logic ca nu prinde anestezia,din moment de ai infectie.Faza e ca minunatul medic extrem de controversat si roman la care am fost astazi mi-a nfipt iar un panasament cu antibiotic intre masea si gingie,anestezie nu mi-a facut,ca a zis ca ma inteapa degeaba.Darrrrrr,nu m-a durut,Dumnezeu sa ii binecuvanteze mainile alea de pianist,ieri m-am incolacit in scaun de durere,azi a fost super.Plus ca chestia pusa e minuscula,nu ma deranjeaza,nu o simt.
Asa e,trebuie sa scap de ea,are ani de zile de cand cam odata pe luna,2 zile ma doare gingia,dar putin,nicidecum infectie sau nevoie de pastile.
Si dureri nu mai am,pt ca iau ibuporfen,e un fel de nurofen.Eu incerc sa fiu un erou,efectul pastielei trece la 6,7 ore,si atunci spun ca nu mai iau,dar maxim 10 minute rezist,si mama si pogsteru ma roaga sa mai iau una,ca nu ma suporta.Stii cum e.Din pacate,ma intreb care va fi pretul pe care il voi plati pt 5 zile deja de ibuprofen si acum si antibiotice,la ficatul meu care saracul nu suporta nici macar doua aspirine.Momentan nu simt dureri la el,ca ar fi culmea,doar greata si ameteli,si recunosc ca e deja extrem de nemultumi.Dar mai are 4 zile jumate de antibiotice si scapa.Sincer sa iti zic,pe el cam stiu cum sa il repar,dar sunt sigura ca as muri de durere daca nu as lua pastilele de durere.Off,scapam noi si de ele toate.
Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut tu.Astazi cand am dat mana cu doctorul i-am spus ca,orice vrea sa imi faca nu vreau si imi e frica,e destul sa imi vorbeasca si imi creste tensiunea.A ras si el,si a fost super dragut,si mi-a explicat tot.M-a facut sa ma simt safe,asa ca am fost cuminte si mai merg.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 21:23:00
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Briose

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Slabuta,nush de ce am impresia ca pe aici nici nu se prea obisnuieste drenajul,nush sigur.Si da,e cam logic ca nu prinde anestezia,din moment de ai infectie.Faza e ca minunatul medic extrem de controversat si roman la care am fost astazi mi-a nfipt iar un panasament cu antibiotic intre masea si gingie,anestezie nu mi-a facut,ca a zis ca ma inteapa degeaba.Darrrrrr,nu m-a durut,Dumnezeu sa ii binecuvanteze mainile alea de pianist,ieri m-am incolacit in scaun de durere,azi a fost super.Plus ca chestia pusa e minuscula,nu ma deranjeaza,nu o simt.
Asa e,trebuie sa scap de ea,are ani de zile de cand cam odata pe luna,2 zile ma doare gingia,dar putin,nicidecum infectie sau nevoie de pastile.
Si dureri nu mai am,pt ca iau ibuporfen,e un fel de nurofen.Eu incerc sa fiu un erou,efectul pastielei trece la 6,7 ore,si atunci spun ca nu mai iau,dar maxim 10 minute rezist,si mama si pogsteru ma roaga sa mai iau una,ca nu ma suporta.Stii cum e.Din pacate,ma intreb care va fi pretul pe care il voi plati pt 5 zile deja de ibuprofen si acum si antibiotice,la ficatul meu care saracul nu suporta nici macar doua aspirine.Momentan nu simt dureri la el,ca ar fi culmea,doar greata si ameteli,si recunosc ca e deja extrem de nemultumi.Dar mai are 4 zile jumate de antibiotice si scapa.Sincer sa iti zic,pe el cam stiu cum sa il repar,dar sunt sigura ca as muri de durere daca nu as lua pastilele de durere.Off,scapam noi si de ele toate.
Nici nu vreau sa ma gandesc prin ce ai trecut tu.Astazi cand am dat mana cu doctorul i-am spus ca,orice vrea sa imi faca nu vreau si imi e frica,e destul sa imi vorbeasca si imi creste tensiunea.A ras si el,si a fost super dragut,si mi-a explicat tot.M-a facut sa ma simt safe,asa ca am fost cuminte si mai merg.
Norocul tau Mishutza, intr-adevar conteaza si doctorul care iti umbla prin gura, ma gandesc ca la urgenta aia nu aveau chef de mine, aveam o falca nici nu vedeam bine cu ochiul drept

Dupa ce mi-a facut drenajul mi-a pus si mie ceva intre dinte si gingie si a doua zi am venit la ei, cu falca la loc

Off, si pastilele astea, sa nu te iubesti prea mult cu ibuprofenul, stiu ca nu e chiar bun la ficat ai grija mare termina-ti maseluta si fa o pauza la mancaruri grele, ca sa mai odihnesti ficatelul si mai ia niste pastilute de detoxifiere, ceaiuri naturale... eu nu ma chiar pricep, slava domnului, inca nu am probleme cu ficatul si sper sa ma feresc de ele, ca ar fi tabloul complet cu cate boli mai am
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 21:29:21
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Toate "durerile" noastre...

si ca sa fiu o plangacioasa....
sa va spun ce chinuri trag de 2 zile

am fost la dermatolog, si mi-a dat gentamicin antibiotic pentru stafilococ, 5 zile cate 2 fiole seara, mi le pun la 9 seara si dupa dispar 30 de minute in iad

nici nu stiu cum sa va explic, imi pun injectia, trec 5 minute si incepe teroarea.... intepaturi de cutit in buca, picior, tare greu de suportat si ma varcolesc asa vreo 20 de minute pana se calmeaza durerile si pe la 12, asa a fost ieri cel putin, ma uit in oglinda, locul injectiei rosu, inflamat, fierbinte, doare la atingere, si sta umflat, parca toata solutia de gentamicin s-a strans intr-un loc...

aseara am pus o bucata de vata cu putin spirt dizolvat in apa, ca sa incalzeasca locul si dimineata toate au trecut dar buca doare si nu pot sta pe partea stanga nici 10 minute, azi am pus in partea dreapta, ma intreb cum voi fi maine

ce am ingrijoreaza este altceva.... tablou similar cu cel de acasa, cand mi-am pus 10 zile injectii de imunitate in brat (umar)
aceleasi simptome...
nu am avut niciodata asa ceva si sunt tare panicata, ce se intampla....
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 21:39:23
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Toate "durerile" noastre...

Pai tu vb de injectii nu?Cine ti le face?
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 21:40:27
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: Toate "durerile" noastre...

Mai Slabuta,da medicul tau stie de probelemele de imunitate?Ca totusi ,antibioticele pe lanaga ce fac bine,in primul rand scad imunitatea,deci nu cred ca era momentul cel mai potrivit pt ele.
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 21:49:56
skiny katy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 174cm, 108kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Toate "durerile" noastre...

buna fetelor uite slabuta am un pont incearca sa pui un cub de gheata pe locul unde s-a facut injectia ca sa mai treaca senzatia de caldura si incearca sa masezi bine bine locul respectiv,daca injectia nu e facuta bine sau prea superficial cum zici tu ca s-a adunat toate solutia intr-un loc se poate forma un abces(de fapt se nimereste mai profund sau intre fibrele musculare etc),ai grija sa papi bine zilele in care faci antibiotice si mai usor cu efortulmulta sanatate amandorura
skiny katy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 21:50:37
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Toate "durerile" noastre...

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Mai Slabuta,da medicul tau stie de probelemele de imunitate?Ca totusi ,antibioticele pe lanaga ce fac bine,in primul rand scad imunitatea,deci nu cred ca era momentul cel mai potrivit pt ele.
Stie Mishutza, dar a zis ca 5 zile nu e capat de tara. Ce e mai dubios ca asa reactie am avut si la cele de imunitate, deci nu este legat de antibiotice
Este ceva dubios in organism, parca nu vrea sa le primeasca

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Pai tu vb de injectii nu?Cine ti le face?
Da injectii... Acum mi le face iubi, el mi-a pus pana acum toate injectiile si nu am avut nimic.
Pana acum am avut 3 ture a cate 10 injectii pentru imunitate, din care ultima tura a fost groaznica (injectii puse de mama) si acum vin antibioticele astea si iar aceiasi reactie.
Sunt sigura ca daca iau cele mai banale injectii de vitamine, care nu trebuie sa doara si sa imi faca asa rau, la fel va reactiona organismul

Ceva se intampla... sa fie prea multe medicamente in ultima jumatate de an?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 22 iul 2009, 21:53:42
skiny katy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 30 iun 2009
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: hipocalorica
Date: 174cm, 108kg
Mesaje: 263
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Toate "durerile" noastre...

int-adevar ibuprofenul este un AINS f bun dar mult mai util in cazurile grave reumatologice,deci mare grija la dozele maxim recomandate;cit despre ficatul care a fost suprasolicitat de medicamente ppoti lua ceva de genul LIV52 (sau orice hepatoprotector)sunt naturiste si chiar eficientemulta sanatate
skiny katy, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
boala, boli, dureri, remedii, simptome, tratament, tratamente


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum sa ramanem "slabute" si in vacanta...:D mad24 Mentinere 14 12 iul 2014 19:15:17
Jurnal "Doru" - Cum ma ingras sanatos doru Jurnale 15 07 apr 2010 09:02:47
Bun venit la Cafeneaua "Slabute"! Slabuta Discutii pe diverse teme 1980 23 sep 2009 11:37:57
Concurs "ne pregatim pentru vara..." Regulament, rapoarte zilnice, punctaj Slabuta Concursuri 58 22 iun 2009 14:52:36
Dieta "Slabire Rapida" IV sau Regimul Marychny Slabuta Dieta Rapida 0 11 mar 2009 14:22:58

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole