forum.slabute.ro

forum.slabute.ro (http://forum.slabute.ro/)
-   Despre noi, ... femeile (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/)
-   -   Tanga sau clasici? (http://forum.slabute.ro/despre-noi-femeile/tanga-sau-clasici-5814.html)

Alina82 08 aug 2010 18:58:40

Tanga sau clasici?
 
Fetelor eu cam de cand ma stiu(13-14 ani) port tanga iar de curand am aflat ca graselor nu le este recomndat sa poarte asa ceva pt ca ar scoate sunculitele in evidentza.Bine sincera sa fiu la 105.8 cat cantaream cred ca era imposibil sa imi ascund suncile,dar vreau sa aflu voi ce purtati?Tanga,boxeri sau chiloti clasici?
ps-am o obsesie legata de lenjeria intima,am vreo 3 sertare pline cu lenjerie si continui mereu sa cumpar :)) as putea spune ca e un viciu:))

PinkFuneral 08 aug 2010 19:08:10

re: Tanga sau clasici?
 
Citat:

Anterior postat de Alina82 (Post 281524)
Fetelor eu cam de cand ma stiu(13-14 ani) port tanga iar de curand am aflat ca graselor nu le este recomndat sa poarte asa ceva pt ca ar scoate sunculitele in evidentza.Bine sincera sa fiu la 105.8 cat cantaream cred ca era imposibil sa imi ascund suncile,dar vreau sa aflu voi ce purtati?Tanga,boxeri sau chiloti clasici?
ps-am o obsesie legata de lenjeria intima,am vreo 3 sertare pline cu lenjerie si continui mereu sa cumpar :)) as putea spune ca e un viciu:))

Eu nu prea port tanga (doar la nevoie: pantaloni albi sau stuff), ma incomodeaza de cand ma stiu, plus ca eu sunt tare friguroasa, pana si vara mi`e frig si urasc sa ma stiu dezbracata :)), i know, weird... Am si eu un sertar plin cu lenjerie intima unde n`a mai intrat nimic si a trebuit sa pun din ele si`n dulap sus :)) de obicei port.. nu chiar boxeri, e o combinatie intre clasici si boxeri, nu stiu daca intelegi la ce ma refer :D
Iar chestia cu tanga si sunculitele e o prostie :-@,dupa parerea mea cum arati arati si asta nu se poate schimba doar cu o pereche de chiloti..

ah.. si URASC dantela..
:)) voi?

sunshine 08 aug 2010 19:12:47

re: Tanga sau clasici?
 
Eu consider ca e importanta marimea nu modelul. Daca sunt marimea potrivita si nu te strang pe piele n ar trebui sa iasa nimic pe langa.

Si eu daca aleg tanga/boxeri stramti imi iese colacii pe langa

Alina82 08 aug 2010 19:15:00

re: Tanga sau clasici?
 
Citat:

Anterior postat de PinkFuneral (Post 281532)
Eu nu prea port tanga (doar la nevoie: pantaloni albi sau stuff), ma incomodeaza de cand ma stiu, plus ca eu sunt tare friguroasa, pana si vara mi`e frig si urasc sa ma stiu dezbracata :)), i know, weird... Am si eu un sertar plin cu lenjerie intima unde n`a mai intrat nimic si a trebuit sa pun din ele si`n dulap sus :)) de obicei port.. nu chiar boxeri, e o combinatie intre clasici si boxeri, nu stiu daca intelegi la ce ma refer :D
Iar chestia cu tanga si sunculitele e o prostie :-@,dupa parerea mea cum arati arati si asta nu se poate schimba doar cu o pereche de chiloti..

ah.. si URASC dantela..
:)) voi?

cred ca am inteles la ce te referi cu combinatia aia :)asa mi s-a parut si mie...o prostie dar nah zic sa mai aflu si eu pareri...bn doar de curiozitate ca obiceiurile nu am de gand sa mi le schimb :Dnici eu nu prea suport dantela,mai ales boxeri aia care sunt toti o dantela imi dau mancarimi de piele:)) dar mai am si cate ceva cu dantelutze pt ca totusi are efectul ei vizual dantelutza :P

Alina82 08 aug 2010 19:17:13

re: Tanga sau clasici?
 
Citat:

Anterior postat de sunshine (Post 281534)
Eu consider ca e importanta marimea nu modelul. Daca sunt marimea potrivita si nu te strang pe piele n ar trebui sa iasa nimic pe langa.

Si eu daca aleg tanga/boxeri stramti imi iese colacii pe langa

corect si asta conteaza mult ca si la sutien de altfel,daca nu ti-l iei marimea potrivita toate sunculitele ies in fatza:))

Poofy Girl 08 aug 2010 20:00:39

re: Tanga sau clasici?
 
Am purtat când a fost moda, acum prefer mai mult clasicii cu Hello Kitty :))
Aş lua boxeri şi cu ochii, dar nu găsesc nicăieri mărimi mari. Iar tanga când chiar nu am încotro: de ex, când port pantaloni ft subţiri şi nu vreau să se vadă nici un contur de chilot pe sub ei. :) altminteri, fac rău la... hemoroizi :"> :(
Aşa cum zicea şi PinkFuneral, îi prefer pe cei menţionaţi de ea (nu ştiu de ce-mi vine să le zic semi-fluturi :)) )
Despre aşa ceva e vorba, nu? Ca formă, zic.
http://bigclosetr.us/topshelf/system...es-product.jpg

P.S. Nu cred că cer prea mult. Da' vreau şi eu un dos ca ăl' de mai sus. Pliz.

LicuriciColorat 08 aug 2010 20:05:03

re: Tanga sau clasici?
 
Port doar bikini:D,in zilele alea a le lunii port normali si cand dorm:)),in rest n'as iesii din casa cu chiloti normali:)),iar boxerii nu'i suport,am o singura pereche si aia pt cand port ciorapi fini la rochite sa'i iau peste:)

minouse 08 aug 2010 20:11:20

re: Tanga sau clasici?
 
Tanga n-am purtat niciodata si nici n-am de gand s-o fac(pur si simplu ma incomodeaza) :D
Boxeri forever si uneori normali :)

mysterious girl 08 aug 2010 20:14:03

re: Tanga sau clasici?
 
eu una port atat tanga, cat si boxeri. a fost o vreme cand purtam doar tanga, insa acum m-am obisnuit si cu boxerii:-*
normali nu-mi plac si nici nu am simt bine cu ei:-s

PinkFuneral 08 aug 2010 20:34:19

re: Tanga sau clasici?
 
Citat:

Anterior postat de Poofy Girl (Post 281564)
Am purtat când a fost moda, acum prefer mai mult clasicii cu Hello Kitty :))
Aş lua boxeri şi cu ochii, dar nu găsesc nicăieri mărimi mari. Iar tanga când chiar nu am încotro: de ex, când port pantaloni ft subţiri şi nu vreau să se vadă nici un contur de chilot pe sub ei. :) altminteri, fac rău la... hemoroizi :"> :(
Aşa cum zicea şi PinkFuneral, îi prefer pe cei menţionaţi de ea (nu ştiu de ce-mi vine să le zic semi-fluturi :)) )
Despre aşa ceva e vorba, nu? Ca formă, zic.
P.S. Nu cred că cer prea mult. Da' vreau şi eu un dos ca ăl' de mai sus. Pliz.


Da, exact asa, astia sunt cei mai comozi dupa parerea mea :D
..dar nu cu dantela. EW! :))


Ora este GMT +2. Ora este acum 11:12:31.

Powered by vBulletin Versiunea 3.8.4. Copyright ©2000-2024 Jelsoft Enterprises Limited.


SEO by vBSEO