forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Pauza in cuplu (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/pauza-cuplu-6157.html)

IoAnnA90 02 sep 2010 23:11:32

Pauza in cuplu
 
Ce parere aveti despre pauza intr-un cuplu?
Poate fi benefica sau nu?

nicoleta100 02 sep 2010 23:34:47

Re: Pauza in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de IoAnnA90 (Post 312892)
Ce parere aveti despre pauza intr-un cuplu?
Poate fi benefica sau nu?

Pauza pentru ca sa ce? sa experimentezi ceva nou? sa vezi cum e fara?
Eu personal nu am luat niciodata nici o pauza si ma simt foarte bine asa!!!
Suntem impreuna de 12 ani ,in noaptea de revelion implinim 13 ,casatoriti suntem de 3 ani ,dar niciodata nu am simtit nevoia sa iau o pauza!!!
DECI PAREREA MEA ESTE CA NU AM NEVOIE DE NICI O PAUZA SI SINCER NU I-AS VEDEA ROSTUL!!!
>:D<

IoAnnA90 02 sep 2010 23:36:33

Re: Pauza in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 312904)
Pauza pentru ca sa ce? sa experimentezi ceva nou? sa vezi cum e fara?
Eu personal nu am luat niciodata nici o pauza si ma simt foarte bine asa!!!
Suntem impreuna de 12 ani ,in noaptea de revelion implinim 13 ,casatoriti suntem de 3 ani ,dar niciodata nu am simtit nevoia sa iau o pauza!!!
DECI PAREREA MEA ESTE CA NU AM NEVOIE DE NICI O PAUZA SI SINCER NU I-AS VEDEA ROSTUL!!!
>:D<

SI cum ai facut sa va iubiti la fel de mult?

IoAnnA90 02 sep 2010 23:37:13

Re: Pauza in cuplu
 
Va vedeti des?
Este la fel de tandru si iubitor ca la inceput?:)

nicoleta100 02 sep 2010 23:50:42

Re: Pauza in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de IoAnnA90 (Post 312906)
Va vedeti des?
Este la fel de tandru si iubitor ca la inceput?:)

Ne vedem zilnic ,doar locuim impreuna ! Este super iubitor si tandru ,nu genul lingusitor si foarte pupacios!!! Nu mi-ar place asta !!!
Sa sti ca multa lume ma intreaba care este secretul?:-/Cum facem sa ne intelegem asa bine dupa atatia ani?:-/
Nu stiu secretul ,chiar nu il stiu! Stiu ca il iubesc ,ca ma iubeste si ca ne intelegem foarte bine !!!

IoAnnA90 03 sep 2010 00:08:16

Re: Pauza in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de nicoleta100 (Post 312909)
Ne vedem zilnic ,doar locuim impreuna ! Este super iubitor si tandru ,nu genul lingusitor si foarte pupacios!!! Nu mi-ar place asta !!!
Sa sti ca multa lume ma intreaba care este secretul?:-/Cum facem sa ne intelegem asa bine dupa atatia ani?:-/
Nu stiu secretul ,chiar nu il stiu! Stiu ca il iubesc ,ca ma iubeste si ca ne intelegem foarte bine !!!

Exista momente cand vrei sa stai sigura?
Locuiti impreuna,dar vb doar seara cand ajungeti acasa,,sau si prin msj?

Ce sfaturi m,i-ai da ca relatia sa mearga bine?
Nu a aparut monotonoa niciodata la voi? :)

nicoleta100 03 sep 2010 00:31:48

Re: Pauza in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de IoAnnA90 (Post 312918)


Exista momente cand vrei sa stai sigura?
Locuiti impreuna,dar vb doar seara cand ajungeti acasa,,sau si prin msj?

Ce sfaturi m,i-ai da ca relatia sa mearga bine?
Nu a aparut monotonoa niciodata la voi? :)

Dar stau si singura! Cand e el la servici eu stau singura ,cu bebe ,si cu prietenele mele!Sunt in concediu de maternitate ,deci mereu pe acasa!!!
Vorbim in fiecare seara ,lucrurile importante ! Acum vezi tu ,eu iti dau sfaturi de femeie maritata ,tu nu esti casatorita inca!!! Nici nu stiu ce sa te sfatuiesc!!!Prin mesaj (pe care le dau foarte rar ,deoarece sotul meu este sofer si nu as vrea sa il incurc cu mesaje fara rost) ii spun doar chesti care nu pot astepta pana vine el acasa!
PT CA RELATIA SA MEARGA BINE ,TREBUIE SA VA IUBITI ,IN PRIMUL RAND,SA COMUNICATI ,ESTE FOARTE IMPORTANT,SA FITI SINCERI UNUL CU CELALALT SI SA AVETI INCREDERE UNUL IN CELALALT!!!
>:D<

sabryna 03 sep 2010 09:27:13

Re: Pauza in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de IoAnnA90 (Post 312892)
Ce parere aveti despre pauza intr-un cuplu?
Poate fi benefica sau nu?

Eu nu-i vad rostul"pauza"la ce?Niciodata de cand sunt impreuna cu iubitu':xsi avem un car de ani(sunt impreuna cu el de la 14 ani si pe la 17/jumate locuim impreuna)sunt aproape 10 ani nu am avut nevoie de pauza,daca va iubiti o sa treceti peste "pauza"pentru ca nu e nevoie de asa ceva intr-un cuplu:-*

Sabine_28 03 sep 2010 09:48:17

Re: Pauza in cuplu
 
Buna Ioana,

In momentul in care ajungi mai mult sa dicuti despre o relatie decat sa o traiesti pur si simplu, e clar ca nu mai merge deloc! Nu trebuie sa te straduiesti, lucrurile trebuie sa vina de la sine, in caz contrar inseamna ca nu sunteti facuti unul pt celalalt.

Iar faptul ca te-a si inselat, spune inca o data ca el NU TE VREA! Scuza-ma , dar asta e adevarul! Ai de gand sa traiesti toata viata cu neincredere? Sa incerci sa faci "acrobatii" doar pt ca el sa te vrea? Crede-ma ,am trecut prin toate astea si iti spun un singur lucru : CINE IUBESTE NU INSALA!! Poate ca suna ca un cliseu, dar este purul adevar! Oamenii care insala au mari probleme emotionale, si pur si simplu nu le pasa de ceilalti. Daca i-ar fi pasat ar fi comunicat mai mult cu tine, incerca sa faceti ceva pt ca relatia sa mearga, nu sa te insele. Nu asa merg lucrurile.

Eu zic sa mergi mai departe, esti f tanara, stiu ca e greu, dar ce nu te doboara te face mai puternic, si eu sunt 100% sigura ca vei supravietui, ba mai mult, vei gasi pe cineva care sa te respecte, sa te iubeasca cu adevarat si sa te faca fericita! Intotdeauna cand o usa se inchide o alta se deschide, numai ca de multe ori ne complacem in nefericirea noastra si refuzam sa vedem usa deschisa din fata noastra.

Scuza-ma daca am fost atat de directa, sper sa sa nu te deranjeze!:-*

Ai grija de tine!>:D<

deadcountess 03 sep 2010 12:19:25

Re: Pauza in cuplu
 
Citat:

Anterior postat de IoAnnA90 (Post 312892)
Ce parere aveti despre pauza intr-un cuplu?
Poate fi benefica sau nu?

Acuma depinde ce intelegi prin pauza.
1. despartire temporara totala, adica fiecare cu viata lui, iese cu cine vrea, etc si apoi reluati relatia dupa o perioada

sau

2. timp petrecut separat, fara ruperea relatiei, de ex o vacanta singura sau cu prietenele, familia, etc.

Varianta 2 mi se pare ok, o saptamana -10 zile

daca te bate gandul sa alegi varianta 1 inseamna ca e ceva in neregula cu relatia dupa cum au spus si fetele mai sus. Stii cum e, cand iti merge bine nu iti vine sa iei pauza ca sa vezi cum e altfel.:-s


Ora este GMT +2. Ora este acum 00:46:44.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO