forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Sterilet (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/sterilet-2192.html)

puiu 10 ian 2010 14:04:16

Sterilet
 
Fetelor,v-ati pus careva strilet?cum e? ma bate gandu sa-mi pun si eu ca nu vreau sa mai am bebe acuma,si cu pastile ma-am saturat sa tot iau.

ali_lumi 10 ian 2010 14:05:27

Re: Jurnal Puiu
 
Hmmmm..... Nu am folosit niciodata asa ceva, dar am cunostine care au folosit , si le-a daunat :| Acum nu stiu ce sa zic depinde de organism.

Slabuta 10 ian 2010 14:08:46

Re: Jurnal Puiu
 
Si eu stiu ca nu e chiar bun.
Am o prietena care si-a pus, mai intai din aur, si i l-a respins corpul, si-a pus si din platina, si tot reactiona urat corpul, a facut hemoragie si l-a scos. :-s
Mie mi-e frica de asa ceva:-s

Olguta4ever 10 ian 2010 14:30:09

Re: Jurnal Puiu
 
Nici eu nu te sfatui sa-ti pui sterilet, mamika mea a avut dupa ce m-a nascut tot timpul sterilet si din cauza lui avea dureri ingrozitoare in timpul ciclului si plus la asta ciclul dura intre 7-10 zile, iar acum 1 an cind la scos (el se schimba undeva la 5-7 ani) ciclul sa redus la 3 zile si se simte foarte bine!!! Iar verisoara mea, si-a pus sterilet si a ramas insarcinata, si riscul sa nasca un copil cu malformatii este foarte mare, medicii inainte nu permiteau sa nasca femeile ce au sterilet, insa ea a mers la risc, nustiu ce va fi, speram sa fie bine!!! Plus la asta mama mi-a spus ca barbatii in timpul actului sexual in simt si ii deranjeaza, si am mai auzit o graoza de lucruri oribile, ca nu-l pun medicii corect si da complicatii... eu una tot ma gindeam sa-mi pun, dar m-am rasgindit, dupa cele auzite!!!

puiu 10 ian 2010 14:52:02

Re: Jurnal Puiu
 
Nici nu stiu ce sa zic........cumnata mea din sua are sterilet de 2 ani si nu mia are ciclu.....a zis cai ok si ca a slabit mult din cauza steriletului.......nu stiu ce sa fac ca devreme nu as vrea sa mai fac bebe.........poate peste vreo 2-3 ani

anqutz 10 ian 2010 23:03:16

Re: Jurnal Puiu
 
Puiu, ai copii? Daca nu nu iti pune. Steriletul este recomandat femeilor care au facut numarul dorit de copii. Plus ca exista riscul unei sarcini extrauterine.

puiu 10 ian 2010 23:06:56

Re: Jurnal Puiu
 
da am un baietel de 1 an

anqutz 10 ian 2010 23:17:53

Re: Jurnal Puiu
 
Sa-ti traiasca!

Mama are sterilet de multi ani si nu a avut probleme cu el pana acum, depinde de organism. Cel mai bine e sa consulti un ginecolog.

ali_lumi 11 ian 2010 00:02:42

Re: Jurnal Puiu
 
Si mama si-a pus la un moment dat dar a facut hemoragie..:(si a zis ca nu`i mai trebuie asa ceva.

deadcountess 13 oct 2010 12:30:37

Re: Sterilet
 
Nu se pune la femei tinere care nu au avut nasteri.
Nu da risc de sterilitate sau copii cu malformatii.
Poate mari sangerarea menstruala si poate produce dismenoree.
Cu slabirea nu are nici o legatura.


Ora este GMT +2. Ora este acum 13:12:17.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO