Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Sotie vs amanta

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Răspunde
 
Opţiuni subiect
  #1 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 15:53:09
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Sotie vs amanta

In ultimele zile am tot citit despre acest subicet. Articolele au rasarit ca ciupercile dupa ploaie, doar vine primavara si hormonii zburda liberi. Si am observat un trend general. Sotia este descrisa de toti ca femeia aia in papuci de casa, cu halat, bigudiuri in cap si care miroase a chiftele. Probabil ca doar vecina pensionara se mai incadreaza in aceasta descriere. La polul opus este amanta, descrisa aproape ca o creatura din basm: piele fina, lenjerie de dantela, seducatoare, buna la pat, bate frumos din gene si barbatul se pune la picioarele ei. Oricum, descrisa complet antitetic fata de frigida de nevasta, cu care sta sarmanul barbat pe care ea il consoleaza cu atuurile ei.

Si eram curioasa de parerea unor femei adevarate, inteligente si neveste/iubite. Oare asa e mai fetelor? Si daca asa e, judecand dupa descrietea de mai sus, ce e mai bine sa fii, nevasta sau amanta? Si mai mult decat atat, mai sunt actuale aceste descrieri? Eu cred ca nu si ar fi cazul sa incepem sa schimbam aceste stereotipuri de 2 lei.

Ultima dată editat de anqutz; 20 mar 2011 at 15:57:42.
Răspuns cu citat
  #2 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 16:12:03
anqutz's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 30 sep 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 166cm, 53kg
Mesaje: 22.594
Aprecieri acordate: 2.039
Am fost apreciat(a) de 3.087 ori in 2.008 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Si inca o ultima curiozitate. Credeti ca barbatii isi iau amante pt ca au pielea mai fina si miros a parfum nu au ulei incins, sau doar pt ca sunt niste... fiinte cu nevoi aparte? Chiar sunt curioasa de pareri!
Răspuns cu citat
  #3 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 16:20:19
mihaela2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1.492
Aprecieri acordate: 1.417
Am fost apreciat(a) de 969 ori in 449 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Parerea mea este ca barbatul poate avea acasa o femeie care sa ii satisfaca orice placere,sa fie frumoasa,desteapta si sa aiba toate calitatile din lume,dar tot va fi curios sa vada cum e o alta femeie,indiferent daca nu este nici pe departe ca cea pe care o are el.
mihaela2011, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mihaela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2140 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #4 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 16:28:41
Slabuta's Avatar
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
In ultimele zile am tot citit despre acest subicet. Articolele au rasarit ca ciupercile dupa ploaie, doar vine primavara si hormonii zburda liberi. Si am observat un trend general. Sotia este descrisa de toti ca femeia aia in papuci de casa, cu halat, bigudiuri in cap si care miroase a chiftele. Probabil ca doar vecina pensionara se mai incadreaza in aceasta descriere. La polul opus este amanta, descrisa aproape ca o creatura din basm: piele fina, lenjerie de dantela, seducatoare, buna la pat, bate frumos din gene si barbatul se pune la picioarele ei. Oricum, descrisa complet antitetic fata de frigida de nevasta, cu care sta sarmanul barbat pe care ea il consoleaza cu atuurile ei.

Si eram curioasa de parerea unor femei adevarate, inteligente si neveste/iubite. Oare asa e mai fetelor? Si daca asa e, judecand dupa descrietea de mai sus, ce e mai bine sa fii, nevasta sau amanta? Si mai mult decat atat, mai sunt actuale aceste descrieri? Eu cred ca nu si ar fi cazul sa incepem sa schimbam aceste stereotipuri de 2 lei.
Foarte interesant subiect...

Descrierile de mai sus mai sunt actuale in unele cazuri, in ultimul timp din ce in ce mai putine. Nu putem generaliza, din ce in ce mai multe femei au grija de ele si nu doar cele in postura de amanta ci si in cea de sotie.

E o placere sa vezi o femeie trecuta de 40 ani care arata atat de "proaspat", atat de frumos, ingrijit... nici nu ii dai varsta pe care o are.

Intr-adevar, amanta este de multe ori mai "buna" decat sotia, in sensul aspectului fizic, nu intru in alte detalii... Dar eu am cunoscut si cazuri in care amanta arata mult mai rau decat sotia, care era super ingrijita si frumoasa...

Ceea ce naste o intrebare... totusi ce cauta barbatii in amanta...?! Doar frumusete, doar sex... eu cred ca este mult mai complexa situatia...

... cauta o femeie... poate suna ciudat, dar sunt unele femei care doar ca aspect fizic sunt femei... aici este cazul sotiilor frumoase parasite pentru o amanta care nu este nici cu tenul de printesa si nici cu silueta de fotomodel.

... cauta ceva extraconjugal... tentatii/placeri/senzatii noi (unii au asta in sange si oricat de frumoasa si ingrijita si intelegatoare ai fi, el tot va cauta)

... cauta ceva mai frumos, ingrijit si care nu ii aduce aminte de problemele de zi cu zi... in intalnirea de cateva ore nu are timp

si cu siguranta mai sunt si alte motive... acum nu imi vin...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat
  #5 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 16:34:36
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Citat:
Anterior postat de mihaela2011 Vezi mesajul
...dar tot va fi curios sa vada cum e o alta femeie,indiferent daca nu este nici pe departe ca cea pe care o are el.
Depinde despre ce barbat e vorba. Daca discutam de tipul barbatului condus in viata de creierul mic, din pantaloni...coborat din craca recent si condus de instincte mai degraba precum animalele...sigur ca mereu o sa vada in jur ceva si mai sexy, si mai apetisant. Si cineva se va gasi si pentru el fiindca exista legea atractiei universale.

Noroc ca nu sunt toti la fel. Fiecare cu ce atrage inspre el, cu ce i se potriveste. Nu o sa se combine niciodata un Andrei Plesu cu o Monica Columbeanu spre exemplu...Sunt pur si simplu caste diferite.

Parerea mea.
Răspuns cu citat
  #6 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 16:44:15
mihaela2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1.492
Aprecieri acordate: 1.417
Am fost apreciat(a) de 969 ori in 449 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Citat:
Anterior postat de Sand Vezi mesajul
Depinde despre ce barbat e vorba. Daca discutam de tipul barbatului condus in viata de creierul mic, din pantaloni...coborat din craca recent si condus de instincte mai degraba precum animalele...sigur ca mereu o sa vada in jur ceva si mai sexy, si mai apetisant. Si cineva se va gasi si pentru el fiindca exista legea atractiei universale.

Noroc ca nu sunt toti la fel. Fiecare cu ce atrage inspre el, cu ce i se potriveste. Nu o sa se combine niciodata un Andrei Plesu cu o Monica Columbeanu spre exemplu...Sunt pur si simplu caste diferite.

Parerea mea.
Sunt cazuri si cazuri,nu putem generaliza,dar sunt multi cei care gandesc cu ce au in pantaloni,din pacate...sau poate si monotonia joaca un rol...
mihaela2011, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mihaela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2140 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #7 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 17:02:47
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
In ultimele zile am tot citit despre acest subicet. Articolele au rasarit ca ciupercile dupa ploaie, doar vine primavara si hormonii zburda liberi. Si am observat un trend general. Sotia este descrisa de toti ca femeia aia in papuci de casa, cu halat, bigudiuri in cap si care miroase a chiftele. Probabil ca doar vecina pensionara se mai incadreaza in aceasta descriere. La polul opus este amanta, descrisa aproape ca o creatura din basm: piele fina, lenjerie de dantela, seducatoare, buna la pat, bate frumos din gene si barbatul se pune la picioarele ei. Oricum, descrisa complet antitetic fata de frigida de nevasta, cu care sta sarmanul barbat pe care ea il consoleaza cu atuurile ei.

Si eram curioasa de parerea unor femei adevarate, inteligente si neveste/iubite. Oare asa e mai fetelor? Si daca asa e, judecand dupa descrietea de mai sus, ce e mai bine sa fii, nevasta sau amanta? Si mai mult decat atat, mai sunt actuale aceste descrieri? Eu cred ca nu si ar fi cazul sa incepem sa schimbam aceste stereotipuri de 2 lei.
Numai datorita momentului in care este realizata observatia exista aceasta antiteza ridicola.
Pe amanta barbatul o vede ocazional si dupa un program bine stabilit, motiv pentru care ea are tot timpul din lume sa se transforme intr-o creatura de basm. Dar asta nu inseamna ca aceasta femeie nu poarta in intimitatea ei papuci de casa, bigudiuri, ca nu are cearcane sau pete pe fata, ca nu gateste....etc.
Sotia este prezenta tot timpul si ar fi putut fi infatisata in diferite ipostaze, insa misoginul/femeia frustrata care a scris articolul a preferat sa o coboare la nivelul cel mai de jos. Traiul in comun este de asa natura, incat nu ai cum sa te feresti sa te vada sotul in papuci, cu masti pe fata, trista, obosita - asta-i viata, nici ei -barbatii- nu arata stralucit mereu. Dar...mai merg impreuna si la o petrecere, mai ies in oras, momente in care sotia cu siguranta straluceste (desigur, daca fizicul ii permite), arata bine, este ingrijita si se simte superba. Nu pentru el neaparat, ca doar nu tot ceea ce facem se invarte in jurul barbatului, pentru satisfacerea nevoilor lui, bla, bla, bla.... Pentru ea.
Relatiile dintre doi oameni casatoriti sunt atat de complexe (si aici vorbesc despre casnicii legate doar in urma unor sentimente puternice), incat este imposibil ca barbatul sa se limiteze doar la aceasta viziune cu privire la sotia sa (si, de ce nu, si invers, cu varianta barbatului din fata tv-ului care bea bere non-stop).
Dupa parerea mea, articolele respective sunt superficiale si, daca mai exista cineva care sa aiba aceasta idee despre sotie este clar ca nu a iubit-o pe respectiva femeie niciodata; iar daca un barbat isi poate inchipui ca o amanta este o creatura de basm, atunci doua sunt explicatiile posibile:
1 - fie n-a avut niciodata o amanta, caz in care exprimarea opiniei de mai sus este neavenita;
2 - fie nu cunoaste deloc femeile, caz in care parerea lui oricum nu conteaza.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #8 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 17:08:44
jolye79's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Citat:
Anterior postat de anqutz Vezi mesajul
Si inca o ultima curiozitate. Credeti ca barbatii isi iau amante pt ca au pielea mai fina si miros a parfum nu au ulei incins, sau doar pt ca sunt niste... fiinte cu nevoi aparte? Chiar sunt curioasa de pareri!
Barbatii aleg o alta femeie pentru ca isi dau seama ca relatia actuala nu le ofera...mai nimic (lucru pe care si eu l-as face).
Eu nu cred ca un barbat care iubeste o femeie si-ar gasi doar asa, de amorul artei, o amanta. In cel mai rau caz, ar avea o aventura ocazionala, din greseala (desi mi-e greu sa-mi imaginez un astfel de scenariu, dar ma rog; barbatii casatoriti, daca fac vreo gafa, se cam feresc si de proprii lor amici, deci greu de crezut ca iese la bere cu prietenii comuni si se apuca sa agate "amante").
Prin urmare, singurul motiv cam cel de mai sus ar fi.
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
  #9 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 17:28:08
Sand's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 mar 2010
Locaţie: Orange County, CA, Statele Unite ale Americii
Vârsta: 54
Dieta: de tip mediteraneana + sport
Date: 173cm, 79kg
Mesaje: 3.059
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 12 ori in 10 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Sincer acum, gandindu-ma pur si simplu la rece, inteleg un barbat sa fie nefericit in casnicie. Inteleg. La fel si cu o femeie. Din diverse motive. Nu ma intereseaza care, nu au facut o alegere buna, s-au casatorit prea de tineri, se cearta incontinuu etc. Nu e mai drept sa divorteze amiabil si gata si dupa aia sa se combine cu cine vrea fiecare ca sa-si gasesca fericirea in viata daca o vor musai langa cineva? Asa face un barbat adevarat. Si tot asa face o femeie adevarata. Oamenii cu caracter asta fac. Oamenii dintr-o bucata, adevarati.

De ce sa-ti iei amanta in timp ce esti casatorit? Nu stiu ce motive ar putea avea cineva sa faca asta, exista foarte multe motivatii dar ma gandesc pur si simplu si din perspectiva unei femei, amante. Ce tipa e asta care sa accepte sa fie combinata cu un tip casatorit? Ce calitate trebuie sa aiba ca om? Ce respect poate sa primeasca ea pentru ea? In ce lumina se vede ea pe ea? Nu conteaza ce zice lumea, nu conteaza ce zice nimeni...conteaza constiinta proprie. Cum trebuie sa se simta aceasta femeie? La fel si invers, un barbat care jaca un roc dublu, cum trebuie sa se simta mereu sa jongleze printre miciuni zi de zi, luni la rand, ca nevasta...cu amanta...trebuie sa fie foarte stresant mental.

Nu e de generalizat nimic. Sunt oameni si oameni. Fiecare e altfel. D-aia cand aud expresii de genul femeile sunt asa si barbatii sunt asa...parca citesc printre randuri durerile si experientele de viata ale celui sau celei care si-a dat cu parerea. Spre ex. cine zice ca femeile sunt *****...a avut experiente neplacute doar cu persoane de proasta calitate, cine zice ca barbatii sunt porci - a avut experiente cu barbati mitocani si asa mai departe. Fiecare vede din propria experienta de viata si doar prin prisma asta. Daca privesti foarte mic doar in jurul tau incepe sa ti se ingusteze perspectiva si sa nu mai vezi nimic din jur.

Omul cred ca trebuie sa tinda mereu sa incerce sa-si deschida treptat perspectiva asta de a privi lumea ...din ce in ce mai mult ca sa vada "the big picture".
Răspuns cu citat
  #10 (permalink)  
Vechi 20 mar 2011, 17:40:55
mihaela2011's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1.492
Aprecieri acordate: 1.417
Am fost apreciat(a) de 969 ori in 449 mesaje
Implicit Re: Sotie vs amanta

Sa va dau un exemplu concret:am o cunostinta care isi inseala sotia de vreo 8 ani,au un copil impreuna,ea nu a fost virgina cand s-au casatorit,amanta,da.Cu toate astea,el afirma ca isi inseala sotia tocmai pt faptul ca el nu a fost primul barbat din viata ei,dar nici nu renunta la ea.Amanta lui este mai tanara ,dar vazand ca el nu are niciun gand cu ea,a incercat sa isi gaseasca pe altcineva,de fiecare data intorcandu-se la barbatul insurat.Sunt lucruri pe care nu ni le putem explica,oamenii au fel si fel de moduri de a gandi si nu cred ca exista explicatii.Suntem atat de diferiti unul de celalalt ,incat niciodata nu vom stii cum gandeste persoana de langa noi,acum ne idolatrizeaza ,maine poate sa ne lase fara nicio explicatie.
mihaela2011, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mihaela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2140 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat
Răspunde

Informatii despre slabit
amanta, barbat, cuplu, pareri, relatie, sfaturi, sotie

Opţiuni subiect

Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Sunculite vs muschi riky Sport 7 01 nov 2011 21:04:37
Sanatate vs. Subponderal ras_cristalin Slabit eXtrem 41 19 apr 2011 11:27:59
Fructoza vs glucoza vs zahar brun marya Alimentatia 1 29 nov 2010 15:06:31
Calorii vs. Grasimi vs. Zaharuri flexomatic Alimentatia 2 02 nov 2010 16:22:31
Body sculpting vs fitness vs aerobic vedrana Sport 13 24 mai 2010 20:32:05

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole