forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta. (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/spune-cele-mai-fericite-3-momente-viata-ta-10269.html)

Sand 23 sep 2011 18:02:04

Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
Care sunt 3 momente sau intamplari, cele mai fericite din intreaga ta viata...care iti vin acum in minte? Scrie-le aici pe scurt, 1, 2 si 3. Nu ai voie sa te gandesti mai mult de 5 minute...deci scrie ce-ti vine prima chestie, dupa aia a doua etc. Vreau dor primele 3 si atat, cele mai importante sau cele care iti vin acum in minte. Comentariile pe langa subiect pot sa apara mai tarziu, dupa ce citim ce s-a scris. Merci. (O sa revin sa mi le scriu si pe ale mele).:)

loralin 23 sep 2011 20:46:28

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
Buna ,Sand..interesant subiect.Pt mine e simplu si o sa le iau in ordine cronologica..
1-cand m-am casatorit
2-cand am nascut pe fiica cea mare
3-cand am nascut pe fiica cea mica si am auzit in sala de operatii ca ea e bine in ciuda tuturor complicatiilor

CezaraCezarului 23 sep 2011 21:27:32

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
Uimitor subiect, e minunat sa te gandesti si la cele fericite for a change.

1. Momentul in care am plecat departe de acasa si posibilitatile erau infinite.
2. Momentul in care el m-a luat de mana in Cismigiu acum 4 ani si de atunci nu i-a mai dat drumul.
3. Momentul in care am realizat ca nu ma mai tem de moarte.

pinksirena 23 sep 2011 22:41:47

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
1.knd am facut eco la 5 luni si ne-a spus k e baiat,plangeam de fericire aman2...
2.knd pe neasteptate moasa mi l- a pus pe mine dupa ce am nascut si se uita la mine
3. Knd baiatul mi-a zis k ma iubeste,cu toate k era in spaniola

aussie_girl 23 sep 2011 22:51:02

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
fain subiect Sand!

1. cand am realizat prima data ca sunt iubita fara conditii si ca iubesc la fel, ca sunt norocoasa pentru omul minunat de langa mine. Ar trebui sa fiu fericita in fiecare zi pentru ca il am cu mine si ma iubeste la fel de mult.
2. intr-o dimineata superba de august, cand s-a nascut fetita nostra
3. la trecerea dintre ani 1998/1999 cand a aparut pe lume micutul nostru

Sand 23 sep 2011 23:53:49

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
Ma bucur ca va place.:)

1. Cand am aflat despre cancerul sotului meu ca este de tipul operabil (existau 3 tipuri din care unul mortal) si se supravietuieste dupa operatie fara nici o problema;
2. Cand am avut un moment de "Aha...!" dupa luni de psihoterapie si mi-a dat seama brusc ca nu mai sunt ce-am fost ci un om nou;
3. Dupa ce am avut prima revelatie care m-a tinut vreo doua saptamani intr-o stare ireala in care vedeam prin oameni, prin tot.

Nu sunt in ordine dar nu mai schimb acum.

bzzz 24 sep 2011 00:11:02

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
1.Cand l-am cunoscut pe iubitul meu..
2 Cand m-a cerut de sotie..
3.Cand am terminat facultatea..

Sylvester 24 sep 2011 09:59:33

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
1. Cand l-am cunoscut pe viitorul sot:x
2. Cand am terminat facutlatea cu 10b-)
3. Cand mi-am cumparat prima masinuta ;)

Sylvester 24 sep 2011 10:02:18

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
Citat:

Anterior postat de bzzz (Post 800284)
1.Cand l-am cunoscut pe iubitul meu..
2 Cand m-a cerut de sotie..
3.Cand am terminat facultatea..

Bzzz, eu am scris cele mai frumoase momente din viata mea fara sa le citesc si pe celelalte, fiindca vroiam sa le scriu fara sa am timo mlt de gandire. Momentele noastre cele mai frumoase erau cat pe ce sa fie identice, adica si eu scrisesem initial punctul 2 al tau, dupa care m- am gandit ca poate fi inclus la punctul 1 ;;)

VAmedeea 25 sep 2011 18:55:58

Re: Spune cele mai fericite 3 momente din viata ta.
 
F. fain subiect.

Dar pt mine e f. greu sa raspund. Probabil pt ca nu stiu sa fiu fericita, sau nu am idee la ce ma astept eu sa insemne fericirea.

Asa ca sa imi aduc aminte de 3 mom e greu, de unul imi aduc aminte clar si senzatiile mai revin cateodata.
1. Asa ca, pe primul loc, mom de fericire max (cel putin eu asa am simtit at, a fost la 17 ani, era primul sarut si parca pluteam.
2. Pe locul 2 ar fi mom in care am aflat ca a iesit negativa analiza pt virusul HPV. Da, medicii astia (nu toti, dar unii sunt chiar criminali) au un talent in a te face sa crezi ca ai cancer sau ce va grav!
3. Iar pe locul 3, ca si intensitate s-ar numara momentele mele de tihna alaturi de sotul meu. E o fericire calma, usoara, mai mult o impacare si o multumire decat ceva iesit din comun, ceva care sa ma rascoleasca. Probabil si pt ca anii au trecut si senzatiile pe care le simtim unul in prezenta celuilalt sunt familiare, nu ni se mai par atta de puternice sau emotionante.

Retul, nunta, facultatea, nu stiu, reuniunile cu familia, intalnirile cu prietenii, nu stiu de ce eu le-am perceput mereu cu calm, fara emotii, ca si cum nimic nou nu s-ar fi intamplat.

Probabil un copil ar da peste cap orice clasament. Sper sa il am in viitor.


Ora este GMT +2. Ora este acum 16:13:14.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO