forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Regretati ceva? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/regretati-ceva-1084.html)

Slabuta 28 aug 2009 13:31:26

Regretati ceva?
 
Fetelor, regretati ceva in viata voastra? :)

Nu ati facut ceva la momentul potrivit, sau nu ati avut curajul sa o faceti?

nicol30 28 aug 2009 13:34:47

Re: Regretati ceva?
 
eu nu regret nimic din ce-am facut sau ce-am zis pana acum....daca as fi regretat n-as mai fi ajuns azi unde am ajuns....experienta in viata nu o poti invata din alta parte decat din greselile tale....cam asta e

Adella 28 aug 2009 13:36:20

Re: Regretati ceva?
 
Cred ca aproape toate regretam o alegere sau o relatie ..sau ceaa ce nu ati facut intr-o relatie sau ce ati facut...dar apoi regretul devine invatatura de minte si trece:))

Slabuta 28 aug 2009 13:40:29

Re: Regretati ceva?
 
Eu de exemplu regret ca nu am facut anumite lucruri la timp... cu cat le-am lungit, cu atat mi-am intins suferinta... dar poate asta e spre bine :)

lalita 28 aug 2009 13:43:56

Re: Regretati ceva?
 
pai cu siguranta regret unele relatii din trecut,cu baieti dar si amice,dar daca stau sa ma gandesc mai bine,am invatat din ele,faci experienta asa,e unicu mod.din greselile noastre invatam cel mai bine asa e,chiar daca din pacate uneori mai le si repetam:)

karmara 28 aug 2009 13:47:38

Re: Regretati ceva?
 
Daca as sta sa analizez probabil as gasi foaaaarte multe actiuni din care nu m-am ales cu nimic bun (poate chiar au avut consecinte negative ) si alegeri "gresite" (pun in ghilimele deoarece nu se stie daca chiar erau gresite sau nu).

Eu obisnuiesc sa traiesc in prezent si putin in viitor, dar cat mai putin posibil in trecut.

Stiti si voi ca daca analizam expresia "cum ar fi fost daca..." nu ajungem la nicio concluzie pentru ca absolut orice miscare neinsemnata pe care am fi facut-o altfel sau nu am fi facut-o ne-ar fi schimbat probabil intreaga viata; deci eu zic ca nu are rost sa ne gandim asa, decat daca vrem sa filosofam asupra vietii fara sa implicam trecutul nostru personal.

nicol30 28 aug 2009 13:50:30

Re: Regretati ceva?
 
Citat:

Anterior postat de slabuta (Post 22634)
Eu de exemplu regret ca nu am facut anumite lucruri la timp... cu cat le-am lungit, cu atat mi-am intins suferinta... dar poate asta e spre bine :)

uneori, cat ai incerca sa faci ceva si nu reusesti sub nici o forma sa-l duci la cap ar trebui sa te gandesti ca nu e timpul pentru acel ceva... nu ati observat ca uneori ne iese din prima si alteori ne chinuim prea mult timp.....

eu am invatat sa-mi accept viata si cu bune si cu rele...e viata mea... si sincer va spun ca nu as schimba nimic din ea....cel putin pana acum :)):)):)) voi credeti ca mie nu-mi spuneau cum e cu viata in general? dar cand te lovesti singura atunci inveti... ca asa e omul facut sa nu bage in capsor cand ii explica cineva....

wow cat am scris

Slabuta 28 aug 2009 13:57:18

Re: Regretati ceva?
 
Citat:

Anterior postat de nicol30 (Post 22641)
uneori, cat ai incerca sa faci ceva si nu reusesti sub nici o forma sa-l duci la cap ar trebui sa te gandesti ca nu e timpul pentru acel ceva... nu ati observat ca uneori ne iese din prima si alteori ne chinuim prea mult timp.....

eu am invatat sa-mi accept viata si cu bune si cu rele...e viata mea... si sincer va spun ca nu as schimba nimic din ea....cel putin pana acum :)):)):)) voi credeti ca mie nu-mi spuneau cum e cu viata in general? dar cand te lovesti singura atunci inveti... ca asa e omul facut sa nu bage in capsor cand ii explica cineva....

wow cat am scris

Sa stii ca asta e corect :)) cat mi-a explicat mama, tata, ca e asa, nu, eu ziceam ca e altfel si stupoare dadeam cu capul in gard in cel mai scurt timp :))

cred ca nu ne este dat sa invatam din greselile altora, tare incapatanati mai suntem :D

nicol30 28 aug 2009 14:00:29

Re: Regretati ceva?
 
=))=))=)) specia umana tare ciudata mai e uneori...

Creizilup 05 sep 2009 21:04:32

Re: Regretati ceva?
 
"Never regret a thing because at that moment, it was exactly what you wanted"- Nu regreta nimic, pentru ca in acel moment era exact ceea ce iti doreai ;) Intelept tipul care a spus lucrul asta. Cred ca vorbea din experienta ;))


Ora este GMT +2. Ora este acum 15:57:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO