forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Parfumul preferat (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/parfumul-preferat-4226.html)

LicuriciColorat 20 iun 2010 19:00:45

Parfumul preferat
 
Ma gandeam acum ca mi se termina parfumul si vroiam sa vad cu ce se parfumeaza Slabutele?>:D<
mi imi plac parfumurile fine,de obicei care au in amestec si vanilie:)
De exp mi-a placut mult:
-signature by victoria beckham
-pierre cardine pour femme
-faraway avon
-naomi campbell cat deluxe with kisses
le-am pus in ordinea preferintelor

codynutza 20 iun 2010 19:14:19

Re: Parfumul preferat
 
mie imi place:
- armani, diamonds
- dior, je t`aime
- dior, miss cherie
- givenchy, ange au demon

primele 3 le am acum...ultimul l-am avut:x:x:x depinde ce gama iti place...daca preferi spicy sau dulce...cred ca primul si ultimul pot fi incadrate la spicy si al doilea si al treilea sunt mai mult de ocazie. mie nu mi se pare ca se pot folosi zi de zi, fiind putin mai dulci.:D

ali_lumi 20 iun 2010 19:26:21

Re: Parfumul preferat
 
Si eu sunt mare fan givenchy :x ange au demon sau very iresistible
In rest eu am / avut asa
baby phat by kimora lee simons ( a fost din sua , si nu l-am vazut pe la noi ) dar e floral` fresh .
Escada moon sparkle
Gucci rush
bvlgari ( cel albastru simplu ) (ador parfumul acela )
celine dion - sensational
si nu in ultimul rand far away avon , si pret a porter.

Si bineneteles ca lista poate continua ... $ sa fie :))

LicuriciColorat 20 iun 2010 20:24:57

Re: Parfumul preferat
 
dada givenchy:x.... imi amintesc ca am avut o mostra de la el parca parfumul Hot,de 1ml:))) deci un plic si m-am dat de 3 ori cu el si toata casa mirosea dupa mine:)),dar e cam scump,cand v-oi fii pe bani mei vreau sa investesc in 2-3 parfumuri de calitate:x
momentan ma multumesc cu cele un pic peste 100lei:D

sakura 20 iun 2010 20:46:04

Re: Parfumul preferat
 
in ordine?

-chanell no.5 (am avut esenta de parfum..mi-s ramas sticluta care si acum miroase:x
)
- pret a porter (classic....si vechi parfumelul dar il ador)
- si in prezent..sunt la a 8-a sticla de chalon albastru..e ieftin, miroase bine (dupa preferintele mele) si dureaza.

LicuriciColorat 20 iun 2010 20:48:10

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 226421)
in ordine?

-chanell no.5 (am avut esenta de parfum..mi-s ramas sticluta care si acum miroase:x
)
- pret a porter (classic....si vechi parfumelul dar il ador)
- si in prezent..sunt la a 8-a sticla de chalon albastru..e ieftin, miroase bine (dupa preferintele mele) si dureaza.


nu neaparat
am zis eu asa sa le scriu in ordine:)))
chalon albastru?
n-am auzit de el:D
o sa intreb si eu pe aici pe la magazine sa vad cum miroase
poate descopar un parfum interesant:x
cam cat costa?:D

sakura 20 iun 2010 21:02:13

Re: Parfumul preferat
 
mie mi-l aduce cineva din franta (ca sa stiu sigur ca e original) si costa 5 euro. nu stiu daca se gaseste si prin magazine. probabil sa fie:)

LicuriciColorat 20 iun 2010 21:05:54

Re: Parfumul preferat
 
Citat:

Anterior postat de sakura (Post 226449)
mie mi-l aduce cineva din franta (ca sa stiu sigur ca e original) si costa 5 euro. nu stiu daca se gaseste si prin magazine. probabil sa fie:)


aaa:D ma gandeam ca e pe la noi
probabil al tau din franta nu se compara cu al nostru din magazine daca o fii:))

lory 20 iun 2010 21:25:00

Re: Parfumul preferat
 
Acum folosesc D&G L`eau The one, l-am primit cadou, dar m-a nimerit caci imi place cum miroase.
Inainte aveam Cavalli - Pink, si Dior - Pur Poison.
Urmatorul pe lista e Christina Aguilera, miroase bestial :X

CezaraCezarului 20 iun 2010 21:30:45

Re: Parfumul preferat
 
Sunt multe. Dar voi mentiona prima oara niste note pe care le caut in toate parfumurile: scortisoara, mosc, lemn de cedru, nucsoara, trandafir, vanilie, iasomie, lamaie, tamaie. Asadar - cat mai oriental. Preferatele mele sunt: Kenzo Jungle Elephant, Kenzo Amour, Opium (YSL), Tendre poison si Midnight poison (Dior), Back XS (Paco Rabanne), Intense (Hugo Boss), Dune (Dior). Si cam atat ca parfumurile bune sunt si... scumpe! :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 03:35:07.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO