forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Semne din nastere (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/semne-nastere-4466.html)

Adella 04 aug 2010 21:28:28

Re: Semne din nastere
 
Si eu am un semn pe spate ..dar mi-am facut tatuaj peste:Dmi-a zis mama ca acel semn il are tati in locuri ascunse:))

nathusyk 05 aug 2010 21:17:48

Re: Semne din nastere
 
si eu am un semn cam abstract pe spinare in parte stindga, dar nu ma deranjat niciodata. si ficei mele i-a aparut un semn de nastere ca o pata micuta pe mina stinga tot pe partea din spate si e de aceeasi culoare ca si al meu. eu nu stiu daca e de "vina" mama dar, eu am impresia ca mai toate persoanele au asa semne, mai mici sau mai mari, mai mult sau mai putin evidente. dar atit cit nu provoaca disconfort nu sunt o problema

Poofy Girl 05 aug 2010 21:58:22

Re: Semne din nastere
 
Ce mame furăcioase avem! :D A mea a plecat de la mercerie cu o papiotă albă în buzunar. Pusese mâna pea ea, apoi, zurlie, a băgat-o în buzunar şi a uitat de ea, n-a mai plătit-o. Eu m-am ales cu un semn alb de vreo 5 cm lungime pe talie, în partea dreaptă. Oricât m-aş bronza, pata rămâne albă.
De asemenea, am o pată maro deschis, destul de lungă, sub colţul ochiului stâng. Cine nu mă cunoaşte zice fie că-s murdară pe faţă, fie mă întreabă dacă am plâns. :)
Dacă intră şi aluniţele în categoria asta, sunt mândră purtătoare. O aluniţă de frumuseţe cică, lângă buze, alta în palma stângă... mai e aluniţa familiei, la baza gâtului, la spate, destul de proeminentă şi neagră, pe care o am de la tata, care la rândul lui a avut-o de la bunicul, care a luat-o de la străbunicul ş.a.m.d. O altă aluniţă îmi stă pe degetul "arătător" de la piciorul stâng, se vede mişto când port sandale. Şi ca să închei, port pe umăr o constelaţie :D Am 7 aluniţe care formează Carul Mare.
Eu sunt mândră de semnele mele. Dar dacă e să credem în superstiţie, înseamnă că mama mea e foarte tare. A furat o papiotă, lacrimi şi stele de pe cer. :D

Lady 06 aug 2010 00:42:48

Re: Semne din nastere
 
si eu am un "strugure" (format din niste pete care se inrosesc dupa ce ies de la dus, si in rest au o culoare zmeurie) care se intinde cat o palma -de sub genunchi pana deasupra ceva mai mult-. Nu port fuste scurte doar 3/4, dar cateodata tot au fost persoane care mii-au observat semnul , particica de sub genunchi si de cele mai multe ori intrebarea este :ce-ai facut de te-ai lovit ? sau cum de ai facut vanataile acelea?
Incerc sa trec peste orice comentarii, dar prefer explicatia stiintifica, nu faptul ca mama ca a furat un strugure. daca i-as zice ca defapt semnele din nastere apar caci unele vasele de sange nu s-au dezvoltat cum trebuie sau au ramas strans grupate etc. ea tot o tine cu faptul ca a furat un strugure si ca sunt o norocoasa fiind insemnata :))

Alina82 08 aug 2010 19:33:35

Re: Semne din nastere
 
eu am 2 alunite sub sani una in dreapta una in stanga,una mai mik si una mai mare si mai am o pata intre picioare,cum sa explic eu....e putin pe picior si restul pe labia dreapta :D e o pata maro ovala...nush ce o fi furat mama si a dus mana acolo k nu isi aminteste :)) dar nu ma deranjeaza deloc :D

ali_lumi 18 oct 2010 11:43:02

Re: Semne din nastere
 
Citat:

Anterior postat de Poofy Girl (Post 278965)
Ce mame furăcioase avem! :D A mea a plecat de la mercerie cu o papiotă albă în buzunar. Pusese mâna pea ea, apoi, zurlie, a băgat-o în buzunar şi a uitat de ea, n-a mai plătit-o. Eu m-am ales cu un semn alb de vreo 5 cm lungime pe talie, în partea dreaptă. Oricât m-aş bronza, pata rămâne albă.
De asemenea, am o pată maro deschis, destul de lungă, sub colţul ochiului stâng. Cine nu mă cunoaşte zice fie că-s murdară pe faţă, fie mă întreabă dacă am plâns. :)
Dacă intră şi aluniţele în categoria asta, sunt mândră purtătoare. O aluniţă de frumuseţe cică, lângă buze, alta în palma stângă... mai e aluniţa familiei, la baza gâtului, la spate, destul de proeminentă şi neagră, pe care o am de la tata, care la rândul lui a avut-o de la bunicul, care a luat-o de la străbunicul ş.a.m.d. O altă aluniţă îmi stă pe degetul "arătător" de la piciorul stâng, se vede mişto când port sandale. Şi ca să închei, port pe umăr o constelaţie :D Am 7 aluniţe care formează Carul Mare.
Eu sunt mândră de semnele mele. Dar dacă e să credem în superstiţie, înseamnă că mama mea e foarte tare. A furat o papiotă, lacrimi şi stele de pe cer. :D

:)) Bine zis.Probabil ca asa vom face si noi la randul nostru cu bebeii nostri :).
Imi place mult alunita aceea desupra buzei... ;;)

choco 18 oct 2010 16:47:32

Re: Semne din nastere
 
semne din nastere nu am,in schimb am o alunita chiar intre sani,de cand eram micuta
e cam aiurea ca aveam tendinta sa o rup cand eram mica :)).acum mi se pare ok,nu ma deranjeaza
mai am o alunita chiar pe degetul din mijloc de la mana stanga :)).cand eram mica ma ajuta sa imi dau seama care e stanga care e dreapta :))

loralin 18 oct 2010 23:32:48

Re: Semne din nastere
 
Am o floare de liliac in zona sacrala....mama a zis ca rupt o floare si a dus-o la spate ca sa nu o vada proprietareasa si a uitat sa isi aduca aminte ca e insarcinata....si m-a impodobit pe mine cu ea.E micuta in schimb si se vede mai intens cand fac bai fierbinti...are cam 1,5 cm si nu ma deranjeaza deloc.Asa ca fetelor cand sunteti insarcinate ...daca cadeti in ispita furtului sau vedeti grozavii gen handicapati sau scene de groaza sa va amintiti ca suneti insarcinate si sa spuneti in gand"toti sa fie asa numai copilul meu sa fie sanatos"!Asa m-a invatat bunica pe cand aveam vreo 15ani ca nu cumva sa atrag vreun defect asupra copiilor mei .De furat nu am furat nimic insa alunite au inceput sa apara pe pielea fetelor si mi se par chiat sic;)!

onetotilia 19 oct 2010 14:53:37

Re: Semne din nastere
 
am o alunita foarte mica pe fata.. si una pe fesa dreapta :d... mie mi se pare sexy :)

nicoleta100 19 oct 2010 21:37:18

Re: Semne din nastere
 
Eu am o alunita pe nas! Nu ma deranjeaza ,m-am invatat cu ea! Cand eram mai mica toata lumea spunea:''te-ai murdarit pe nas'':D:">


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:51:41.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO