forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Slabute inalte (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/slabute-inalte-3903.html)

pucca 20 mai 2010 23:37:39

Slabute inalte
 
Am creat acest nou subiect pentru doamnele si domnisoarele mai inalte, care totusi isi doresc sa slabeasca sau sa se modeleze. Asta este o problema si pentru cele mai mari de statura. Este posibil ca la un moment dat sa ti se para ca-i depasesti pe ceilalti... si in "latime" si se creeaza o impresie gresita: auzi din spate " uite ce mare-i aia" Avem nevoie de o silueta cat mai zvelta. Chiar daca inaltimea e un avantaj, poate fi si un dezavantaj, credeti-ma. Cateva kg pot fi ascunse foarte usor prin inaltime, dar niciodata nu va trebui sa intrecem masura. Si mai auzi de la cei apropiati lucruri de genul" esti inalta, nu ar trebui sa slabesti, ai sa fii un batz".. dar daca stai sa calculezi, ajungi cu mult peste limita normala de greutate pentru tine si nu-ti dai seama. Kilogramele sunt mascate. Nu este cazul meu. Dar trebuie sa avem grija la fel ca oricine.
Sper sa ne putem ajuta aici ;;).
:-*, Slabutelor.

Tina 21 mai 2010 08:13:51

Re: Slabute inalte
 
Eu am 1.82 si o constitutie masiva, umeri mai lati, picioare puternice.
Atata timp cant nu e grasime e ok. Eu muncesc sa fac masa musculara (in sensul feminin) , sa fiu "lucrata" . De 5 ani fac sport si am reusit sa pun masa , dar mai am de lucrat la regim. E totul in slabire.
Decat sa fiu skinny-fat, cu umerii mai ingusti ca soldurile, mai bine muscle-girl :) Asa cred eu.

pucca 21 mai 2010 08:39:41

Re: Slabute inalte
 
Sunt de acord. . Eu despre grasime vorbeam. Ideea este ca si fiecare fata inalta trebuie sa aiba grija in tot, si in alimentatie si in sport, sa nu profite.. pentru ca la un moment dat tot acei cm nu le vor mai "ajuta". Si la polul opus sunt toate fotomodelele care apar acum pe pasarele de moda. In niciun caz. Nimeni nu ar trebui sa-si doreasca sa fie asa.. Dar putem capata un aspect armonios. Si ce bine arata o fata inalta si slabuta:>
Felicitari pentru sport. >:D< Si spor sa ajungi la regimul alimentar sanatos pe care ti-l doresti.

Tina 21 mai 2010 19:32:13

Re: Slabute inalte
 
Oricum , acei cm in plus ne ajuta - consumam mai multa energie in activitati (deci mai multe kcal), putem manca mai mult. Sigur, tot se aplica regulile de slabit.
Multumesc pt urari si succes si tie!:D

mvthebest 21 mai 2010 19:41:04

Re: Slabute inalte
 
http://forum.slabute.ro/despre-noi-f...ri-1495-2.html
Un subiect ,,pentru fetele inalte'':x (ce n-as da sa am cu 5-10cm mai mult;;):x)

UluceanuAnaMaria 21 mai 2010 19:48:19

Re: Slabute inalte
 
Offf, fetelor ce va invidiez.. As vrea sa am si eu peste 1.70.. mi se pare un asa de feminin sa fii lungaaaaa si supla :x si cu niste muschi pe abdomen si coapse.. 8-> Adorabil :D

lilik 21 mai 2010 20:01:07

Re: Slabute inalte
 
Eu nu cred ca esti scunda la 1.66,daca stai dreapta cand mergi sigur vei parea mai inalta cu 5 cm! Deci suge burta,pieptul in fata si barbia sus....esti deja mai inalta,totul inseamna atitudine!

UluceanuAnaMaria 21 mai 2010 20:05:05

Re: Slabute inalte
 
Citat:

Anterior postat de lilik (Post 195944)
Eu nu cred ca esti scunda la 1.66,daca stai dreapta cand mergi sigur vei parea mai inalta cu 5 cm! Deci suge burta,pieptul in fata si barbia sus....esti deja mai inalta,totul inseamna atitudine!

Nu, n-am zis ca sunt scunda! Stiu ca nu sunt, dar nici inalta precum as vrea sa fiu nu sunt :D Asta voiam sa spun.. In niciun caz nu ma plang de inaltimea mea.. Ma consider norocoasa avand in vedere ca stiu persoane care au mai putin de 1.50 (nu ca ar fi ceva rau, sa n-o luati personal :-s)

Luiza25 21 mai 2010 20:11:22

Re: Slabute inalte
 
buna fetele,
si eu ma incadrez la fete inalte. am fost mereu cea mai inalta din clasa. e adevarat ca inaltimea mai ascunde kg. chiar de data asta nu mia dat seama cat de mult mam ingrasat pana cand mam cantarit.
si mie imi plac tocurile si am cam facut colectie si nu le pun aproape niciodata, mai mult pt ca nu prea stiu sa merg pe ele si apoi sunt cat o barza.
dar nu ma plang fetele inalte sunt frumoase.

pucca 22 mai 2010 00:52:44

Re: Slabute inalte
 
Eu una, am momente cand ma simt ciudat fata de celelalte persoane si momente in care imi place sa fiu inalta. :x Dar.. in fiecare sambata seara intervine aceeasi problema la mine daca vreau sa ma fac mai eleganta: tocurile. Si imi plac ;;) totusi... dar ma simt atat de ciudat cand sunt pe ele... plus ca nu prea port, iar peste cateva ore ma trezesc cu o durere groaznica de picioare ca abia mai pot sa merg :)). Supravietuiesc ... incerc. Dar tocurile le pot purta doar la ocazii speciale. Poate in timp ma voi schimba.. deocamdata mi-e greu sa le iau mai des. :D

Mai demult imi doream sa fiu mica! Mereu eram cea mai inalta din clasa, prima la sirul de la sport. :)) La inaltimea mea, imi place ca atrag atentia. Dar macar 2-3 cm nu m-as supara sa fiu mai scunda.


Ora este GMT +2. Ora este acum 04:15:25.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO