forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/primul-este-ultimul-bine-sau-rau-ambele-perspecive-6527.html)

Slabuta 30 sep 2010 20:47:54

Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Vad ca Dio este ocupat :D
Deschid eu in locul lui subiectul cu prima tema propusa. :)

anqutz 30 sep 2010 22:54:22

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Depinde. Daca reusesti sa-l gasesti pe THE ONE din prima e ok. Daca nu, atunci mai incerci. Am trait si eu o eprioada in care am crezut ca primul o sa fie si ultimul. Ne iubeam mult, aveam planuri de viitor, de nunta, de copii. Pana cand a devenit ft gelos si posesiv, ma sufoca, nu ma mai respecta. Si atunci am zis ca daca nu e el e altul. Momentan e un altul si vreau sa va zic cu mana pe inima ca e muuult mai bine cu el. Si am si termen de comparatie. :))

aussie_girl 30 sep 2010 23:06:19

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
ca femeie cu ceva ani de casnicie dar in acelasi timp ca femeie pentru care primul a fost si ultimul eu consider ca nu e bine. consider ca o femeie trebuie sa aiba un pic de experienta, sa stie ce vrea de la viata, ce vrea de la un barbat..
Desigur este doar parerea mea care cu siguranta poate fi proasta!

andra_aly 30 sep 2010 23:08:25

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Sunt de acord cu Aussie. sunt multe fete care de mici stau cu un baiat si poate si mai mare cu mult ca ele. si altceva nu mai vad:-s nici asa nu cred ca e ok:-/

anqutz 30 sep 2010 23:11:11

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Da, daca se iubesc si totul merge bine de ce sa dai cu piciorul la o rel doar ca sa experimentezi cu altul? :-s

Sand 30 sep 2010 23:16:49

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 348729)
Da, daca se iubesc si totul merge bine de ce sa dai cu piciorul la o rel doar ca sa experimentezi cu altul? :-s

Just. Si pe urma de ce sa nu experimentezi cu primul, nu?;;)

anqutz 30 sep 2010 23:20:33

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 348739)
Just. Si pe urma de ce sa nu experimentezi cu primul, nu?;;)

Exact. :) Dar nici sa te tii de o relatie doar pt ca a fost primul, indiferent de cat de mizerabil se poarta cu tine. Nu mai traim pe vreme strabunicii unde femeile se maritau fete mari. Acum avem dreptul de a decide cu cati barbati sa ne culcam. Ca e doar 1 sau ca sunt 50 e irelevant pana la urma. Avem insa datoria fata de noi sa ne gasim barbatul cu care ne simtim compatibile si pe plan fizic si pe cel sentimental.

Sand 30 sep 2010 23:26:43

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 348742)


Exact. :) Dar nici sa te tii de o relatie doar pt ca a fost primul, indiferent de cat de mizerabil se poarta cu tine. Nu mai traim pe vreme strabunicii unde femeile se maritau fete mari. Acum avem dreptul de a decide cu cati barbati sa ne culcam. Ca e doar 1 sau ca sunt 50 e irelevant pana la urma. Avem insa datoria fata de noi sa ne gasim barbatul cu care ne simtim compatibile si pe plan fizic si pe cel sentimental.

Pai daca se poarta mizerabil si stai cu el inseamna ca esti masochista. Zic in general, nu tu, ma intelegi...

Aia cu culcatul cu 50 e cam trasa de par...chiar sa nu-ti gasesti omul dupa sa zic...vreo cativa numarati pe degetele de la o mana e cam trasa de par. Poate e ceva in neregula cu tine, stii. (tine e termen generic).

Ce sa mai, mai in gluma mai in serios...nu conteaza atat timp cat sunteti fericiti. Numai sa nu ai pretentia la omul fara defecte ca nici tu nu esti fara. Parerea mea.

aussie_girl 30 sep 2010 23:28:43

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Citat:

Anterior postat de anqutz (Post 348729)
Da, daca se iubesc si totul merge bine de ce sa dai cu piciorul la o rel doar ca sa experimentezi cu altul? :-s

iubita asa am spus si eu. nu am gasit defecte relatiei mele..nu am gasit..si chiar si dupa un numar de ani suntem in aceeasi buna relatie..el la fel de indragostit si de
"acolo" pentru mine..

dar tind sa cred ca daca as fi renuntat un pic la regulile impuse de societate, de educatia stricta..de una de alta..as fi putut fi acom o femeie ..aaa poate mai increzatoare decat sunt acum..increzatoare in ..viata. Nah..ca as vrea sa spun ceva si nu prea stiu cum..anyway..eu v-am zis..parerea mea e parerea mea..voi nu analizati ce spun eu..

anqutz 30 sep 2010 23:30:29

Re: Primul este si ultimul: bine sau rau din ambele perspecive
 
Citat:

Anterior postat de Sand (Post 348754)
Pai daca se poarta mizerabil si stai cu el inseamna ca esti masochista. Zic in general, nu tu, ma intelegi...

Aia cu culcatul cu 50 e cam trasa de par...chiar sa nu-ti gasesti omul dupa sa zic...vreo cativa numarati pe degetele de la o mana e cam trasa de par. Poate e ceva in neregula cu tine, stii. (tine e termen generic).

Ce sa mai, mai in gluma mai in serios...nu conteaza atat timp cat sunteti fericiti. Numai sa nu ai pretentia la omul fara defecte ca nici tu nu esti fara. Parerea mea.

Da, te inteleg. si eu tot in general vb. Stiu ca am tras de par cifra 50. :P

Dupa ce am scris nr mi-am dat seama ca daca nu o faci doar de distractie s-ar putea sa fie ceva gresit la tine daca iti cauti barbatul ideal in asa de multi barbati. E clar ca nu stii sa-i alegi. Dar acesta este deja alt subiect si sunt multe de dezbatut pe tema asta. :P

Nimeni nu e fara defecte, dar trebuie ca acele defecte sa fie estompate de calitatile sale. Si sa vezi mai mult binele din el, ca daca vezi mai mult defectele e clar ca nu-l prea iubesti.


Ora este GMT +2. Ora este acum 21:09:26.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO