forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Sunteti fericite? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/sunteti-fericite-8902.html)

catalina09 14 apr 2011 20:23:19

Sunteti fericite?
 
Sunteti fericite? Cred ca tuturor ne lipseste cate ceva..... Ce va lipseste? Ce va face fericite?

miha lauriciu 14 apr 2011 20:25:24

Re: Sunteti fericite?
 
Citat:

Anterior postat de catalina09 (Post 622756)
Sunteti fericite? Cred ca tuturor ne lipseste cate ceva..... Ce va lipseste? Ce va face fericite?

Ai deschis un nou topic, si tinand cont ca tu ai avut initiativa, vrem parerea ta....:D:D:D:D

catalina09 14 apr 2011 20:29:40

Re: Sunteti fericite?
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 622758)
Ai deschis un nou topic, si tinand cont ca tu ai avut initiativa, vrem parerea ta....:D:D:D:D

Hehe, nu e corect:">.
Imi lipsesc multe,dar in linii mari sunt fericita. Cel mai mult imi lipseste EL.....dar sunt fericita,chiar daca e departe......

jessik 14 apr 2011 20:38:07

Re: Sunteti fericite?
 
sincera sa fiu am zile cand ma simt nefericita fara motive.. sau imi gasesc tot felul de motive.. ca vreau bani, ca vreau sa dorm mai bine, ca vreau sa imi vad familia, ca vreau sa fiu sanatoasa, nu ca as avea vreo boala grava dar unele imperfectiuni..
ca vreau un bebelus, daca ar fi simplu..dar nu e asa ca mai aman..
ca vreau sa invat o data sa conduc, desi mi-e frica..
ca lucre seara si nu ma prea vad cu sotul..
ca ma mai cert cu sotul ca e prostut uneori.. si nu intelege nimic.,..
parca nu am chef de nimic..si ma plictisec, ca nu am prieteni, ca colegele de la servici vb in punjabi.. in loc de engleza mor de nervi ca nu inteleg nick si nu pot sa le zic mereu sa vb engleza.. sa aflu si eu gluma , barfa..

acum motivele mele de fericire..
ca traiesc in canada, ca e dif viata aici, ca nu rabd de foame ca in romania..
ca am purcelusii mei de guinea, ca e frumos pe aici, ca sunt aproape de ocean.
ca merg la sala ca e aproape,
ca stam la un apartament frumos cu vedere, vad si putin muntii..
ca sotul meu imi zice mereu ca sunt frumoasa, si ma dragaloseste dimineata cand eu is somnoroasa..
deci sunt unele chestii care imi lipsesc...

catalina09 14 apr 2011 20:40:27

Re: Sunteti fericite?
 
foarte frumos

miha lauriciu 14 apr 2011 20:46:24

Re: Sunteti fericite?
 
Citat:

Anterior postat de catalina09 (Post 622789)
foarte frumos

Eu asa fi fericita ca sotul, sau prietenul meu, sa nu fie plecat foarte mult timp plecat departe de minex-(

catalina09 14 apr 2011 20:55:58

Re: Sunteti fericite?
 
Citat:

Anterior postat de miha lauriciu (Post 622807)
Eu asa fi fericita ca sotul, sau prietenul meu, sa nu fie plecat foarte mult timp plecat departe de minex-(

Din pacate asta este.....chiar daca este departe ma simt cea mai iubita,sunt fericita......

LicuriciColorat 14 apr 2011 20:59:49

Re: Sunteti fericite?
 
Da clar sunt fericita 80%,l'as supara pe Dumnezeu sa spun ca nu,sunt fericita,recunoscatoare si multumita de tot ceea ce sunt ca persoana si tot ceea ce am in momentul asta.
Sunt momente cand ma simt nefericita,fie pt un motiv anume,fara niciun motiv,insa imi revin repede,am grija sa'mi reamintesc pt ce ii multumesc lui Dumnezeu in fiecare seara si imi revine fericirea
recunosc,am lucruri care ma nemultumesc(kg,banii,situatia mea in raport cu prietenii/lumea,orasu in care locuiesc momentan,grija facultatii,gandurile pt viitor) dar nu le las sa imi impovareze viata,dar nu le permit sa'mi aduca gandul ca sunt nefericita dar incerc sa le schimb si stiu ca incetu cu incetu voi reusii

AnDrAdAxl 14 apr 2011 23:26:19

Re: Sunteti fericite?
 
Buna!
Eu cred ca fericirea nu e o stare,din pacate,e un moment...Nu pot sa spun ca sunt nefericita,dar nici nu radiez de fericire cum eram cand m-am indragostit de sot de exemplu sau cum sunt de fiecare data cand ma strange in brate fata mea:x!
Si sotul meu este departe...dar ma simt mai linistita ca este acolo..de acolo vin banii..si fara bani nu imi pot creste copilul..
Cel mai nefericit moment din viata mea:MOARTEA TATALUI meu si fiecare zi care a urmat fara tot ce a insemnat el pentru mine...Si totusi sunt fericita ca am avut asa un tata timp de 23 ani si aproape 7 luni ...
Sunt fericita ca am reusit sa slabesc si ca arat mult mai bine ca acum cateva luni si mai ales sunt fericita ca am reusit sa ma las de fumat!:>
Cel mai dese momente de fericire sunt acelea in care imi vad copila sanatoasa si pentru asta multumesc Domnului in fiecare clipa...o:-)
Am scris mult..sper ca nu am deviat prea tare!:D

dienusha 15 apr 2011 13:33:27

Re: Sunteti fericite?
 
Sunt fericita ca...lucrurile incep sa se aseze in viatza mea, sunt fericita ca inca pot face tot ce mi-am propus, sunt fericita pentru ca am noroc in dragoste, sunt fericita ca inca mai am parinti, sunt fericita ca traiesc si ca lucrurile puteau sta si mai rau.

Sunt nefericita pentru ca sunt departe de casa, mi-e dor de familie si prietena mea cea mai buna ( :* ), sunt nefericita pentru ca in afara de sotul meu nu am pe nimeni aici, sunt nefericita pentru ca am un tata bolnav, sunt nefericita pentru ca, cunosc atatia oameni necajiti pe care nu pot sa ii ajut, sunt nefericita pentru ca viata e nedreapta, sunt nefericita pentru ca m-am nascut in Romania.

EDIT : Sunt fericita ca m-am lasat de fumat...era sa uit :)


Ora este GMT +2. Ora este acum 10:17:33.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO