forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Prima iubire (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/prima-iubire-7180.html)

choco 19 nov 2010 16:14:28

Prima iubire
 
tot aud chestii de genul: prima iubire nu se uita niciodata. sau ahh,cand imi amintesc prima iubire sau inca mai am fluturi in stomac cand ma gandesc la primul meu iubit..
asa ca intrebarea mea este: slabutelor,va mai amintiti prima voastra iubire?:x;;):D.daca da,cum a fost?ce sentimente ati avut/aveti?

anqutz 19 nov 2010 19:30:40

Re: Prima iubire
 
Eu mi-o amintesc. Am stat aprox 4 ani si jumatate impreuna si s-a terminat in vara lui 2009. :) Am un sentiment de tristete cand ma gandesc ce planuri aveam, de revolta cand ma gandesc cate am indurat (era extrem de gelos si posesiv) dar si de nostalgie pt ca de atunci nu am mai simtit iubire. Si ma gandesc uneori cu drag la el desi s-a terminat prost. Am avut multe momente frumoase si mi-ar fi placut sa ramanem prieteni, dar el se ghideaza dupa principiul ori esti a mea ori a nimanui. :(

ali_lumi 19 nov 2010 19:34:06

Re: Prima iubire
 
Prima iubire a mea este actualul meu iubit , si viitorul meu sot.
El imi ofera siguranta de care am nevoie:)
Suntem impreuna de aproape 6 ani si avem planuri frumoase de a forma o familie fericita.

roxy04 19 nov 2010 21:29:35

Re: Prima iubire
 
wow cum sa nu imi amintesc...eram atat de indragostita incat cel mai mic gest(daca se uita la mine) mi se parea super simteam ca zbor:D:D:D
acum el este insurat;;)(cu una mult mai mare decat el)....l-am vazut la nunta era adorabil...ma inteles super bine cu sotia lui dar nu pot sta in preajma lui:(simt o neliniste:-s..am fost impreuna pentru scurt timp..nu stiu daca ma iubea X_Xdar el stia ca il iubesc mult pentru ca imi facea numai figuri cu fete>:)...eu stiu ca si el simtea ceva pt mine dar cred ca eram prea grasa sa poata avea o relatie serioasa cu mine:((era vorba ca era cunoscut si na cum sa aiba o prietena de 80kg cand putea avea una 90-60-90:-s...dar asta e:(...
ups am scris cam mult scuze dar intrebarea aceasta mi-a trezit amintiri8->:-<:-<:-<:-<:-<:-<:-<:-<:-<

roxy04 19 nov 2010 21:30:46

Re: Prima iubire
 
Citat:

Anterior postat de ali_lumi (Post 409322)
Prima iubire a mea este actualul meu iubit , si viitorul meu sot.
El imi ofera siguranta de care am nevoie:)
Suntem impreuna de aproape 6 ani si avem planuri frumoase de a forma o familie fericita.

foarte frumos ali si eu mi-as fi dorit asta dar...nu este posibil...actualul meu iubit ma iubeste mult si avem planuri frumoase....eu pentru el sunt prima si marea dragoste>:)

anqutz 19 nov 2010 22:02:57

Re: Prima iubire
 
Citat:

Anterior postat de roxy04 (Post 409402)
wow cum sa nu imi amintesc...eram atat de indragostita incat cel mai mic gest(daca se uita la mine) mi se parea super simteam ca zbor:D:D:D
acum el este insurat;;)(cu una mult mai mare decat el)....l-am vazut la nunta era adorabil...ma inteles super bine cu sotia lui dar nu pot sta in preajma lui:(simt o neliniste:-s..am fost impreuna pentru scurt timp..nu stiu daca ma iubea X_Xdar el stia ca il iubesc mult pentru ca imi facea numai figuri cu fete>:)...eu stiu ca si el simtea ceva pt mine dar cred ca eram prea grasa sa poata avea o relatie serioasa cu mine:((era vorba ca era cunoscut si na cum sa aiba o prietena de 80kg cand putea avea una 90-60-90:-s...dar asta e:(...
ups am scris cam mult scuze dar intrebarea aceasta mi-a trezit amintiri8->:-<:-<:-<:-<:-<:-<:-<:-<:-<

Roxi, asta nu e gandire sanatoasa. Cine te iubeste o face pt cine esti tu cu adevarat nu pt nr de kg si masura de la haine. Daca nu teusasca sa te vada pe tine cu adevarat atunci nu-i dragoste ci doar atasament sau o artactie sexuala puternica, eventual ambele.

VentoFreddo 19 nov 2010 23:20:36

Re: Prima iubire
 
aa, ce subiect frumos:D
Prima mea iubire nu o uit cat oi trai:PSi pentru faptul ca a fost neimplinita:PAveam 13 ani si eram o baietoaica si jumate, jucam fotbal cu baietii si ii rupeam:))Si intr-o zi apare EL, in vizita la vecinul meu de casa cu care isi descoperise in comun hobbyul pt porumbei:P(vedeti ca si acum am amintirile clare ca sticla:)))El, mai mare cu un an ca mine, blond saten cu ochii verzi:xDe cum l-am vazut:">:DAm uitat sa va zic ca eu eram in poarta la fotbal in momentul..ma bombardau aia fara mila:))Si odata aud:uite mai, si p,asta, fata sa joace fotbal..
:-o:">:">
NU va zic ca din ziua aia m-am lecuit de fotbal:(Ce nu facem din dragoste..:))
Problema e ca a 2 zi a vazut-o pe prietena mea cea mai buna(vecina si ea) si ..au ramas impreuna pt 4 ani:-sNU va zic ca ei nu au stiut nimic, si ce chin era pe mine sa ascult toate detaliile povestite de fericita mea prietena:((Chiar si prima lor data:(
mama, ce se poate suferi la 14 ani=((Dar am fost asa mandra si incapatanata ca nu s-au prins nici acum>:)
Sii..cui pe cui se scoate, asa ca l-am "uitat" tot cu un blond-saten cu ochii verzi:DDa de tot de tot nu l-am uitat:(
Acum e casatorit, cu o famile frumoasa(am auzit ca are o fetita), si ii doresc toata fericirea din lume>:D<

choco 20 nov 2010 00:18:09

Re: Prima iubire
 
Citat:

Anterior postat de VentoFreddo (Post 409569)
aa, ce subiect frumos:D
Prima mea iubire nu o uit cat oi trai:PSi pentru faptul ca a fost neimplinita:PAveam 13 ani si eram o baietoaica si jumate, jucam fotbal cu baietii si ii rupeam:))Si intr-o zi apare EL, in vizita la vecinul meu de casa cu care isi descoperise in comun hobbyul pt porumbei:P(vedeti ca si acum am amintirile clare ca sticla:)))El, mai mare cu un an ca mine, blond saten cu ochii verzi:xDe cum l-am vazut:">:DAm uitat sa va zic ca eu eram in poarta la fotbal in momentul..ma bombardau aia fara mila:))Si odata aud:uite mai, si p,asta, fata sa joace fotbal..
:-o:">:">
NU va zic ca din ziua aia m-am lecuit de fotbal:(Ce nu facem din dragoste..:))
Problema e ca a 2 zi a vazut-o pe prietena mea cea mai buna(vecina si ea) si ..au ramas impreuna pt 4 ani:-sNU va zic ca ei nu au stiut nimic, si ce chin era pe mine sa ascult toate detaliile povestite de fericita mea prietena:((Chiar si prima lor data:(
mama, ce se poate suferi la 14 ani=((Dar am fost asa mandra si incapatanata ca nu s-au prins nici acum>:)
Sii..cui pe cui se scoate, asa ca l-am "uitat" tot cu un blond-saten cu ochii verzi:DDa de tot de tot nu l-am uitat:(
Acum e casatorit, cu o famile frumoasa(am auzit ca are o fetita), si ii doresc toata fericirea din lume>:D<

wow,ai fost intr-o situatie grea de a trebuit sa asculti mereu cat de bine le merge.uff blond-saten cu ochii verzi :x
ce bine va mai amintiti prima dragoste,sper sa imi aduc si eu aminte tot asa,si cu un sentiment de fericire :x

ras_cristalin 20 nov 2010 09:50:48

Re: Prima iubire
 
Prima iubire adevarata este iubirea pe care am gasit-o alaturi de sotul meu. Inainte nici nu stiam ce inseamna iubirea...
Dar primii fiori i-am simtit pe la 13 ani, tot atunci primul pupic, cand am simtit ca se cutremura pamantul de emotia mea... Din pacate, m-a inselat si parasit pentru prietena cea mai buna de atunci. Ce cliseu, nu? :) Nici azi nu-i pot privi in ochi sau discuta cu ei, si nici nu-mi trebuie... desi i-am iertat de mult.
A fost dragut ca am iesit intr-o seara la restaurant cu al meu si am prins masa libera chiar langa fostul :)) s-a fastacit si a plecat de urgenta.

onetotilia 20 nov 2010 10:58:44

Re: Prima iubire
 
prima mea iubire.... pfff ce marcata am fost... de pe la 14 ani pana la 17 nu imi puteam imagina pe altcineva... blond cu ochii verzi si un corp bronzat si tonifiat.. mai mare ca mine cu aproximativ 2 ani...

am fost impreuna o vreme apoi nu ne-am mai vorbit si am fost cu altcineva pentru 3 sapt si apoi el a venit si a fost suparat si s-a simtit tradat si ne-am reimpacat (el era din alt oras si venea numai in vacante in sat la mine dar mergea la liceul la caré am fost si eu 2 ani ..) crezand ca la liceu fom fi impreuna.... eram rusinosi si nu ne prea vorbeam.. apoi el s-a indragostit de colega mea de camera... pfff venea la mine sa o vada pe ea... si nu am putut sa il uit si m-am mutat la alt liceu in alt oras... :d

ma gandesc cu melancolie la el si la fostul.....ceilalti nu m-au marcat in nici un fel... fostul a fost pentru mine soarele si luna.... eiii... la un moment dat nu a mai aparut soarele si luna s-a stins si ea... dar licareste si acum si v-a lacari o mica steluta.. :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 06:30:06.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO