forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Relatie din mila (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/relatie-mila-8569.html)

lumy5 15 mar 2011 07:12:57

Re: Relatie din mila
 
Citat:

Anterior postat de Roxii (Post 571175)


Asa e#:-sDuca`se=;Dar al meu nu s`a lasat usor..era prieten cu actualul si incepuse sa inventeze chestii urate despre mn sa ma desparta de el..8-|Nebun omx-(

Waw. Foooarte urat. Cel mai important e ca ai reusit sa iti pastrezi relatia in care te simti tu implinita, cu toate obstacolele ce s-au ivit.
Mie imi place sa cred ca din fiecare chestie care ni se intampla trebuie sa invatam cate ceva, chiar daca e o experienta frumoasa sau e din cele mai urate. De data asta am invatat ca trebuie sa avem maaare grija ce persoana alegem sa avem langa noi.


Bine c-ai scapat de el. Mari nebuni baietii astia.
Al meu l-a urat de cand l-am cunoscut pe actualul, simtea el o amenintare, mai ales ca aveam cu o relatie la distanta si cel de acum e din Buc. cred ca si acum considera ca e numai vina lui ca l-am lasat, cu toate ca am incercat sa ii explic pe toate caile ca relatia noastra se dusese de mult, el tot dadea vina pe actualul. Si cea mai tare faza a fost ca m-a sunat la inceputul lui ianuarie sa faca misto de mine, sperand ca m-am despartit de prietenul meu (cu el cel mai mult am stat 1 an, apoi 6luni, apoi de vreo 3 ori cate 4, dar deja dupa 2-3 incepea sa scartaie rau). si a ramas mut cand a aflat ca este un om cu care sa pot fi 9luni fara nicio cearta. si de atunci am scapat de tot :)

LicuriciColorat 15 mar 2011 14:17:44

Re: Relatie din mila
 
nu am avut si sper sa nu am vreodata
eu nu pot sa ma prefac a fii fericita,chiar daca mi se rupe inima de om(ca sufera,ca are o boala sau ca el tine la mine si eu nu) nu pot sa fac ceva impotriva gandurilor mele
consider ca mi'as distruge viata stand cu cineva din mila,fara sa am sentimente pt el si in acelasi timp m'as simti groaznic ca persoana:)

Roxii 15 mar 2011 14:29:08

Re: Relatie din mila
 
Citat:

Anterior postat de lumy5 (Post 571177)
Waw. Foooarte urat. Cel mai important e ca ai reusit sa iti pastrezi relatia in care te simti tu implinita, cu toate obstacolele ce s-au ivit.
Mie imi place sa cred ca din fiecare chestie care ni se intampla trebuie sa invatam cate ceva, chiar daca e o experienta frumoasa sau e din cele mai urate. De data asta am invatat ca trebuie sa avem maaare grija ce persoana alegem sa avem langa noi.


Bine c-ai scapat de el. Mari nebuni baietii astia.
Al meu l-a urat de cand l-am cunoscut pe actualul, simtea el o amenintare, mai ales ca aveam cu o relatie la distanta si cel de acum e din Buc. cred ca si acum considera ca e numai vina lui ca l-am lasat, cu toate ca am incercat sa ii explic pe toate caile ca relatia noastra se dusese de mult, el tot dadea vina pe actualul. Si cea mai tare faza a fost ca m-a sunat la inceputul lui ianuarie sa faca misto de mine, sperand ca m-am despartit de prietenul meu (cu el cel mai mult am stat 1 an, apoi 6luni, apoi de vreo 3 ori cate 4, dar deja dupa 2-3 incepea sa scartaie rau). si a ramas mut cand a aflat ca este un om cu care sa pot fi 9luni fara nicio cearta. si de atunci am scapat de tot :)

Asa este..bine ca actualul nu i`a dat crezare:)Oricum,asa cum ai spus si tu,am avut de invatat multe din toata relatia aia.

Asa am patit si eu cu fostul,am vorbit anul trecut si cand a vazut ca sunt de 1 an si cv cu actualul si nu ne`am certat si ne intelegem bn a ramas cu buza umflata...cu el ma certam in fiecare zi inca de la inceput:))

minouse 15 mar 2011 16:13:56

Re: Relatie din mila
 
Nu am avut si nici nu mi-as dori asa ceva. In primul rand n-as fi fericita si in al 2-lea rand i-as face si lui sperante desarte, cred ca n-as face decat sa ranesc mai mult persoana respectiva.
Dar tu, slabu?

ali_lumi 17 mar 2011 14:53:31

Re: Relatie din mila
 
Relatie din mila ?? hmmm ...
Cu toate ca, cu totii am spune nu , si eu spun nu acum , depinde de situatie , cat de grava sau nu este .. Si lista poate continua. Probabil ca usor usor incerci sa te detasezi de situatie explicandui celuilat cei mai bine pt amandoi.

deadcountess 18 mar 2011 09:36:56

Re: Relatie din mila
 
Nu mi se pare ok o relatie care se bazeaza doar pe mila. Probabil nici unul din cei doi parteneri nu ar fi fericiti, si atunci ce rost ar mai avea...


Ora este GMT +2. Ora este acum 22:10:29.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO