forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Primul sarut... (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/primul-sarut-6183.html)

anka4iulie 05 sep 2010 15:51:34

Primul sarut...
 
Cum a fost? Cu cine? La ce varsta?;;);;);;)

dienusha 05 sep 2010 19:34:46

Re: Primul sarut...
 
LoL...ma simt ca si cum as citi din nou revistele alea gen "Cool Girl", "Bravo Girl" :) primul meu sarut a fost pe la 12-13 ani (acum ca ma gandesc imi dau seama ca era cam devreme...), cu un baiat de la mine din bloc care imi placea...a fost interesant, dar nu extraordinar :)

CezaraCezarului 05 sep 2010 19:41:24

Re: Primul sarut...
 
Primul sarut a fost... aproape uitat. Desi se spune ca primul nu se uita niciodata. S-a intamplat, asa cum cred ca se intampla majoritatea saruturilor din categoria asta, mai mult fara sa vreau si fara sa imi dau seama, la 13 ani, la un festival. Tin minte ca nici macar nu imi placea baiatul, dar am vrut sa vad cum e. :)) De-atunci au urmat altele mult mai reusite decat primul, in timpul caruia habar n-aveam ce fac, ma intrebam daca o fi bine, n-o fi bine, asa se face, limba aia trebuie sa fie acolo, etc. :)) Cred ca ultimul sarut (cu o anumita persoana) e mai interesant.

dienusha 05 sep 2010 19:44:28

Re: Primul sarut...
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 315709)
Cred ca ultimul sarut (cu o anumita persoana) e mai interesant.

Foarte adevarat! :)

anka4iulie 05 sep 2010 20:21:18

Re: Primul sarut...
 
Bine, conteaza si persoana, ca daca tu nu vroiai cu adevarat sau vroiai numai sa vezi cum e nu prea e asa frumos...:D:)

CezaraCezarului 05 sep 2010 20:26:59

Re: Primul sarut...
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 315781)
Bine, conteaza si persoana, ca daca tu nu vroiai cu adevarat sau vroiai numai sa vezi cum e nu prea e asa frumos...:D:)

Perfect adevarat, nu avea cum sa fie frumos. Insa pe vremea mea (mda, vorbesc ca o baba :)) ) cu totii incercam sa scapam de treaba asta cu primul sarut, era ca o povara, mai ales ca habar n-aveam ce facem. In zilele noastre adolescentii sunt mult mai precoce si cel putin aparent mai pregatiti psihic sa faca pasul asta mai devreme. Persoana e foarte importanta, si daca ti-l mai si doresti - ai combinatia perfecta. Eu mi-am spus doar povestea nefericita, imi pare rau ca nu pot sa ma gandesc la primul sarut cu cine stie ce emotie. Insa daca ma gandesc la primul sarut cu actualul iubit - asta e alta poveste, una mai frumoasa. ;;) Anca, la tine cum a fost? A fost?

anka4iulie 05 sep 2010 20:31:31

Re: Primul sarut...
 
Practic, nu. Ma rog, in afara de ,,pupicurile`` de la jocul cu sticluta, care se joaca la fiecare zi de nastere/petrecere. De fiecare data cand putea fi ceva, am dat inapoi, nu stiu nici eu de ce... In orice caz, nu ma prea grabesc, adica doar nu e un prag pana la care poti si dupaia nu mai poti, nu?b-)

CezaraCezarului 05 sep 2010 20:36:45

Re: Primul sarut...
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 315801)
Practic, nu. Ma rog, in afara de ,,pupicurile`` de la jocul cu sticluta, care se joaca la fiecare zi de nastere/petrecere. De fiecare data cand putea fi ceva, am dat inapoi, nu stiu nici eu de ce... In orice caz, nu ma prea grabesc, adica doar nu e un prag pana la care poti si dupaia nu mai poti, nu?b-)

Foarte bine faci. Nici nu e cazul sa te grabesti, nu e cazul sa faci un pas pe care o sa-l regreti. Daca ai luat decizia ca primul sarut sa insemne ceva, atunci vei sti cand va fi momentul potrivit si-ti urez sa fie la fel de frumos precum ti-ai imaginat. Nici vorba, nu e niciun fel de prag, din contra, dupa ce incepi, abia te mai poti stapani, ha ha. Ai o viata intreaga de pupat in fata ta. :)) >:D<

anka4iulie 05 sep 2010 20:39:10

Re: Primul sarut...
 
Citat:

Anterior postat de CezaraCezarului (Post 315810)

Ai o viata intreaga de pupat in fata ta. :)) >:D<

Draguta expresie:)) se poate prelua? Nu are rost sa ma grabesc, ca poate daca as vrea as putea avea primul sarut in orice moment,sunt destui baieti care ma admira si ma plac, dar de ce sa regret dupa? Mai bine astept momentul potrivit, ca deh, am timp!

CezaraCezarului 05 sep 2010 20:41:20

Re: Primul sarut...
 
Citat:

Anterior postat de anka4iulie (Post 315815)
Draguta expresie:)) se poate prelua? Nu are rost sa ma grabesc, ca poate daca as vrea as putea avea primul sarut in orice moment,sunt destui baieti care ma admira si ma plac, dar de ce sa regret dupa? Mai bine astept momentul potrivit, ca deh, am timp!

Desigur, nu am drepturi de autor pentru ea. :)) Ma bucur ca mai sunt si fete ca tine, care practica si ganditul, nu doar pupatul. Haha.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:34:16.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO